DOBLOLARIN MOTOR ÖMRÜ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
70 bin çok az multijet için 70 binde daha sıfır diyolar

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
arkadaşlar bende doblo 1 model 2001 düz dizel var aracı alalı 6 ay oldu 180 binde birkaç ustaya gösterdim % 60 % 70 iyi durumda deediler ve dizel araçların en önemli konusu aracı bakımını zamanında yaptırmak ve devirli kullanmak ondan sonrası şans :))

FireExit

Onursal Üye
dincerx53 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar bende doblo 1 model 2001 düz dizel var aracı alalı 6 ay oldu 180 binde birkaç ustaya gösterdim % 60 % 70 iyi durumda deediler ve dizel araçların en önemli konusu aracı bakımını zamanında yaptırmak ve devirli kullanmak ondan sonrası şans :))

Devirli kullanmak önemli... Ama aşırıya kaçmamak gerek... Bana arabayı alırken ilk dedikleri ''3000 devri geçmeyin sakın''...

Dark Knight

Fenomen Üye
FireExit tarafından yazılan metin:
Devirli kullanmak önemli... Ama aşırıya kaçmamak gerek... Bana arabayı alırken ilk dedikleri ''3000 devri geçmeyin sakın''...

Peki belirli bir süre için mi yani araç size, siz araç alışana kadar mı?

Bana da aracı teslim esnasında ilk 10bin km aracı zorlamayın demişlerdi.

FireExit

Onursal Üye
Dark Knight tarafından yazılan metin:
FireExit tarafından yazılan metin:

Peki belirli bir süre için mi yani araç size, siz araç alışana kadar mı?

Bana da aracı teslim esnasında ilk 10bin km aracı zorlamayın demişlerdi.

Valla bilmiyorum abi valla... Dedikleri oydu... Bende vitesi 2.500 - 3000 arası atıyorum... 3.000 deviride aman aman geçmiyorum.... Ya araç geçerken yada yokuş çıkarken hız yaparken geçiyorum...

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Dizelde ilk beş bin kilometre fazla zorlamadan sonrasında devirli kullanmak gerekir.Tabii abartmamak kaydıyla ayrıca aracı çalıştırıp stop ederken turbo araçlarda 20-30 saniye kadar beklemek.Bakımlarını özellikle fitre ve yağ değişimini aksatmadan yaptırmak.Birde aracınızda egr iptali yaptırmak aracınızın motor ve turbo ömrünü uzatacaktır.

FireExit

Onursal Üye
Bu arada bugün servisdeki arkadaşımla görüştüm... 1,6 mjetler bilindiği üzere 20,000 de bir bakım yapılıyor... Ama firma 10,000 de bir yağ değişimini öneriyormuş... Bilgilerinize...

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
benim 180bini devirdim maşşalaahhhhhh tık yok...

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bir yerde okumuştum..istanbulda 1.3 albea 1.000.000 km yol yapmış fiat aracı taksicinin elinden alıp müzeye koymuş taksiciyede yeni albea vermiş...................doğruluk oranı tam nedir bilmiyorum....*tup*

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
cAn 3436 tarafından yazılan metin:
bir yerde okumuştum..istanbulda 1.3 albea 1.000.000 km yol yapmış fiat aracı taksicinin elinden alıp müzeye koymuş taksiciyede yeni albea vermiş...................doğruluk oranı tam nedir bilmiyorum....*tup*

bence şehir efsanesidir satış yapsın diye kim kime bedava araba veriri araba eskittin diye :D bizde eskitelim doblolarımızı bizede versinler yeni doblo :D bilmiyorum ama gerçek olacağını düşünmüyorum

FireExit

Onursal Üye
Chirmicty tarafından yazılan metin:

bence şehir efsanesidir satış yapsın diye kim kime bedava araba veriri araba eskittin diye :D bizde eskitelim doblolarımızı bizede versinler yeni doblo :D bilmiyorum ama gerçek olacağını düşünmüyorum

Efsanedir o... Bende duymuştum... 1980 model Mercedesler bile 750,000 den sonra sekman yiyorlar... Dizelleri...

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Chirmicty tarafından yazılan metin:

aynen abi belki şehir efsaneside olabilir.. :D

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
1.4 lpgli 500 bin de motor yaptırdık

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
multijet 1 milyon motor yapmadan deviirdiği doğru ama :D

serdar abi maşallah iyi yol yapmışsın arabanda hala maşallahı var ama doblo olduğu içindir:D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
multijet 1 milyon motor yapmadan deviirdiği doğru ama :D

serdar abi maşallah iyi yol yapmışsın arabanda hala maşallahı var ama doblo olduğu içindir:D
:D :D

SerCan

Saygın Üye
400 binde 2003 düz dizel daha motor yapılmadı tık yok ama bakımlarını her 10 binde bir yaptırıyorumm .)