Lassa Impetus Revo nasıldır?

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri

Hankook C sınıfı, pirelliyi değiştirmeye değmez...

Syron incelemeye değer, aman fransız malı olmasında :( ...

Hiçduymadığım bi lastik araştırmam lazım, performans lastiği olduğu için düşük dış ortam sıcaklığında zor ısınır, ısınmadan da yola yapışmaz bu lastikler sanırım.

Lassa phenoma dan bu yüzden vazgeçmek zorunda kaldım.

Almanya otomob,il kulubü ADAC bu lastiği beğenmemiş, gitmiş fransızı :( beğenmiş.

http://translate.googleusercontent....Id=176&usg=ALkJrhhfCCO0TJsrcGPx78uncUVjQOy0mg

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
harbi iyi dikkat ettin...nere malıymış bu syron?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ya bu endexteki bütün lastikler c sınıfı...ona yapacak çok fazla bişey yok...ama markadan markaya hamur yapısı çok değişiyor...mesela ben brigstone dan lassaya geçtim...bütün sıkıntılarım çözüldü...haaa kar lastiğinde en iyi yine sava...ölümüne sava alacam...hamuru süper...kesinlikle sertleşmiyor...asfalt lastiğini hiç kullanmadığım için bi yorum yapamıyorum.ama kar lastiği lassadan çok çok iyi...

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
harbi iyi dikkat ettin...nere malıymış bu syron?

Alman malı , firma türk şirketinin , kore'de fason yaptırıyorlarmış, tam global ekonomi ürünü.:D

power64

Daimi Üye
Sorunu ve çözümü bulmak için önce konuyu bi masay yatıralım.

1-Araba'dan daha çok lastikten kaynaklı olduğunu düşündüğümüz yol tutuş ve fren sorunu var d3'lerde.
2-205 lastik alıp takanlardan fren ve yl tutuşlarda iyileşme görüldüğü bilgisi alınıyor ,
3-orjinal ebatlarda lastik kullanmalı mı kulanılmamalı mı kafa karıştıran bi durum
4-Orjinal ebatlardaki otomobil lastikleri yüke dayanımlı değil 89V sınıfı hemen hepsi,
5-205/55/r16 larda yük endeksi 91'e kadar çıkıyor, asıl ölçü 215/55/r16 olmalı , lastik çapı tam oturuyor, ama 215 için daha geniş bi jant lazım orjinale oturmuyor.
6-ebatı geçebilsek bi hangi hamur tartışması var, yük endeksi yüksek performans lastikleri ısınmadan yolda tutumuyor, konfor serisi çok iyi yol tutmuyor.

Fiat'ı arayacağım yakında bize bi akıl versin diye.

215 55 16 direksiyonu tam tur cevirince camurluğa sürtmezmi gardas + 215 motoru yorar diye düşünüyorum 205 daha ideal gibi geliyor

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
ya bu endexteki bütün lastikler c sınıfı...ona yapacak çok fazla bişey yok...ama markadan markaya hamur yapısı çok değişiyor...mesela ben brigstone dan lassaya geçtim...bütün sıkıntılarım çözüldü...haaa kar lastiğinde en iyi yine sava...ölümüne sava alacam...hamuru süper...kesinlikle sertleşmiyor...asfalt lastiğini hiç kullanmadığım için bi yorum yapamıyorum.ama kar lastiği lassadan çok çok iyi...

Evet çap ya da ebat değişimi bu yüzden gerekli, 195/60r16 kamyonet lastiği.

Fiat'tan bilgi almanın yolu nedir?

Müşteri hizmetlerini arasak orjinal ebatdan başkasını tavsiye etmiyoruz diyeceklerdir.

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Sorunu ve çözümü bulmak için önce konuyu bi masay yatıralım.

1-Araba'dan daha çok lastikten kaynaklı olduğunu düşündüğümüz yol tutuş ve fren sorunu var d3'lerde.
2-205 lastik alıp takanlardan fren ve yl tutuşlarda iyileşme görüldüğü bilgisi alınıyor ,
3-orjinal ebatlarda lastik kullanmalı mı kulanılmamalı mı kafa karıştıran bi durum
4-Orjinal ebatlardaki otomobil lastikleri yüke dayanımlı değil 89V sınıfı hemen hepsi,
5-205/55/r16 larda yük endeksi 91'e kadar çıkıyor, asıl ölçü 215/55/r16 olmalı , lastik çapı tam oturuyor, ama 215 için daha geniş bi jant lazım orjinale oturmuyor.
6-ebatı geçebilsek bi hangi hamur tartışması var, yük endeksi yüksek performans lastikleri ısınmadan yolda tutumuyor, konfor serisi çok iyi yol tutmuyor.

Fiat'ı arayacağım yakında bize bi akıl versin diye.

215 55 16 direksiyonu tam tur cevirince camurluğa sürtmezmi gardas + 215 motoru yorar diye düşünüyorum 205 daha ideal gibi geliyor

offset jantlarla ile davlumbaz sorunu ayarlanabilir diye düşünüyorum.

215 'in boyutu dış çapı, 205'ten çok daha yakın.

Motor yormasına da chip tuning ile çözülür, doblo tam bi aile otomobili olur.

Ama 215 de raptor'un dediği gibi suda yüzme olayı tehlikesi olur.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Müşteri hizmetlerini arasak orjinal ebatdan başkasını tavsiye etmiyoruz diyeceklerdir.

çamurluğa sürtmesi bi yana kayar kapı açılacak mı?bu konuda çok sıkıntı var

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri

Arka kapıyı düşünmemiştim, ama 1-2 santimlik bi pay olmalı diye düşünüyorum.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Arka kapıyı düşünmemiştim, ama 1-2 santimlik bi pay olmalı diye düşünüyorum.

sen yinede siteyi bi dolan...millet çok şikayetçi o durumdan...biraz incelede bak...

power64

Daimi Üye
evet arka kapı olayıda var bide camurlu yağışlı havalarda lastiklerden arabanın tavanına kadar su ve camur atabilir

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
evet arka kapı olayıda var bide camurlu yağışlı havalarda lastiklerden arabanın tavanına kadar su ve camur atabilir

Avatarın da ki araç kesin atar da:D, 215 çıkma yapar mı?

power64

Daimi Üye

Avatarın da ki araç kesin atar da:D, 215 çıkma yapar mı?

avatar tamamen göze hitap ediyor gardas binmeye gelmez sen 215 i bi tak atıp atmadığını paylaşırsın :D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
gel sen beni dinle...lastik tabanıyla oynama...

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Bridgestone müşteri hizmetlerini arayacağım uygun bi vakit de bakalım onlar ne diyecek?

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Bridgestone müşteri hizmetlerini arayacağım uygun bi vakit de bakalım onlar ne diyecek?

evet araştırman senin için en hayırlısı olur kardasım sonradan pişman olma fayda etmiyor

Önce bridgestone'u aradım, lastik önerisinde bulunabilir misiniz diye. hayır dediler , böyle bi yetkimiz yok, ebatlarınıza uygun lastik önerbiliriz dediler , ki o da benzer ticari sınıf latik olacak sonuçta.
205/55r16 için bi garanti vermediler.

Fiat'ı aradım, durum böyle böyle dedim, beni kocaeli deki teknik servise yönlendirdiler, onlar da orjinal lastik dışında bir şey öneremiyeceklerini söylediler.

Tekrar fiat'ı aradım, durumu anlattım, "araç esp li,asr li , lastik boyutlarını değiştirmemiz sorun olur mu, buna teknik servis buna cevap veremiyor, hususilerde yük lastiği fren mesafesini uzatıyor, muayeneden tek seferde geçti ama bu araç bana güven vermiyor" dedim .

Çalışıp geri dönecekler, ayrıca "orjinal ebatlarınızda kalın diye de aramayın , bi çözüm üretin öyle arayın" dedim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yav arkadaş ne inat adamsın...ben olmaz dedim dinlemedin,brigston olmaz dedi dinlemedin,fiat olmaz dedi dinlemedin...

şimdi sen kendine göre hoca arıyorsun... :D :D :D

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
yav arkadaş ne inat adamsın...ben olmaz dedim dinlemedin,brigston olmaz dedi dinlemedin,fiat olmaz dedi dinlemedin...

şimdi sen kendine göre hoca arıyorsun... :D :D :D

Fiat bu konuda bi çözüm bulmalı, bizi de aydınlatmalı.

Has Karadenizliyim, inadıma gelmeyin.:D