Gösterge Renk Değişimi

Salihm48

Yeni Üye
Doblo
Adı
Salih Mert
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Renk
Beyaz
Selamın aleyküm arkadaşlar forumda yeniyim yapan varmı çok merak ediyorum gösterge ışıklarının rengini değiştiren arkadaş varmı acaba varsa foto alabilirmiyim bide nasıl yapıldığını açıklarsa çok sevinirim yaptırdığımda arıza ışığı takmaması için

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Arama motoruna yaz modifikasyonla ilgili konularda var farla ilgili görseller

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Selamın aleyküm arkadaşlar forumda yeniyim yapan varmı çok merak ediyorum gösterge ışıklarının rengini değiştiren arkadaş varmı acaba varsa foto alabilirmiyim bide nasıl yapıldığını açıklarsa çok sevinirim yaptırdığımda arıza ışığı takmaması için
.

Aleyküm selam usta ben Eskişehir de yaptım gösterge renk değişimi ni IMG_20201114_201710.jpg

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
.

Aleyküm selam usta ben Eskişehir de yaptım gösterge renk değişimi ni Eki Görüntüle 37724
Bende formda yeniyim ard arda fotoğraf atmam lazım bu konuda @sedat28 abim bana çok yardımcı oldu
Öncelikle göstergeyi yerinden sökmeniz gerekiyor sökmesini biliyorsan sıkıntı yok bilmiyorsan viedo atarım ama parça parça halde içerdeki ledler 2835 ama benim lehim makinem söktükten sonra
Bozulduğu için yuvalara direk şerit LED döşedim legimin iyise plakete yap ama kötüyse dediğim gibi şerit LED daha kolay
IMG-20201114-WA0048.jpegIMG-20201114-WA0048.jpegIMG-20201114-WA0048.jpeg

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Bende formda yeniyim ard arda fotoğraf atmam lazım bu konuda @sedat28 abim bana çok yardımcı oldu
Öncelikle göstergeyi yerinden sökmeniz gerekiyor sökmesini biliyorsan sıkıntı yok bilmiyorsan viedo atarım ama parça parça halde içerdeki ledler 2835 ama benim lehim makinem söktükten sonra
Bozulduğu için yuvalara direk şerit LED döşedim legimin iyise plakete yap ama kötüyse dediğim gibi şerit LED daha kolay
Eki Görüntüle 37725Eki Görüntüle 37725Eki Görüntüle 37725
IMG-20201114-WA0054.jpegson hali

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Reis çok iyi olmuşda direk bunun ampüllerini beyaza çevirsek olmuyormu bide sana zahmet gösterge zor sökülmüyorsa bana anlatma şansın varmı
Tabiki abi dediğim gibi legimin iyise ampulleri değiştirmek daha iyi olur orjinali bozulmaz

Salihm48

Yeni Üye
Doblo
Adı
Salih Mert
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Renk
Beyaz
Evet abi

Abi gösterge sökme viedosu YouTube den paylastim bakabilirsiniz Fiat Doblo 1012_2014 model gösterge (kadran) ledi değiştirme
Çok teşekkür ederim izledim videonu yardımcı olur video sağolasın

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Selamlar kadranın söküm videosunu paylaşır mısınız? Rehber olmadan göğüs kısmına girişmek istemiyorum

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Abilerim bu renklerin uyumu çok iyi mavi ve beyaz ama mavi o kadar iyi olmuyor bende her tarafı beyaz yapmaya karar verdim onunda fotoğraf çektikten sonra RGB yapmayi düşünüyorum bunlar 1 haftami alır sizce hız mazot ve devir göstergesi hepsi bir kumandayamı bağlamalı yım yoksa 4 kumanda kullanarak ayrı ayrı mı besliyim iki türlüde olur ama sizinde fikrinizi almak istedim bittikten sonra renk uyumu nu görmeniz için fotoğraf atabilirim

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Abilerim bu renklerin uyumu çok iyi mavi ve beyaz ama mavi o kadar iyi olmuyor bende her tarafı beyaz yapmaya karar verdim onunda fotoğraf çektikten sonra RGB yapmayi düşünüyorum bunlar 1 haftami alır sizce hız mazot ve devir göstergesi hepsi bir kumandayamı bağlamalı yım yoksa 4 kumanda kullanarak ayrı ayrı mı besliyim iki türlüde olur ama sizinde fikrinizi almak istedim bittikten sonra renk uyumu nu görmeniz için fotoğraf atabilirim
beyaz led olarak neler kullanıyorsun paylaşabilir misin? ve şu anki orjinal amber renkli ledlerin kodları ne?

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mobil Cihazlar Onarım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Merhabalar herkese keyifli forumlar dilerim. Bu gibi müdehaleler sıcak hava istasyonu ile yapılması gerekiyor. Bende kendi aracıma uygulama yaptım. Gösterge paneli, klima paneli, dörtlü tuş takımı, usb kısmı, cam indirme kaldırma butonları ve ayna ayar butonu. Gece çok fazla göz almaması için gün ışığı rengini tercih ettim. Bu nedenle fotoğraflarda biraz sarı gibi görünüyor. Ayrıca lcd renklerini de kırmızı yaptım. Görselleri paylaşıyorum...

Dosyalar

• IMG_4470.JPG
    IMG_4470.JPG
    1,3 MB · Okunma: 106
  • IMG_4466.JPG
    IMG_4466.JPG
    1,8 MB · Okunma: 97
  • IMG_4468.JPG
    IMG_4468.JPG
    2 MB · Okunma: 91
  • IMG_4467.JPG
    IMG_4467.JPG
    1,8 MB · Okunma: 97
Son düzenleme:

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Merhabalar herkese keyifli forumlar dilerim. Bu gibi müdehaleler sıcak hava istasyonu ile yapılması gerekiyor. Bende kendi aracıma uygulama yaptım. Gösterge paneli, klima paneli, dörtlü tuş takımı, usb kısmı, cam indirme kaldırma butonları ve ayna ayar butonu. Gece çok fazla göz almaması için gün ışığı rengini tercih ettim. Bu nedenle fotoğraflarda biraz sarı gibi görünüyor. Ayrıca lcd renklerini de kırmızı yaptım. Görselleri paylaşıyorum...
👍🏻👍🏻🧿