Karbon temizleme(Carbon clean)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
resim görükmüyor.

Hlec26

Azimli Üye
Resim attim ama byte olarak buyukmus yuklenmemis onun yerine bir yedek parca sitesnden temsili olarak link gnderiyorum. http://www.fiatyedekparcacim.com/urunler/fiat-doblo-turbo-intercooler-hortumu-1319 bu parcayi degistrdm cekis arti mazot harcama oranida surdgum kadariyla dustu

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hortumda çatlak falan olduğu için değişince çekiş artmıştır

Zorbey777

Daimi Üye
Adı
Seyfettin Zorbey
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Dün bende 65xxx km'deki 2004 model 1.9 jtd aracımı Adana Bosch Car Service'ye götürdüm
Belli başlı sorunlar yoktu ama rahatsız olduğum, dizel için olağan olsada beni rahatsız eden durumlar vardı
Örneğin soğuk motorda 2000 devire kadar dipgaz yapınca duman görebiliyordum aşırı olmasada vardı, soğuk motoru çalıştırırken gene aynı şekilde kara duman vardı, aşırı bindirmede 3600-4xxx devirlerde de duman mevcuttu
Araçta daha önce enjektör temizleyici kullandım birinin markasını hatırlamıyorum ikiside würth idi, ve bunlardan sonra aracın sesi azaldı, daha yumuşak ve temiz çalışıyordu fakat genede yukarıdaki duman mevzusu azalmış olsada mevcuttu
Araçta egr yi iptal ettirdim, daha sonra da dün carbon clean işlemini yaptırdım
Bana araç daha kolay marş alıyor gibi geldi, dipgaz bindirmede ve soğuk bindirmede duman azalmıştı hayli, zaten çıkan dumanda dizelin karakteristiği:)
Ayrıca soğuk motorda alt devirden bindirince enjektörlerden gelen dikiş makinesi seside kesildi, bunun yanında rolantide göz yakacak kadar keskin bir gaz çıkışı oluyordu egzozdan, o koku ve gazda kesildi:) işlem sırasında aracın arkasında duramadım çok yoğun ve keskindi, sanıyorum ki yanan kurumdu bu
Sonuç olarak aracın bir taraflarına iyi geldiği kesin, fakat değişimi, aracını uzun süredir ve dikkatli kullanmayan birinin fark etmeside oldukça zor, genede ben yapılması taraftarıyım, sırada aklımda emme manifoldu temizliği ve kat iptali var, bakalım bunlarla ne olacak:)

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
bu carbon clean'ı ve manifold temizliğini temizliğini servis öneriyor.mutlaka yaptırın ihmal etmeyin benim gibi ilerde başınız ağrımasın..fazlada bir maliyeti yok zaten.

Zorbey777

Daimi Üye
Adı
Seyfettin Zorbey
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
@yenidoblocu
aynen abi bende olaya bu mantıkla yaklaşıyorum, cebimden 1,2 bin lira çıkacağına, birkaç yüze halletme taraftarıyım, yalnız emme biraz beklemek durumunda, vergiler yakıt bakım derken biraz ezdi bizi, öğrenciyiz sonuçta:)
bu arada yakıt tüketimide biraz düştü gibi görünüyor anlık tüketime bakarsak, ayrıca vites değişimlerinde ve kalkıştaki sarsıntıda gitmiş, düşündüğümden daha fazla faydasını gördüm herkese tavsiye ederim:)

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
@Zorbey777
bende ilk yaptırdığımda inanamamıştım motor resmen sağır olmuş farkında değilmişim.gözle görülür çok faydası oluyor dediğin gibi.

serdar ok

Yeni Üye
Adı
SERDAR OK
Modeli
Renk
BEYAZ
Bu tip yakıt katkı işlemlerinden sonra ,aracın yüksek devirde ve uzun süre yol yapması gerekiyor. Bahsettiğim devir 3000 üzeri ve yüksek süratle ,en az 30-40 km.Bu kullanımın haricinde enjektörler için risk teşkil ediyormuş.Yetkili servis ve iyi ustalarının naçizane tavsiyesi.

Zorbey777

Daimi Üye
Adı
Seyfettin Zorbey
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Evet işlemden sonra çıkıp sıkmak gerekiyor, dün çıkardım aracı otoyola denemeye, kolayca 200 bandına çıktım, tapagaz giderken ince bir bulut gördüm dikizdn bir süre, akşam garaja girerken aracın sesi bile daha sağlıklı geliyordu:)

t0LgA

Daimi Üye
Adı
Tolga
Modeli
Renk
Crono Gri
Kimi onermesede bende yaptırmayı düşünüyorum. Manifold temizliği ile birlikte Nerede yaptırabilir ve kaca yaptırırim? Ayrıca başka bir işlem daha yaptırmak gerekli mi motor bakımı açısından? Daha once karbon temizliği yapılmamış araç 68000 de.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@t0LgA

Fiat Servislerinde Maksimum 100TL ye Güvenilir Şekilde Yaptırabilirisiniz Saygılarımla :) Ben 50 Binde Bir Yaptıracağım Araç Şu An 48 Küsür Binde :) Çok Yararlı Ve Sağlıklı Bir Uygulama Önerilen 40 Binde Bir Fakat Ben Yakıtıma Güvendiğim İçin Bi 10 Bin Uzun Olsun Yaptırayım Dedim :harika:

hamzakarakaya

Onursal Yönetici
Doblo
Adı
hamza
Kan Grubu
0 +
Meslek
oto lastık sökme takma rot balans
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
metalik siyah
@DobLoPremio
zaten yakıt temiz ve güvenli bir firmadan alınırsa eksoz emisyon değerlerinde bile fark ediyor ben bundan evvelki kulandıgım starex de iş yerinin atagosunda ve şimdikulandıgım doblo da sürekli yolda şehir içinde opet alıyorum inanın eksozsa siyah kurum bile olmuyor eksoz tertemiz

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Kocaelinde tavsiye edebileceğiniz bi yer var mı?

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@anka2556
mesaj sizlik değil.

eternity3437

Azimli Üye
Adı
kasım
Yakit katkilarinin kullanilmasini uygun bulmuyorum.bunlar hep para tuzagi.en iisi devamli ayni yerden ve temiz mazot almak.yakit katkularinin kullaniminda ayrica depodaki pislik ve korozyonlari cozup pompaya ve enjektorlere pislik ve korozyon gonderdigini dusunuyorum