Enjektör Temizliği

Durum
Konu kapatılmıştır.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Daha ne istiyorsun abi dpf diye bir derdin yok. E5 olan modellerde dpf var diye biliyorum. Senin profilde E4 yazıyor bazı modellerde var bazılarında yok.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Sezgin Tok
ne gibi dertleri oluyor,bilmiyorum ki?:):):)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar wurth diesel yakıt sistemi temizleme katkısını tam depoya kullanmanız önerilir.araç özellikle ilk 100 kilometre içerisinde tekleyebilir,normal duruma göre bir miktar çekişten düşebilir.100 km sonra yavaş yavaş performans düzelmeye başlar ve depo sonuna doğru belli miktarda düzelir.asıl performans artışını depoya yeni mazot aldığınızda tam olarak farkedebilirsiniz.tabi bu fark araçtaki kurumlanmaya bağlıdır.

araçta ek bir arıza yoksa siyah duman görülmesi olası değildir.ancak enjektörler normalde aşırı püskürtme yapıyor ve aşırı püskürtmeyi kurum önlüyorsa kurum temizlikten sonra duman gelebileceğine dair görüş mevcuttur..bu durumda diesel pompacıya gitmek gerekir.bu çok düşük bir ihtimaldir ve kilometresi yükselmiş,bakımsız,kalitesiz yakıt kullanılmış araçlarda görülebileceği idda edilir.

yarım depoya kullanılan wurt katkının mazot içerisindeki yoğunluğu beklenin iki katı olacaktır.bu durumda katkının beklenen yan etkilerinin daha yoğun görülmesi söz konusudur.bu yüzden katkıyı her zaman tam depoya kullanmak en doğrusudur.

katkının kullanım aralığı 40 bin kilometredir.düzenli carbon clean yapılan araçlarda kullanılmasına gerek yoktur.bu tip katkılar deterjan bazlıdır.belirtilen kullanım aralığı olan 40 bin kilometreden erken kullanılması tavsiye edilmez.

bildiğiniz gibi akaryakıt firmaları mazot içerisine enjektör temizleyici katkıda ilave etmektedir.zaten bir çok firma yakıt sistemi güvencesini bu katkılara güvenerek vermektedir.bunların yeterliliği tartışılır.

kullanıcıların genel kanısı opetin mazotunun daha ince,shellin mazotunun daha kalın olduğu yönündedir.bu da tartışmaya açık bir konudur.TP nin sitesinde tüm akaryakıtın aynı rafineriden çıktığına dair bilgi mevcuttur.bu durumda aynı rafineriden çıkan akaryakıtın bir firmada kalın,diğerinde ince olması ne kadar mümkündür ve bu konunun kullanılan çeşitli mazot katkılarıyla alakası var mıdır?bu konuyu ancak akaryakıt dağıtım firmaları kesin olarak cevaplayabilir.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@MEHMET78
Abi servis bakımlı olmayan araçlarda yada bakımsız araçlarda tıkanma vs kurumlarda gibi sıkıntıları var. Değiştirilmesi gerektiğinde 1.200tl gibi dışarıda fiyat veriyorlar.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Arkadaşlar Aksaray - Ankara arası hız sabitleme açık ve 90 km hız yakıt değerleri ve menzil oranı nasıl. ? Aynı zamanda depoya whürt dizel enjektör temizleyici koydum etkisi olurmu. ? Ayrıyeten şu anda Ankaradayım ve depo ibresi oynamadı bile yerinden image.jpg image.jpg

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Yakıt değerleri güzel. Abi biraz bassaydın da würth görevini yapsaydı. :)

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@Sezgin Tok
Sezgin karseş hakkını verecem dönüş yolunda. Sakin kullanma ile agrazif kullanma arasındaki farkı görmek istiyorum. Dönüş yolunda radar da olmaz rahat rahat basarım gaza :harika:

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@İlhan68aksaray
ikisi arasında çok fark var çok.

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar peki Wurth dışında baska marka var mi bildiginiz? Malum Wurth biraz pahali digerlerine göre. ROM markasi var mesela gene OPET lerde satilan 10 TL ye satiliyor.Ben gecen bakimda TOTAL-X sistem temizleyici kullanmistim ithal bir urundu ve miktarı da fazlaydi 473 ml idi ve baya tavsiye etmisti aldigim yer.Yaklasik 25 TL gibi bir rakama almistim...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Ultralion

bu yakıt sistemi temizleyici katkıların bazıları aşındırıcı madde içeriyor.bu tip katkılar bazı yakıt sistemlerine zarar verebiliyor.bu yüzden bilmediğim ürünleri ben tavsiye edemiyorum.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Ultralion

pompanın tamir takımlarını bozabiliyor.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Petrol Ofisi'nin kutu kola gibi kırmızı kutuda yakıt katkısı da var. Onu da öneririm. Etkilidir.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Benim aracın karma yakıt değeri. 100.02 km. karma yakıt değeri. Fabrika verisi karma tüketimde 7.2 litre gösteriyor. Bu da fena değil. 7.72 litre yakmış araç karmada.

Dosyalar

• IMG_20150319_001447.jpg
    IMG_20150319_001447.jpg
    1,1 MB · Okunma: 9

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@mesut170
Yııllardır o yoldan gelip gidiyorum bu güne kadar akşam radar görmedim defalarca da 140 150 km hızla geçtim daha gelmedi. Mesut abi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@EAB53
güzel değer.ben mazotu öyle yakıyorum hemen hemen.tüp lü nasıl ki sizin araç.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Tüp yok. Direk benzin. Tüp takmayacağım. Zaten düşünmüyordum.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
sakin kullanımda yakmıyor araçlar ya. benim validenin volvo s40 ı var. 1.8 benzinli. 7,5 litre benzin yakıyo ş.içinde 100kmde

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
="Fethi KORKUT, post: 115336, member: 1772"]sakin kullanımda yakmıyor araçlar ya. benim validenin volvo s40 ı var. 1.8 benzinli. 7,5 litre benzin yakıyo ş.içinde 100kmde
Harika değer. Benim arkadaşın 1.4 motor 122 HP benzinli jetta aracı şehir içi 9 litre yaktı. Gerçi araç daha 2000 km. bile olmadı. Sıfır araç. Sizin Volvo benzinli bir araç için harika.

Durum
Konu kapatılmıştır.