doblom 7 yaşında triger değimeli mi?

selimhan26

Daimi Üye
Adı
mehmet uyar
Modeli
Renk
crono grisi
aracımız 2007 model .60000 kmde . servis yaşından dolayı trigerin değişmesini söyledi .sizce değişmesine gerek var mı? İligilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler .

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
evet değişmeli.ihmale gelmez.

burhan

Aktif Üye
Adı
burhan
Modeli
Renk
GRİ
1.3 zincirli değilmi,daha uzun süre olması lezım

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
normalde 140 binde değişiyor ama ses yapıyorsa yaş yüzündende değişebilir önce kontrol edilemsi gerek. km olarak çok erken ama yıl gelmiş

selimhan26

Daimi Üye
Adı
mehmet uyar
Modeli
Renk
crono grisi
1.3 zincirli . değiştirmek istiyorum ama 700 tl tutuyormuş .ses falanda gelmiyor .servis yaştan dolayı değişsin dedi. değiştirmezsem koparsa çok büyük bir arıza çıkarır mı?

geremy

Onursal Kurucu
benimki 2008 model 40 binde halen kayışı değiştrimedim
ama hep aklım da.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
1.3 zincirli . değiştirmek istiyorum ama 700 tl tutuyormuş .ses falanda gelmiyor .servis yaştan dolayı değişsin dedi. değiştirmezsem koparsa çok büyük bir arıza çıkarır mı?
zincir koparsa ocağın batar :) şaka biyana eğer zincir koparsa motoru sıfırlamış kadar zarar edersin baya bi parça değişir, bazen piston kırar bazen sübap kapakları eğilir çok kötü olur.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
700 TL çok uçuk bir rakam değil triger seti için. Sonra bir sıkıntı çıkarsa arkadaşların da söylediği gibi daha pahalı sonuçlar doğar.

Arkadaşımın 1.3 CDTI Opel Astra klasik aracında da baskı balata bitikti. Satın alırken de bunu biliyordu. Ne zaman yolda bırakır o zaman değişirim dedi. Sonra yetkili servise gitti ve değişmediği için volana ve birkaç parçaya da zarar verdiğini söylediler. Baskı balata ile zamanında kurtarabilecekken durduk yere 2.500 TL masraf çıktı. Kendisi de hatasını bildiği için bir şey diyemedi.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
146.000 deyim hala ses yok ses gelene kadar değiştirme dedi benim ustam

set almak isteyenler için fiyat alabilirim ankara dan

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
zincirde ses falan yoksa kontrol ettirin

OSMAN ALP

Azimli Üye
Modeli
Renk
ATEŞ KIRMIZI
Selamlar triger zinciri değişimi aracın yaşıyla alakalı değildir. Hiçbir ses veya sorun yoksa bile her 160000 km de bir değişmelidir. Aracımı aldığım ilk günden beri hep aynı yetkili servise gitmekteyim. Müşteri danışmanı bana bu şekilde söyledi.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
evet 160 bin sınır kabul ediliyor kimse uzun bir yolculukta yarı yolda kalmak istemez...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Selamlar triger zinciri değişimi aracın yaşıyla alakalı değildir. Hiçbir ses veya sorun yoksa bile her 160000 km de bir değişmelidir. Aracımı aldığım ilk günden beri hep aynı yetkili servise gitmekteyim. Müşteri danışmanı bana bu şekilde söyledi.

sayfa 147-148 km dolmazsa diyor.inceleyebilirsiniz.ya koparsası var işte.yani zincirinde ömrü vardır.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aracımız 2007 model .60000 kmde . servis yaşından dolayı trigerin değişmesini söyledi .sizce değişmesine gerek var mı? İligilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler .

1.3 multijet motor da eksantrik aktarması kayış değil zincirdir.160 bin km de servis sıkılık kontrolü yapar ve zincirin durmunu inceler.gerek görürse zinciri değiştirebilir.

kmsi gelemyen parçayı değiştirmenizi önermiyorum.özellikle ekzantrik zincirini kilometresi dolmadan ve servisin dışında söktürmeyin.sente ayarı kaçırılırsa aracınızın çekişi ve yakıtı hissedilir derecede olumsuz etkilenir.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH

1.3 multijet motor da eksantrik aktarması kayış değil zincirdir.160 bin km de servis sıkılık kontrolü yapar ve zincirin durmunu inceler.gerek görürse zinciri değiştirebilir.

kmsi gelemyen parçayı değiştirmenizi önermiyorum.özellikle ekzantrik zincirini kilometresi dolmadan ve servisin dışında söktürmeyin.sente ayarı kaçırılırsa aracınızın çekişi ve yakıtı hissedilir derecede olumsuz etkilenir.

katılıyorum başıma geldi....

geremy

Onursal Kurucu
benim araç 2008 40 binde
kayış kontrolü yapılmadı.
ama değişmesi iyi olur diye düşünüyorum.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
benim araç 2008 40 binde
kayış kontrolü yapılmadı.
ama değişmesi iyi olur diye düşünüyorum.

aga 1.4 motorun kayış galiba...kayışlar 60 binde bir bakılıyor...sen bi baktır istersen...ama şimdi değil 50 bin gibi baktır.aceleye gerek yok.km si geldi diye cart kopmaz.