Dobloda Xenon Takıldığında uyarı ışığı vermesi

tr_badboy

Daimi Üye
Destroyer tarafından yazılan metin:
Teşekkürler Abi. Önerdiğin Marka Var mı ?

MTECH alacaksn sonra yola gunduz gibi bakacaksn :D kısaların yanarken bile karşidan gelen adam senin uzunlarının acık oldugunu sanıp sellektor yapıp kufur edecek :D:D

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bizim arkadaşın babası xenon far takmıştı peugeot 206 ya far sigortaları yandı serviste 500 tl ye anca yaptılar bence zararlı xenon far :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Can tarafından yazılan metin:
bizim arkadaşın babası xenon far takmıştı peugeot 206 ya far sigortaları yandı serviste 500 tl ye anca yaptılar bence zararlı xenon far :)

Normal holjen ampuller 55W güç , Xenon ise 35W güç çekerler. yani tesisattan daha az enerji kullanırlar. Dolayısı ile sigortaların yanması , veya tesisata zarar vermesi kesinlikle söz konusu değil. Takan usta beceriksizdir , dikkatsiz takmıştır bişeyler olmuştur.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
artık 206 nın sahibi xenon nın lafını bile duymak isTemio :D :D

cnkshn

Saygın Üye
Ekrem tarafından yazılan metin:
Can tarafından yazılan metin:

Normal holjen ampuller 55W güç , Xenon ise 35W güç çekerler. yani tesisattan daha az enerji kullanırlar. Dolayısı ile sigortaların yanması , veya tesisata zarar vermesi kesinlikle söz konusu değil. Takan usta beceriksizdir , dikkatsiz takmıştır bişeyler olmuştur.

belki xenon diye çakmalarını takmışlardır. onlarda 100W civarında güç çekiyo diye biliyorum. aracın kablo tesisatına zarar verdiğini duymuştum.

C

cihan

Misafir
Kısalara xenon takılsa park lambalarının sarı oluşu problem olurmu. Ben ampüllerimin detayını bilmşyorum fakat 2005 doblom var...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Valla benim parklarımı beyaz ampul yaptım ....uzun kısa hüzmelerde ve sislerde xenon var daha çevirip bu ne diyen polis görmedim...........

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bakiergul tarafından yazılan metin:
Valla benim parklarımı beyaz ampul yaptım ....uzun kısa hüzmelerde ve sislerde xenon var daha çevirip bu ne diyen polis görmedim...........
Baki abi senin xenonlar kaç k?? bizde bugünlerde sis farı yaptırıcaz.....ardından farlara ve sislere xenon takmayı düşünüyoruz.....sen kaça yaptırdın abi??

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Can benim eski vip münübüsten söktüm hepsini ozaman 3 takıma yalan olmasın ama 500 tl gibi bir rakam vermiştim......uzun kısa 6000 kelvin sisler 8000 kelvindir.......biliyorsunuz kelvin yükseldikçe mavilik artar ama gösterim netliği düşer................

S@MeT38

Saygın Üye
cAn 3436 tarafından yazılan metin:
Baki abi senin xenonlar kaç k?? bizde bugünlerde sis farı yaptırıcaz.....ardından farlara ve sislere xenon takmayı düşünüyoruz.....sen kaça yaptırdın abi??
bende uzun zamandır mercekli sis farı ve mercekli far yaptırmayı düşünüyorum ama geri dönüşümü olmadıgı için ve yapılıp gelene kadar farların yerine çıkma far takmam gerektiginden külfetli geliyor.farları 400 tl ye yapıyolar istanbulda sisfarıda yaklaşık 200 tl ye filan oluyor elektrikçi arkadaşım var montajda sorun degil ama kararsızım hala

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Can benim eski vip münübüsten söktüm hepsini ozaman 3 takıma yalan olmasın ama 500 tl gibi bir rakam vermiştim......uzun kısa 6000 kelvin sisler 8000 kelvindir.......biliyorsunuz kelvin yükseldikçe mavilik artar ama gösterim netliği düşer................
eyw. Baki abi saol...ilerde xenonla ilgili bi konu açıcam orda konuşuruz........

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
okey kardeşim..................

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
S@MeT38 tarafından yazılan metin:
bende uzun zamandır mercekli sis farı ve mercekli far yaptırmayı düşünüyorum ama geri dönüşümü olmadıgı için ve yapılıp gelene kadar farların yerine çıkma far takmam gerektiginden külfetli geliyor.farları 400 tl ye yapıyolar istanbulda sisfarıda yaklaşık 200 tl ye filan oluyor elektrikçi arkadaşım var montajda sorun degil ama kararsızım hala
abi sende orjinal farları mercekli far yaptırma.... yan sanayi yada çıkma doblolarda al onları gönder.......

S@MeT38

Saygın Üye
[abi sende orjinal farları mercekli far yaptırma.... yan sanayi yada çıkma doblolarda al onları gönder.......[/quote]
bende tam tersini düşünüyom can orjinalleri serviste degişeli 3 ay oldu.yıldır yıldır duruyor farlar bende onları göndereyimde tertemiz olsun gibisinden çıkarmak gerekirse çıkmalarını takarım diye düşünüyorum

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
[abi sende orjinal farları mercekli far yaptırma.... yan sanayi yada çıkma doblolarda al onları gönder.......
bende tam tersini düşünüyom can orjinalleri serviste degişeli 3 ay oldu.yıldır yıldır duruyor farlar bende onları göndereyimde tertemiz olsun gibisinden çıkarmak gerekirse çıkmalarını takarım diye düşünüyorum[/quote]
orjinaller elindeyse onları gönder daha mantıklı abi....*tup*

S@MeT38

Saygın Üye
[abi sende orjinal farları mercekli far yaptırma.... yan sanayi yada çıkma doblolarda al onları gönder.......
bende tam tersini düşünüyom can orjinalleri serviste degişeli 3 ay oldu.yıldır yıldır duruyor farlar bende onları göndereyimde tertemiz olsun gibisinden çıkarmak gerekirse çıkmalarını takarım diye düşünüyorum
orjinaller elindeyse onları gönder daha mantıklı abi....*tup*[/quote]
ilk orjinallerinin kulakları filan kırılmıştı ondan degişti zaten yerine yine orjinal far taktılar serviste bende onları göndereyim diye düşünüyorum eger yaptırırsam

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ilk orjinallerinin kulakları filan kırılmıştı ondan degişti zaten yerine yine orjinal far taktılar serviste bende onları göndereyim diye düşünüyorum eger yaptırırsam[/quote]
orjinallerin kulakları nasıl durumda abi yeniden takılabilir mi??

S@MeT38

Saygın Üye
ilk orjinallerinin kulakları filan kırılmıştı ondan degişti zaten yerine yine orjinal far taktılar serviste bende onları göndereyim diye düşünüyorum eger yaptırırsam
orjinallerin kulakları nasıl durumda abi yeniden takılabilir mi??[/quote]
tahminimce onlar şimdi hurdalıkta=))