doblonuz zıplıyorsa

ERCAN

Daimi Üye
sametcakal tarafından yazılan metin:
Valla ben çook memnunum arka koltuğa binen herkez hemen anlıyor ne yaptın arabaya diyor süspansiyonu komple değiştirdim diyorum hmm süper olmuş diyolar .))) Arka koltuklar sert olmasına rağmen sarsıntı zıplama yok. Bunu ben değil arka koltuğa binenler söylüyor. Siz genede bana uymayın .)
Doblonun en eksik ..olmazsa olmaz bir işlevini yaptırmışsın..çok iyi bir uygulama..nasıl bir süspansiyon işlemi yaptırdın ...konuyu biraz açarmısın ..

kokplot

Onursal Üye
şehir içi en seri araç partnerler

oturma alanı olarak en geniş araç connect sonra cady,

en iyi amblem taşıyan araç cady,

en otomobil yarısı araç combo,

en çok yakan araç connetc,

en güçlü motor doblo,

en az yakan araç yeni kangoo ve doblo,

en çok satılan combi doblo kangoo ve sonra tepee

en çok yani yok satan mini combi fiorino,

en beğenilen tip connect ve doblo,

kaportası en hatalı üretim combo ve connect,

kalitesine göre fiyatı fazla olan araç cady,

en kalın şasili araç connect,

en iyi yol tutuş connect yeni doblo ve cadyy,

en çok tercih edilen renk araçlar metalik gri ve siyah,

vs vs vs .. bvenim çevremden ve bulunduğum ortamlardan algıladığım ve kendi görüşlerimin sadece bir kısmıdır.

sametcakal

Azimli Üye
ERCAN tarafından yazılan metin:
Valla ben çook memnunum arka koltuğa binen herkez hemen anlıyor ne yaptın arabaya diyor süspansiyonu komple değiştirdim diyorum hmm süper olmuş diyolar .))) Arka koltuklar sert olmasına rağmen sarsıntı zıplama yok. Bunu ben değil arka koltuğa binenler söylüyor. Siz genede bana uymayın .)
Doblonun en eksik ..olmazsa olmaz bir işlevini yaptırmışsın..çok iyi bir uygulama..nasıl bir süspansiyon işlemi yaptırdın ...konuyu biraz açarmısın ..

Değişim filan yok sadece falçata ile takozlardan biraz tıraşladım .) Böyle söyleyince inanmıyorlar bu kadar fark etmez diyolar gözüyle görünce inanıyorlar.

okkali

Yeni Üye
arkadaşlar ben arkadaki makasa dayanan yanı makasın üzerine dayanan takoz diye bilinen süngerimsi ama sert bi şey var onun yarısını kestim araba boşken cok az işe yarıyo ama araba doluyken yani seyehat halinde felan asla zıplamıyo daha konforlu oluyo 1 yıldır böyle bi problem cıkarmadı yani tavsiye ederim herkeze...

okkali

Yeni Üye
arkadaaşlar ben ne avatar yükleyebiliyorum nede arabamın resmini yükleyebiliyorum nasıl yapcaz... o format değil bu format değil deyip duruyo sinirim bozuldu...

geremy

Onursal Kurucu
okkali tarafından yazılan metin:
arkadaaşlar ben ne avatar yükleyebiliyorum nede arabamın resmini yükleyebiliyorum nasıl yapcaz... o format değil bu format değil deyip duruyo sinirim bozuldu...

burdan yardım almaya çalışın.https://www.teamdoblo.com/forum/viewforum.php?forum_id=11

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
takozları bende kesrtim evet zıplamıyor ama bazen çok sert çukurlarda vuuntu oluyordu bizde takozların altına yumuşak poliratan yapıştırdık şuan harika oldu hele araba da arkadada oturan vardekn çok süper oluyor

delisinan

Yeni Üye
şahsen tavsiye etmem biladerim çünkü arac zaten agır bu kezde helozona cok yüklenecekdir ama şu bir gercekki esnek lastik takdıgında aracın zıplamasını yüzde elli azaltacakdır saygılar

omuryavuz

Yeni Üye
Bendede 2005 vip doblo var zıplama olmuyor yanlız tümsekten geçerken sanki altınızdan birisi vuruyormuş gibi oluyor sağ takoz çamur sıkışması nedeniyle bir kere değişti serviste.

KinqDoblo33

Azimli Üye
abi bizim doblo 2007 1.3 multijet combi maxi ben bu araca hastayım ama arkası fazla kalkık ve kasislerde yumuşak lastik olmasına rağmen zıplıyor sıfır süspansiyon yani bunu nasıl düzelttirebilirim..?

KinqDoblo33

Azimli Üye
abi bizim doblo 2007 1.3 multijet combi maxi ben bu araca hastayım ama arkası fazla kalkık ve kasislerde yumuşak lastik olmasına rağmen zıplıyor sıfır süspansiyon yani bunu nasıl düzelttirebilirim..?

ERCAN

Daimi Üye
KinqDoblo33 tarafından yazılan metin:

Doblonun süspansiyon modifiyesi adlı konuyu aç ..dikkatlice oku..pahalı bir yöntem olduğunu farkedeceksin..ancak doğru bilgilere ulaşacaksın ...süspansiyon sorununu çözmek aslında çok zor değil..maddiyata bağlı...

drmurat38

Yeni Üye
arkadaşlar güzel bilgiler paylaşmışınız, tercihimi sanırım doblodan yana yapıcam, zaten caddy ve ford ve peugeot araştırdım kesinlikle caddy ve fordla karşılaştırmaya girmeniz bile yanlış f/p özellikleri arasındaki fark bile yeter de artar bile

neseliefe

Yeni Üye
ERCAN tarafından yazılan metin:

Değişim filan yok sadece falçata ile takozlardan biraz tıraşladım .) Böyle söyleyince inanmıyorlar bu kadar fark etmez diyolar gözüyle görünce inanıyorlar.

BENDE AYNEN TAKOZLARI EKMEK BIÇAĞI İLE YARIYA İNDİRDİM. TAKSİ GİBİ OLDU. SÜPER.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
şuan iyidir ama 500 kg yükü koyun ozman görün iyimi kötümü

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
walla arkadaşlar arkaya birazcık 15 -20 kg ağırlığında eşya koyun bişey olmaZ hmde zıplamaz :D

aerdag

Yeni Üye
herkese merhaba
uzun zamandır yazılanları okuyorum.şimdi beni dinleyin. doblonun amortisörleri gazlıdır.eğer seri numaralarını okurda servisinden o numaraları baktırırsanız nasıl bir süspansiyon kullandığınızı öğrenirsiniz.mesela takviyeli-normal veya tropikal olmak üzere . ben kendi doblomda ön ve arka olmak üzere normallerle değiştirdim. öncekilerde takviyeli yazıyordu.şu anda memnunum zaten bu kadar olur.sonuçta hem yaprak yay çalışacak hemde amortisör ortak çalışacak .bağımsız gibi olmaz.ama birkere esner 2. ve 3. zıplamaya yapmaz. sorunda orda zaten. kasisde bir zıplar iki de kendsinden zıplarsa rahatsızlık orada başlıyor.benim değişiklik işe yaradı ve şu anda satmaktan vazgeçtim 2006 dinamik 1.9 multijet*clap*