Ecufast deneyimlerim

Yunus Emre Zengince

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yunus emre
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Lal kırmızı
Ecu fast le bizde güçleniyoruz

Dosyalar

• 4B340653-9552-4D17-B15B-BB20037C7C97.jpeg
    4B340653-9552-4D17-B15B-BB20037C7C97.jpeg
    113,5 KB · Okunma: 25

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

Yunus Emre Zengince

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yunus emre
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Lal kırmızı
Evet kullanıyorum motorun sesi dahi değişti alt devirleri ölü olan 1.3 aracım şuan tüm devirlerinde canlı ecu fast çok güzel bir marka müşterilerine çok iyi davranıyorlar tavsiye ederim

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Evet kullanıyorum motorun sesi dahi değişti alt devirleri ölü olan 1.3 aracım şuan tüm devirlerinde canlı ecu fast çok güzel bir marka müşterilerine çok iyi davranıyorlar tavsiye ederim
Biraz da fiyatları uygun olsa daha iyi olacak.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Az önce G.Antep ecufast bayisini aradım.Yazılım atıldıktan sonra 2-3 ay gibi kısa sürede ecu çökme durumunda garanti yok denildi.Sanayi mantığı burada da geçerli araç dükkandan çıkana kadar garantiliymiş.Yaptıracak olanlar dikkat etsin.

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
Ecu fast yetkilileri dikkatine
Doblo 1.9 multijet aracıma farklı bir firmada yalım attırdım performans çok iyi derecede yükseldi ama sıkıntım yol bilgisayarı sapıttı örneğin 5 inci viteste yokuş iniyorsunuz ayağınızı gazdan çektiğinizde 2.2 litreleri göstermesi gereken anlık yakıt göstergesi 50 /60 litreleri gösteriyor buna orantılı olarakta ortalama tüketim göstergesi 17/18 literlerden aşşağıya inmiyor ecu fast yetkilileri buna bi çözüm bulabilirmi

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
Doblo 1.9 multijet aracıma farklı bir firmada yalım attırdım performans çok iyi derecede yükseldi ama sıkıntım yol bilgisayarı sapıttı örneğin 5 inci viteste yokuş iniyorsunuz ayağınızı gazdan çektiğinizde 2.2 litreleri göstermesi gereken anlık yakıt göstergesi 50 /60 litreleri gösteriyor buna orantılı olarakta ortalama tüketim göstergesi 17/18 literlerden aşşağıya inmiyor ecu fast yetkilileri buna bi çözüm bulabilirmi
not araç göstergedeki gibi yakmıyor 7.5/8 litrelerde yakıyor @Ecufast

sedatdurmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Onun ayarı bozulmuş biraz kurcala düzeltebilirsin, bizim d2 de olmuştu bi keresinde ama nasıl düzelttik hatırlamıyorum, araç olsa çözerim zor değil bi parametre ayarına müdahele etmen lazım.

Selimmm

Azimli Üye
Doblo
Adı
Selim
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
2015 d4 1.3 multijet var bende Ecufast te geçen sene 500 liraya yaptırmıştım sanırım hiçbir sıkıntı yok performansı çok iyi ama yakıtta hiçbir tasarruf göremedim bayırlarda falan 2 den 1 e çekmiyorsun toparlıyor

Cemilertürk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Cemil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Kuyumcu
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Yazılımla 90 bg den 115 bg 1.3 çü arkadaşlara sesleniyorum bir iki sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim öncelikle aracım 150 binde D3 bu km de tavsiye edermisiniz
2.sorum klima açıkken yığılma yapıyormu yokuşlarda
3. Sorum 5 vites 2000 devir hız aralığınız ne oluyor acaba
Cevaplar için teşekkür ederim hepinize

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Yazılımla 90 bg den 115 bg 1.3 çü arkadaşlara sesleniyorum bir iki sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim öncelikle aracım 150 binde D3 bu km de tavsiye edermisiniz
2.sorum klima açıkken yığılma yapıyormu yokuşlarda
3. Sorum 5 vites 2000 devir hız aralığınız ne oluyor acaba
Cevaplar için teşekkür ederim hepinize
1-Ben 170binde yazılım yaptırmıstım..270 binde sattığımda hala sorunsuzdu
2-klima açıkken yazılımsız halinden daha güçlü olduğu kesin bilgi
3-yazılım son hız aralığını etkilemes,güç artışı sağlar..yani motordaki sağarlık gibi gelen 1,3 güçsüzlüğünü daha güçlü hale getirir
ek bilgi: yakıt tasarrufu da sağlar ama gücü pedalda hisseden herkes daha fazla gaza bastığı için ortalama tüketim azalmaz ama artmaz da...yani yazlılım yığılmaları azaltır ama sürati arttırmaz mantık olarak...
TAVSİYE KESİNLİKLE EDERİM. 3 dobloma da yaptırmıstım..

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
2015 d4 1.3 multijet var bende Ecufast te geçen sene 500 liraya yaptırmıştım sanırım hiçbir sıkıntı yok performansı çok iyi ama yakıtta hiçbir tasarruf göremedim bayırlarda falan 2 den 1 e çekmiyorsun toparlıyor
aşşagıda yazdım pedalda gücü gören gaza daha fazla bastığı için tasarruf görmek zor.tamamen içgüdüsel.sakin bir sürüş yapabilirseniz(ki bu imkansız : ) yakıt tasarrufunu da kesin görürsünüz.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
tam olarak ne olsun istiyırsunuz? Farklı bir firmada attırdığınız yazılıma ecufast bişey yapamaz.. ecufastin yazılımları kendine özel yaptırılıyor,yani her firmanınkiler aynı değil dostum..

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Az önce G.Antep ecufast bayisini aradım.Yazılım atıldıktan sonra 2-3 ay gibi kısa sürede ecu çökme durumunda garanti yok denildi.Sanayi mantığı burada da geçerli araç dükkandan çıkana kadar garantiliymiş.Yaptıracak olanlar dikkat etsin.
dostum 2-3 ay sora olacak bir yazılım problemi ne olabilir?araçta sorun yoks(beyin de turbo vs) ben 2012 de 2020 ye kadar sorunsuz kullandım....ilk 15 gün memnun olmazsan silip orjinalini atıp para kesintisi yapmadan iade ediyolar.. 35 tane bayisi olan bir firmadan bahsediyosun,amerikada bile şubesi var.. sanayiii diyerek biraz küçümsüyomusun acaba?

Cemilertürk

Azimli Üye
Doblo
Adı
Cemil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Kuyumcu
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
1-Ben 170binde yazılım yaptırmıstım..270 binde sattığımda hala sorunsuzdu
2-klima açıkken yazılımsız halinden daha güçlü olduğu kesin bilgi
3-yazılım son hız aralığını etkilemes,güç artışı sağlar..yani motordaki sağarlık gibi gelen 1,3 güçsüzlüğünü daha güçlü hale getirir
ek bilgi: yakıt tasarrufu da sağlar ama gücü pedalda hisseden herkes daha fazla gaza bastığı için ortalama tüketim azalmaz ama artmaz da...yani yazlılım yığılmaları azaltır ama sürati arttırmaz mantık olarak...
TAVSİYE KESİNLİKLE EDERİM. 3 dobloma da yaptırmıstım..
Yani aslında merak ettiğim 120 km hızla mesala 3 bin devir çevirirken araba yazılımdan sonra 2500 devirlere düşermi birde yazılım + egr iptali yapsak klima açıkken yokuşta ki bayılma hissi iyice düşermi egr de sorun yok ama bu klima açıkken yığılma konusuna ve uzun yolda ki yüksek devir çevirme olayına takılmış durumdayım açıkcası

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Yani aslında merak ettiğim 120 km hızla mesala 3 bin devir çevirirken araba yazılımdan sonra 2500 devirlere düşermi birde yazılım + egr iptali yapsak klima açıkken yokuşta ki bayılma hissi iyice düşermi egr de sorun yok ama bu klima açıkken yığılma konusuna ve uzun yolda ki yüksek devir çevirme olayına takılmış durumdayım açıkcası
evet düşer..daha kolay hızlanır çünki daha güçlü motor..

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Düşmez şanzıman oranı neyse odur. Motor devrine göre şanzıman dönüyor. Güç başka devir başka. Düşmesi için şanzıman dişlileriyle oynanması lazım,

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
dostum 2-3 ay sora olacak bir yazılım problemi ne olabilir?araçta sorun yoks(beyin de turbo vs) ben 2012 de 2020 ye kadar sorunsuz kullandım....ilk 15 gün memnun olmazsan silip orjinalini atıp para kesintisi yapmadan iade ediyolar.. 35 tane bayisi olan bir firmadan bahsediyosun,amerikada bile şubesi var.. sanayiii diyerek biraz küçümsüyomusun acaba?
Küçümsemek değil eleştiri olarak algılanması için yazdım.Yazılım nedeniyle ecusu çöken araçlar var ecu fiyatlarını da öğrenip yaptırabilir yaptırmak isteyenler.15 değil 100 tane de şubesi olabilir fakat muhatabım görüştüğüm şubede ki kişiydi ondan aldığım bilgiler bende bu düşünceyi oluşturdu.Yıllardır otomotiv ve sanayi içerisindeyim az çok biliyorum.Sanayi esnafının büyük bölümü dükkana gelen müşteriyi yürüyen banknot olarak görüyor iyileri yok mudur tabi ki vardır fakat bu sayı bir elin parmaklarını geçmez.Sanayide sevdiğim ve güvendiğim ustam dahi sanayide esnafım demeye utanıyorum diye samimi bir şekilde ikili muhabbetmizde söyledi.En iyi öğrenme yolu yaparak yaşayaraktır.Kalıcıdır fakat verdiği zarar bazen fazla olabiliyor.

atank

Azimli Üye
Adı
Aytaç TANK
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Rfid + Promosyon
Modeli
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Merhaba, 2013 Doblo Premio 1.6 için yaptırmak istiyorum ama İstanbul da farklı farklı isimler çıkıyor. Forumdan sağlam bir adres veya kişi önerisi alabilir miyim? Anadolu Yakasında