Enjektör Temizliği

Durum
Konu kapatılmıştır.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@Sezgin Tok
Evet bildiğim güvendiğim istasyon hatta babam binecekse ve yakıt az ise sırf gider Shell den alırım ve evin önüne bırakırım başka yerden almasın diye. Sezgin Kardeşim teşekkürler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Sezgin Tok
50.000 de sıkıntı olmaz daha.servis 40.000 periyodunu öneriyor.ben 40.000 de würt attım.60.000 de karbon clean yaptırmayı düşünüyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
km. niz düşük kullanınca gözle görülecek bir fark yaşayacağınızı sanmam.ben kullanınca bu tip belirtiler vermedi.

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@MEHMET78

Demekki enjektör temizleyiciyi Sıfır bir araç alındığında en erken 40 000 km demi kullanmak ideal ?

Benim araç 30 000 km de şimdiye kadar buna benzer hiç bir katkı maddesi kullanmadım
Yakıtımıda ilk zamanlar Fiat bayisinin Opet e yönlendirmesiyle Bir süre Opet ten aldım fakat
Bir ara Shell veya PO Hangisi hatırlamıyorum onun birinden aldım ve aracımın Opetin yakıtından
daha uzun mesafe gittiğini gözlemledim ve o an Opet i bıraktım yakıtımı
Shell veya PO dan almaya başladım devamlı bu iki istasyonun hangisi denk gelirse ondan alıyorum
İki istasyonun yakıtı arasında fark görmedim ve kaliteli yakıt satan istasyonlar olarak biliyorum

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Biraz uzun olacak ama kusura bakmayın.
Benim gözlemlememle farklı arabalarla opet daha ince ve araç daha çabuk yiyor ve daha iyi kaçıyor bu yüzden daha az yol katediyor. Bide dpf ışığı opette daha geç yanıyor.
Diğer PO BP shell daha yoğun mazot kullanıyorlar. Bu yoğunluk farkından dolayı daha az yiyor ve daha az kaçıyor bu yüzden daha fazla yol gidiyor. Dpf ışığı daha erken yanıyor.
Test edilen araçlar Isuzu npr 5.2cc (3 adet)
ıveco daily (2) fiat doblo dpf
passat ve golf
Dayım kamyoncu ve arkadaşlarıda aynı şekilde söylüyorlar. Egsoz yakma muhabbeti yani temizlik opette daha az yapılıyor. Araçları daha iyi kaçıyormuş. Benim görüşümle opet daha kaliteli yakıt kullanıyor yada daha katkılı yakıt kullanıyor olabilir.
Opette dayım 7-8 depoda bir temizlik yapıyor. Shell ve bp de 3 depoda bir yapıyormuş.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Servis 40.000km de carbon clean yapıyor.
Bu CC ne kadar titizlikle yapılıyor bi fikrim yok. Sadece egzoz sistemi mi yoksa yakıt sistemini mi temizliyorlar bilmiyorum.
Her bakımda 1 tane würt mazot katkısı kullanılırsa bence yeterli olur.

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Bu katkı maddesini kullanırken depodaki mazotun en az kaç litre olması lazım çünki depodaki yakıtın çokjluğuna göre konulan 300ml katkının yoğunluk derecesi değişir diye düşünüyorum PO İşletmecisi bir arkadaşım dolum tesisinde bir kamyon yakıta küçücük şişeyle katkı koyduklarını söylemişti
Bu arada ekteki linkte kargo bedava fiyat uygunmu acaba ? kullannalar bilgi verirse iyi olur
http://www.n11.com/wurth-dizel-enje...8?cid=604001&gclid=CITU9cDqr8QCFUbKtAodMEkANw

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@www.akdenizelektronik.org
Abi fiyat iyi. Kullandım bitene kadar daha iyi çekiyor ama bu yakıt katkısını full depoya koyup o depoyu mümkün olduğu kadar performanslı kullanman lazım. Motor ve egzoz sistemi sıcak iken yüksek devirlerde 2.500 üstünde yüksek sıcaklığa ulaşacağı için temizlik yapar. Sistemdeki kurum düşük devirlerde oluşuyor. Golf tdi 4. Vites 3.500 4000d gece temizlik yaptım aracın Maximum tork ve beygir aralığında. Zaten yüksek devirde bi 25 30dk sonra dpf ışığı sönüyor.

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@Sezgin Tok

Evet ozaman bu katkıyı uzun şehir dışı yolculuğa çıkmadan önce depoya koyarak kullanırsak daha iyi olacak

Zaten dizel araçların dpf leri araçları çoğunlukta şehir içinde kullanmaktan tıkanıp arızalanıyor
dediğiniz gibi dizel araçları ara ara kendini temizlemesi için 2 500 devir üzerinde eksozu iyice ısıtarak kullanmak gerekiyor

Ama ne yazıkki hız limitlerimizin düşük olmasından dolayı birde arçlarımız kamyonet sınıfına girdiği için
yol çevirmelerinde zincirleme akan trafikte aradan çımbızla seçer gibi sedece benim aracı kenara çekip kontrol yapıyorlar
Bu yüzden arçların yavaş kullanımdan kurumlarını atamaması ve hantallaşması normal görünüyor.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Abi bende o fiyata aldım ama bir garip iştir parçacılarda ve yağcılarda değilde atiker yetkili serviste buldum. Kafam karıştı kutunun üstünü tamamen okudum ve öyle aldım. Açıkcası tuhaf oldum :D

Ay2791

Azimli Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Würth katkısını yarım depoda kullansak bi zararı olur mu ? Ona göremi ml ni ayarlamak lazım ?

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Pompa başına gidin. Depoya 300 ml. katkıyı dökün. Sonra depoyu fulleyin. İşlem sadece bu. Bir tam depo için 300 ml. yeterlidir. Ben dobloya böyle yapmıştım. Kutu üzerinde de yazıyor.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Az mazot ile kullanılmaz. Bu türde tüm ürünler deterjan ve kimyasal bazlı olduğu için zararlı olur.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
servis 40,000 de carbon clean yapıyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Sezgin Tok
benim dpf ışığı daha hiç yanmadı.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bir şişe bir depoya kullanılıyor.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Abi dpf yoktur yada kirlenmeden cc yapılmıştır.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Sezgin Tok
ben aracı sıfır aldım.cc de yaptırmadım.dpf mi yok ki.

Durum
Konu kapatılmıştır.