DOBLOLARIN MOTOR ÖMRÜ?

Kenan KAYA

Azimli Üye
Arkdşlar,bir forum sitesinde Düz dizellerin motor ömürlerinin 60-80 bin aralığında olduğu turbolu dizellerin ise 300 bin civarında olduğu bilgisi verilmiş,sanayide usta olduğunu birçok böyle örnekle karşılaştığının söylemiş. Bu konuda tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

geremy

Onursal Kurucu
Kenan KAYA tarafından yazılan metin:
Arkdşlar,bir forum sitesinde Düz dizellerin motor ömürlerinin 60-80 bin aralığında olduğu turbolu dizellerin ise 300 bin civarında olduğu bilgisi verilmiş,sanayide usta olduğunu birçok böyle örnekle karşılaştığının söylemiş. Bu konuda tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

düz dizeller multijetlere göre motor ömrü oldukça düşük birde bakımsız olursa vay haline.

emre16

Azimli Üye
aslında turbosuz motorlar daha uzun ömürlü bizde 2001 h100 kamyonet var 250bin kmde ve bugüne kadar daha sorun çıkartmadı turbo yok yeni kasalarında var bence turbosuz motorlar daha uzun ömürlü....

geremy

Onursal Kurucu
emre16 tarafından yazılan metin:
aslında turbosuz motorlar daha uzun ömürlü bizde 2001 h100 kamyonet var 250bin kmde ve bugüne kadar daha sorun çıkartmadı turbo yok yeni kasalarında var bence turbosuz motorlar daha uzun ömürlü....

evet haklısın ama düz doblo motorlarında sıkıntı var sanırım.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Çağdaş usta izmir de polis otosunun multijetinin 444.000 gördüğünü söylemiştir.

beyaz_kaplan

Azimli Üye
Multijet Olsn jtd ler olsn 2 side mkmmel motorlar sornsz bakımlı 400 bin km yapar ikiside özllikle Jtd ler biraz daha avantajlı onlar daha sornsz motorlarmş

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
bir aracı sıfır alıp da bu şekilde olması şans kardeşim

birde jtd yada mutijet kaç bin km gider falan olmaz.200 bn de gider 500 binde gider.bakımı güzel yatıgın sürece ve kulanmaya baglı diye düşünüyorum

ERCAN

Daimi Üye
beyaz_kaplan tarafından yazılan metin:
Multijet Olsn jtd ler olsn 2 side mkmmel motorlar sornsz bakımlı 400 bin km yapar ikiside özllikle Jtd ler biraz daha avantajlı onlar daha sornsz motorlarmş
Bodrumda 450.000 km. görmüş doblo var..tabii 1.9 JTD motor..

beyaz_kaplan

Azimli Üye
DeadSilence tarafından yazılan metin:

Jtd ler sorunsuzda neden d2 lere multıjeti geliştirdiler ?

Sorunsuz motor olduğunu fiattaki ustalardan öğrendim ne yalan söyliyim Jtd motorlarının alfa motorları oldugunu biliodursunuz tahminim....Zatenb orj. 2.2 jtd aslında bu motorların fiat tahminim kndi motorunu multijet i geliştirdi die düşünüorm

beyaz_kaplan

Azimli Üye
ERCAN tarafından yazılan metin:
Bodrumda 450.000 km. görmüş doblo var..tabii 1.9 JTD motor..

Çoğu insan inanmıo bnm dediğime ama eğer fabrika çkşlı sorn olmadıktan snra yada rodaj zamanında adam akıllı kullandıktan snra yapması gayet doğal

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizim diğer 1.4 doblo 420 bin kmde daha motor açtırmadık bide lpg li

Akineton

Azimli Üye
Bende motor ömrünün kullanıcıya bağlı olduğunu yaşadım biliyorum. Mazda E2200üm için "max 130.000" demişlerdi, 250binde motor yaptırdım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bende 600,000kmde multijet gördüm daha motor yapılmamıştı

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
1.3 mjet rektefesiz 400.000 bakımında gördüm.600.000 rektefesizi süreni alnından öpmek lazım 10 numara şofömüş.

tamz

Daimi Üye
Arkadaşlar benim araçta marşı geç alma ve çekişten düşüş sorunu vardı.Akü değişti,bir çok şey değişti ama sorun çözülemedi.Dün Bosh Diesel Center'a yani bosh'un dizel enjektör ve ince parçaları test edip tamir ettiği merkeze gittim.adam motoru baktı.yağ çubuğunu gördü motor üflüyor dedi.bu araç hararet gördü mü dedi.yok dedik.bazı özel bilgisayarlı basınç testlerine tabii tutmamız gerek dedi,ama bazı deneme yanılma yolları da deneyeceğiz dedi.araç 70binde.ve adamın tahminine göre motor yapılmalıymış. En az 1.000 ile 3.000 TL arası masrafı varmış ne yapacağım şimdi :(*helpless*

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
düz dizeller 100.000 de bitiriyor motoru

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
motor ömrüde kullanıma bağlı bişey 50 bindede bitiren var 1 milyondada

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
700km bakım ve kullanımı güzel yapılırsa...

S@MeT38

Saygın Üye
tamz tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar benim araçta marşı geç alma ve çekişten düşüş sorunu vardı.Akü değişti,bir çok şey değişti ama sorun çözülemedi.Dün Bosh Diesel Center'a yani bosh'un dizel enjektör ve ince parçaları test edip tamir ettiği merkeze gittim.adam motoru baktı.yağ çubuğunu gördü motor üflüyor dedi.bu araç hararet gördü mü dedi.yok dedik.bazı özel bilgisayarlı basınç testlerine tabii tutmamız gerek dedi,ama bazı deneme yanılma yolları da deneyeceğiz dedi.araç 70binde.ve adamın tahminine göre motor yapılmalıymış. En az 1.000 ile 3.000 TL arası masrafı varmış ne yapacağım şimdi :(*helpless*
saglık olsun arkadaşım.tabi 70binde motorun inmesi aracın zorlandıgına delalet ama akla imalat ve montaj hatalarını getirmiyorda degil