Gösterge Renk Değişimi

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Merhabalar herkese keyifli forumlar dilerim. Bu gibi müdehaleler sıcak hava istasyonu ile yapılması gerekiyor. Bende kendi aracıma uygulama yaptım. Gösterge paneli, klima paneli, dörtlü tuş takımı, usb kısmı, cam indirme kaldırma butonları ve ayna ayar butonu. Gece çok fazla göz almaması için gün ışığı rengini tercih ettim. Bu nedenle fotoğraflarda biraz sarı gibi görünüyor. Ayrıca lcd renklerini de kırmızı yaptım. Görselleri paylaşıyorum...
Gösterge panelini sökebilsem bende beyaza çevirmek isterdim. Sizde 2835 smd led mi kullandınız?

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Merhabalar herkese keyifli forumlar dilerim. Bu gibi müdehaleler sıcak hava istasyonu ile yapılması gerekiyor. Bende kendi aracıma uygulama yaptım. Gösterge paneli, klima paneli, dörtlü tuş takımı, usb kısmı, cam indirme kaldırma butonları ve ayna ayar butonu. Gece çok fazla göz almaması için gün ışığı rengini tercih ettim. Bu nedenle fotoğraflarda biraz sarı gibi görünüyor. Ayrıca lcd renklerini de kırmızı yaptım. Görselleri paylaşıyorum...
Çok hoş olmuş açıkcası ellerinize sağlık aracımdaki kadran 1 line olduğundan comfort kadran ile değişimi yaparken ledleri beyaz led ile değiştiririm beğenmezsem yorarsa vs duruma göre seçim yapacağım.

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mobil Cihazlar Onarım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Gösterge panelini sökebilsem bende beyaza çevirmek isterdim. Sizde 2835 smd led mi kullandınız?
Evet 2835 kılıflı smd led kullandım. Aslında şerit ledlerde bulunan smd ledlerde uyumlu oluyor. Göster panelini sökmek zor değil aslında. Sadece 6 vida ve bir çerçeve o kadar

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Çok hoş olmuş açıkcası ellerinize sağlık aracımdaki kadran 1 line olduğundan comfort kadran ile değişimi yaparken ledleri beyaz led ile değiştiririm beğenmezsem yorarsa vs duruma göre seçim yapacağım.
Teşekkür ederim. Sizin yaptığınız uygulamayı da paylaşır mısınız ?

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Evet 2835 kılıflı smd led kullandım. Aslında şerit ledlerde bulunan smd ledlerde uyumlu oluyor. Göster panelini sökmek zor değil aslında. Sadece 6 vida ve bir çerçeve o kadar
Nasıl söküldüğünü görmeden dokunmak istemiyorum zarar verirsem masrafı büyük.

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Nasıl söküldüğünü görmeden dokunmak istemiyorum zarar verirsem masrafı büyük.
Tabii ki haklısınız. Sökülmesi kadar gösterge paneline yapılan müdehale de önemli

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaslar onceden yaptigim mavi beyaz olan gosterge arkasi isiklari begenmedigim icin her tarfi beyaz yaptim asagiya foto atiyorum kafasinda degistirme istegi olan varsa renkleri görüp hangisi zevkine göre ise onu yapabilir bugun rgb kumandası sipariş verdim 3 gune gelir gosterge ledlerini rgb yaptim birtek kumandasi kaldi oda gelince isteyene istedigi gibi renk atabilirimIMG_20210106_222602.jpg

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Evet arkadaslar kumanda geldi suan gördüğüm kadariyla türkiyede doblo ailesinde bunu yapan yok rgb kadran oldu simdi

Atahan

PREMİO
Doblo
Adı
Atahan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Klima beyaz eşya teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Granit gri
Selamün aleyküm ben direk şerit ledten söküp ölçü aleti ile artı eksi sini kontrol ederek taktım dikkat edilerek yapılması gerekiyor çünkü tüm ledler birbirine. Paralel birinin kutubu yanlış olursa hiçbiri yanmıyor 👍🏻IMG_20201203_001948_886.jpg

F.karakaya

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fehim
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Selamün aleyküm ben direk şerit ledten söküp ölçü aleti ile artı eksi sini kontrol ederek taktım dikkat edilerek yapılması gerekiyor çünkü tüm ledler birbirine. Paralel birinin kutubu yanlış olursa hiçbiri yanmıyor 👍🏻Eki Görüntüle 38224
Aleyküm selam yaparken hiç fotoğraf çektinmi çektiysen paylasabilirmisin bende d3 ün sökerkenki fotoğrafları var attım buraya sende at bilgilensin yapmak isteyenler

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Selamün aleyküm ben direk şerit ledten söküp ölçü aleti ile artı eksi sini kontrol ederek taktım dikkat edilerek yapılması gerekiyor çünkü tüm ledler birbirine. Paralel birinin kutubu yanlış olursa hiçbiri yanmıyor 👍🏻Eki Görüntüle 38224

D1 e çok yakismis da ugrasmaya ne vaktim ne mecâlim var

Atahan

PREMİO
Doblo
Adı
Atahan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Granit gri

Atahan

PREMİO
Doblo
Adı
Atahan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Granit gri
D1 e çok yakismis da ugrasmaya ne vaktim ne mecâlim var
D2 2008 Premio ustam araç d3 de aynı diye biliyorum tabiki tercih meselesi usta benim mecalim varken elimden de geldiği için hallettim

Atahan

PREMİO
Doblo
Adı
Atahan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Granit gri
Aleyküm selam yaparken hiç fotoğraf çektinmi çektiysen paylasabilirmisin bende d3 ün sökerkenki fotoğrafları var attım buraya sende at bilgilensin yapmak isteyenler
İnanki ustam ona fırsat bulamadım ama talep varsa detaylı bir şekilde site için dağıtıp geri toplayabilirim

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
D2 2008 Premio ustam araç d3 de aynı diye biliyorum tabiki tercih meselesi usta benim mecalim varken elimden de geldiği için hallettim
Göstergeler aynı demekki
Teşekkürler