Doblolara Periyodik Bakımda Neler Yapılır?

Pasam

Daimi Üye
Belli bir süre sonra motor yagının degişmesi lazım cünkü yag zamanla özelligini kaybediyor.Zaten yıllık bakım geldiginde seni uyarıyor senesi geldgidinde anahtar işareti cıkar yol bilgisayarında ki bakıma götrmeden silinmez.Garanti belli bir süredir o süreyi doldurmadan ve garanti kapsamı dısındabişey yapmazsan birşey olmaz.

geremy

Onursal Kurucu
fly34 tarafından yazılan metin:
peki yıllık bakıma gitmezek araç garantiden çikar mı?
motora her hangi bir zararı olur mu?

evet çıkar.
ama bu bayinin yada servisin elinde bir şey.

izmirlidoblo

Daimi Üye
İzmirden periyodik bakımı gelen doblocu arkadaşlara tamir ve bakım konusunda yardımcı olunur ister dizel 1.3 16v multijet olsun isterse 1.9 jtd isterse benzinli lpgli 1.2 8v 1.4 8v fire motor veya az olan malibu modeli olan 1.6 16v periyodik bakımda gelin hesaplı ve kaliteli işçilikle buluşun ayrca kış geldi yolunuz düştüğünde uğrayın team doblo üyelerine ücretsiz antifiriz ölçümü yapıp çay içmeye de bekleriz

bunyas288

Daimi Üye
Arkadaşlar şu linkin periyodik bakım konusunda yardımı olcağı kanaatindeyim.. Fiat araçları için
http://www.birmot.com.tr/Pages.aspx?PageID=133

izmirlidoblo

Daimi Üye
İzmirden periyodik bakım yaptırmak isteyen olursa bana başvursun .
Benzinli ve Dizel Doblolarınız için
motor yağı
hava filtresi
yağ filtresi
yakıt filtresi(mazot-benzinli)
polen filtresi
fren bakımı ayarı temizliği
şanzuman defransiyel yağı kontrolü
antifiriz ölçümü fren yağı direksiyon yağı kontrolü
genel mekanik ve elektrönik arıza kontrolü
alt takım kontrolü test sürüşü
yağ kaçak kontrolü v.s

geremy

Onursal Kurucu
kardeş beni çok heveslendiriyorsun bir gün sırf bakım için basıp gelecem izmire

izmirlidoblo

Daimi Üye
geremy tarafından yazılan metin:
kardeş beni çok heveslendiriyorsun bir gün sırf bakım için basıp gelecem izmire

yok bakım yaptırmak önemli değil modum izmire gelirsen uğra tanışırız çay içeriz o kadar yoldan gelcen yemek yemeden de bırakmayız team doblocu arkadaşlara yardımcı olmak için yapıcaklarımı yazıyorum bu işlemler için her yerden fiyat alsınlar gerekirse bende fiyat vereyim aradaki farkı görsünler işcilik hakkında yorum yapmıyorum gelirlerse farkına varıcaklardır begenmeyen de forumda konu açar yazar bizde üzerimize düşeni yaparız.

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
selam firen hidrolik yağını değiştirsek ne kadar yağ lazım lt olarak bilen varmı birde direksiyon hidrolik yağını değiştirsek o da kaç lt her ikisi için de hangi yağları kullanmalıyız arkadaşlar????????

selcukan43

Daimi Üye
O ştandarttır zaten.. Fren hidroliği diye geçiyor 5 TL bişey zaten. 1 şişesi yetiyor az bişey çok fazla gerek duyulmuyor.

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
direksiyon yağı ne ve nekadar?

izmirlidoblo

Daimi Üye
münir abi direksiyon yağı ile hidrolk fren yağında sıvı teması su birşey karışmamışsa motor yağı gibi değildir değişmesine gerek yok gelirsen kontrolünü yaparız gerekirse değişir motor yağı gibi değildir sen gel periyodik bakımına fiyatda vereyim yapılcakları da gör her yerden fiyatda al en hesaplısı biz de kolay gelsin..

geremy

Onursal Kurucu
ustam benim önden gelen sese bi baksana konu açmıştım.

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
çağdaş kardeşim teşekkür ederim birmot oto nun sitesin de her 20 binde değiştir diyor yanış anlamadıysam onun için yazdım bir de 5 40 castrol magnet yağ nasıl ondan kullansak nasıl olur???

selcukan43

Daimi Üye
yağ konusu açılmışken bende castrol magnatec 10W40 koydum fakat üstünde diesel yazmıyordu. 2000 km ye yakındır biniyorum herhangi bi sorun yok fakat bi zararı olurmu ?

izmirlidoblo

Daimi Üye
5w40 5w30 da ama zararı olmaz ince yağın senin normalde 10w40 kullanman lazım birde yağın benzinlisi dizeli olmaz önemli olan yağın numarasıdır genelde dizelse 5w30 5w40 benzinliyse 10w40 kullanın

selcukan43

Daimi Üye
eyvahhh... ben 10W40 koydum walla. aracım diesel dememe rağmen onu önerdiler. Değiştirmemmi gerekiyor şimdi yağı ?

selcukan43

Daimi Üye
Hmm anladım. Bi an yağı tekrar değiştirmem gerekecek sandım :) zaten koyduğumdan beri herhangi bi sorun yok fakat biraz sesli çalışıyor gibi geliyor bana. Ne bileyim 1.3 (yeni tip) doblolar tır tır ses geliyor ya derinden öle çalışmıyor :)