Dobloda Xenon Takıldığında uyarı ışığı vermesi

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Kısaya xenon takan uzunları kullanamaz :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Destroyer tarafından yazılan metin:
İlerleyen günlerde bende düşünüyorum Xenon. Set olarak sisler dahil. Ama uyarı ışığıdan ziyade ben sigortalıkta problem çıktığını duydum erime yapiyormuş. Pek bu işlerden anlamıyorum ama birisi bu konuda bilgi verebilirse sevinirim.

sigorta ile sorun çıkması zor. çunki xenon kitin güçü watt değeri olarak daha düşük. Yani daha az akım çeker daha az ısınma olur. Elektrik tesisatına ve başka yere zararı olmaz. Düzgün montaj edildiğinde tabi

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
ben 20 gün kadar kullandım. Uzunların sıkıntısından dolayı geri söktüm. uyarı ışığı falan yakmadı. H.I.D marka almıştım 8000 lik. rengi ve aydınlatması mükemmeldi ..

http://urun.gittigidiyor.com/XENON-HID-FAR-KIT-H7-8000K-INCE-SLIM-BALAST_W0QQidZZ27413260

fiatı da 80 TL. Yedek parçaları da çok ucuz. tonlarca para vermeye gerek yok. Biraz el becerisi ile kendiniz de çok rahat takabilirsiniz.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Doblolarda Kısalar H7 modeli , Uzunlar H1 modeli kullanılıyor. Yani Her ikisine de istersen Ayrı ayrı kit alman gerekir. mesela Fiorinolarda tek ampül var uzun ve kısa tek kit de. Onlarda sıkıntı yok. Ancak Kısaya Xenon taktığın zaman Ampul boyu uzun olmasından kaynaklı Far yükseklik ayarı Çok yukarı bakıyor. Ayar vidalarından ayarladığın zaman da , Uzun ile kısa Far Aynaları aynı parça üzerinde olduğu için Uzunlar da çok aşağı seviyeye iniyor ve Uzunlar 3 metre önüne vuruyor işe yaramıyor. Uzuna Xenon takarsan Balast ısınması 7 sn olduğu için Selektör yapamazsın ve acil drumda önünü görmek için yaktığın zaman ısınmasını beklemek zorunda kalırsın ve sakıncalı..

H7
45243Bl.jpg

H1
Osram-Nightbreaker-H1-Ampul-CIFT-Fiyati__22788671_0.jpg

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
holojenler sarı ama güvenli :) inan olsun kütahya yolunda gece çalışma varmış 100 ile giderken önümü göremedim kaza yapıyordum. herşeyden önce güvenlik arkadaşlar :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
artı olarak ışık şiddetinin herkezi rahatsız etmesi de cabası. Farın gösterdiği yerdeki ışık haricinde göstermediği yerlerde ışık yansıması çok fazla. bunu en iyi Yol gösteren Tabelalardan anlayabilirsiniz. Mesela yolun üzerine asılan tabelaları görebilmek için selektör yapar öyle görürsünüz. Ama Xenon da Kısalar yanarken onlar Sürekli Parlıyor. Çunki xenon ışığı çok dağıtıyor. Toplaması için de mercekli Fara ihtiyaç var onun için de tadilat ve masraf gerekiyor :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
ama acayip yakışıyor melet :D:D

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
ben xenon hasretine bi nebze de olsa sisleri, parkları ve kısa farları beyaz ostram yapmayı düşünüyorum..granit giri zati araba beyaz farlar güzel olacak..siz nedersiniz..?

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
osram blue nightbreaker da denedim ışık şiddeti %30 düşüyor

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Destroyer tarafından yazılan metin:
beyaz ostram dan kastın sadece ampül değişmek mi yoksa oda xenon gibi balast lımı ?

xenon deyil destroyer. normal far ampulü ama byaz deyil mavi rengi ama yanması beyaz.ben takmıştım görüş mesafesi dıfır:(

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
ben senin yerinde olsam parklara takılan anpulün fiyatına farkaşı taktırırım sislere gelinde osram olabilir ama far kaşı ve sisde xenon süper olur

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
yapacagın işler okadar agır deyil ark her elektirikci yapar sisleride park lanbalarına baglatırsın olur....

Crazy-Doblo

Azimli Üye
Arkadaşlar önceki zamanlarda set almıştım taktırdığımda uyarı ışığı verdi fakat bunların uyarı ışığı vermeyenleride var daha şuanda aracımda takılı ama fiyat farkıda var biraz:)

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
şimdi arkadaşlar normal olarak xenon farlara o kadar para verip taktırınca insan dioki gündüzde açim havam olsun ama buna polisler çok sıcak bakmıyor en azından kayseride öyle polisin xenon fara karışma gibi yetkisi varmı(tamam sislere karışıyorda far içinde aynısı geçerlimi...)

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
amaaaann emniyet genel müdürlüğüde yazık taktıramıyo bizim arabaları kıskanıyo :D :D :D :D :D :p :p :p

kokplot

Onursal Üye
olmadık şeylerin peşine takılan ekipler gerçek işlerini savsalıyorlar mecburen. ne farı ne uygulaması yaaw yazıkbunlara. o ekitekilerde vatandaş sonuçta. gitsinler önce traktörlerin yolarda komple farsız gezmesini engellesinler. pat pat adı verilen hiçbir belgesi olmayan tarlalarda kullanılan insanların hayatıyla oynayan şahıslarla uğraşsınlar..

M_x_doBLo

Azimli Üye
Benım Aracımda Suan Takılı oLan mavi ampul Size Soyle anlatayım
tamam guzel xenon gıbı yanıyo ama yagmurda adam gıbı gostermıyo sarı farlar dan daha dusuk gorus acısı
+
Muayeneden Agır Kusur Gecıyo Yanı Gecemıyo :)

filizcima

Daimi Üye
ya ben xenon kıt taktırdım HID marka sıslı havada yolculuk ettım hıc sıkıntı yok hatta sıslerı kullanmadım bıle mıllet uzunu kısayı sısı yakmıs kor gıbı gıderken ben sıkıntısız bı surus keyfı yakaladım ayrıca arıza ıkazıda vermedı hıc sızde olupta bende olmayan sorun ne kı ?