doblo premio zıplama sorunu

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme

anil-bulut

Aktif Üye
bugün servise gittim lastiklerimi continental ile değiştirmeyi düşünüyorum yoksa michelin energy mi kullanmalıyım süspansiyonlarının da fiyatı 62 tl takozlar 70 tl tanesi ilk etapta lastik değişeceğim bu iki marka arasında kaldım continentalciler diyor şimdiki mercedeslerin hep altında continental var çünkü yumuşak ve esnek olduğu için diyorlar michelin energ saver serisini ama hiç bilmiyorum belkide daha iyi olabilir sizce hangisini kullanmalıyım sonuçta hangisi daha yumuşak ve esnekse tercihim o markadan yana olacaktır :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
anil-bulut tarafından yazılan metin:
bugün servise gittim lastiklerimi continental ile değiştirmeyi düşünüyorum yoksa michelin energy mi kullanmalıyım süspansiyonlarının da fiyatı 62 tl takozlar 70 tl tanesi ilk etapta lastik değişeceğim bu iki marka arasında kaldım continentalciler diyor şimdiki mercedeslerin hep altında continental var çünkü yumuşak ve esnek olduğu için diyorlar michelin energ saver serisini ama hiç bilmiyorum belkide daha iyi olabilir sizce hangisini kullanmalıyım sonuçta hangisi daha yumuşak ve esnekse tercihim o markadan yana olacaktır :)

Şimdi şöyle bir durum var. Biz her ne kadar memnun olduğumuz lastikleri burada paylaşsakta, iyi firma kötü firma yok.

Her firmanın aynı ölçüler için bir çok çeşit ürünü var.

Örneğin kendi adıma bunun araştırmasını yaptım.
Pirelli P6000 powergy 195 65 R15 kullanıyorum. Pirelli içinde 4 sınıflandırma var.
Ultra yüksek performans grubu,
Yüksek performans grubu,
performans grubu,
dengeli performans grubu.

Benim lastiğim Yüksek performans grubu lastiklerinde yer alıyor. Ayrıca bir yaz lastiğiymiş. Özelliği orta seviye su tahliye performansı ve yüksek yol tutuşuymuş. Su tahliyesi orta sınıf olduğu içinde yakıt ekonomisi sağlıyormuş.

En yüksek seri ise P zero serisi, anladığım kadarı ile uçuk bir seri. Referans listesini aynen yazıyorum!!!

Aston Martin DB9/ V8 Vantage, BMW M6, Ferrari 575 Handling GTC / 360 Challenge Stradale /
F430 Scuderia, Lamborghini Gallardo / Murcielago, Maserati MC12, Porsche 911 GT2 / GT3 RS, Mercedes AMG CLK 63 Black Series, Subaru Impresa ST.

Görüldüğü gibi araçlar NORMAL DEĞİL. Tamamı performans araçlarıdır.

Sözlerimi bu şekilde sonlandırarak, son yorumu ilgilenenlere bırakıyorum.

Saygılar sunarım.

anil-bulut

Aktif Üye
zincirlikuyu michelin bayisini aradım michelin energy saver alıcağım sonuçta michelin arka süspansiyonları değiştim fark etti söyliyeyim takozlarda değişti şimdi lastiğide değişirsem daha da farkedeceğine inanıyorum lastiği 195 60 15 kullanıcağım virajlarda yan yatmasın diye

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Hava süspansiyonuda taktır tam olsun. Tıs tıs gidersin.

Abartmışsın bence :)

geremy

Onursal Kurucu
zincirlikuyu michelin bayisini aradım michelin energy saver alıcağım sonuçta michelin arka süspansiyonları değiştim fark etti söyliyeyim takozlarda değişti şimdi lastiğide değişirsem daha da farkedeceğine inanıyorum lastiği 195 60 15 kullanıcağım virajlarda yan yatmasın diye

deneyince bilgi verirmisin.

anil-bulut

Aktif Üye
izlenimlerim lastik bana göre yeterli yumuşaklıkta ve esneklikte şu anda michelin energy saver var üzerinde ve güzel malibunun süspansiyonları da gerçekten farklı makaslarda değişti arka sistem komple takozlarına kadar malibunun sistemi oldu gayet memnunum şu an(eskisine göre baya bir fark ediyor tabi lastiğinde etkisi olmuştur esnemede) daha sonra da ön tarafı yenileyeceğim şimdilik izlenimlerim bu kadar uzun yolda ıslak yolda daha denemedim deneyince gine bilgilerimi paylaşacağım

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Hayırlısı olsun. :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Maliyet ne oldu Sana acaba?

geremy

Onursal Kurucu
izlenimlerim lastik bana göre yeterli yumuşaklıkta ve esneklikte şu anda michelin energy saver var üzerinde ve güzel malibunun süspansiyonları da gerçekten farklı makaslarda değişti arka sistem komple takozlarına kadar malibunun sistemi oldu gayet memnunum şu an(eskisine göre baya bir fark ediyor tabi lastiğinde etkisi olmuştur esnemede) daha sonra da ön tarafı yenileyeceğim şimdilik izlenimlerim bu kadar uzun yolda ıslak yolda daha denemedim deneyince gine bilgilerimi paylaşacağım

bilgi için teşekkürler

anil-bulut

Aktif Üye
eğer malibu ile normal dobloların arasındaki farkı en basitinden anlamaak istiyorsanız kendi aracınızın arka lastiği ile çamurluğu öçün bide malibununkini ölçün o zaman anlarsınız farkı

diamond

Saygın Üye
benim lastiklerde michelin energy saver memnunum lastiklerden lastiğin farkı çok oluyor aracın zıplamasında örnek verecek eski lastiklerim britgestone er300 dü sertti tangır tungur giderdi yollarda daha sonra michelin energy saver aldım ve gayet güzel lastik aracın içine lastik sesi bile vermiyor.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
kerim hangi ebatta lastiklerin bende taktırcam da marka ve boyut araştırıyorum 185 65 15 yoksa 195 65 15 mi taktırsa yoksa 195 60 15 mi üstündekiler gt3 cukurda yandan acıldı berbat anlacagınız:(

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
diamond tarafından yazılan metin:
benim lastiklerde michelin energy saver memnunum lastiklerden lastiğin farkı çok oluyor aracın zıplamasında örnek verecek eski lastiklerim britgestone er300 dü sertti tangır tungur giderdi yollarda daha sonra michelin energy saver aldım ve gayet güzel lastik aracın içine lastik sesi bile vermiyor.

T serisinden kaynaklanıyor. H serisi sertliği önlüyor. Çünkü yanakların üretiminde fark var.

anil-bulut

Aktif Üye
ön taraftaki süspansiyon yay takozlarda malibu oldu bugün arkadaşlar şu anda gayet memnunum ön arka maliyet 1500 tuttu lastikler rot balans vs hepsi 2200 falan geldi yaklaşık aracıma müzik seti yapacağıma önce konfor olayını çözdüm nasıl olsa setede sıra gelir maksat aracın istediğim konfora ulaşması.... :D

anil-bulut

Aktif Üye
sayın premio 2007 lastiklerinizi 185 65 15 den 195 60 15 e geçmelisiniz yanak 195 65 15 olursa virajlarda fazla yana yatma yapar her ebat büyüdüğünde yanağı ufaltmak zorundasınız..

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
ön taraftaki süspansiyon yay takozlarda malibu oldu bugün arkadaşlar şu anda gayet memnunum ön arka maliyet 1500 tuttu lastikler rot balans vs hepsi 2200 falan geldi yaklaşık aracıma müzik seti yapacağıma önce konfor olayını çözdüm nasıl olsa setede sıra gelir maksat aracın istediğim konfora ulaşması.... :D

2200 Lira çok ciddi bir rakam. Hiç gerek yoktu o kadarına. :)