doblo premio zıplama sorunu

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Aslında motor 17-18 janta göre uyarlansa çok daha verimli olurdu bence :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ama sonuç olarak verimi atardı. 750 değil, 1500kg yükleme sınırı olurdu. :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
anıl bulut aramıza hoş geldiniz

bizde d1 premio var 2006 model bizim zıplama diye şikayetimiz yoktu fakat lastikçimiz arka tokozları değiştirelim dedi bende değiştirdim ve araba zıplamaya bşladı daha sonra bu işin peşinde araştırmalar yaptım biz sadece yük takozlarının son kademesini kafasını kestik şuan çok güzel oldu zıplama kesildi ama fabrikanınkiler çok daha iyidi

daha sonra servise gittim malibunun amortisör lerini ve diğer parçalarını uygulayacaktım ruhsat bilgilerinden baktılar ilk kasa premio ile malibu arasında hiç fark yokmuştüm parçlara aynı ve servis doblonun en iyisi ve konforlusu ilk kasa premio ve malibu dedi o yüzden vazgeçtim zaten tüm parçlar aynı ama sizinkiler değişktir bencede orjinalliğini bozmayın

anil-bulut

Aktif Üye
doblocular sonuç olarak ne yapmamı önerirsiniz takoz kessem patlar diyorlar sadece arka süspansiyonlarıı değişsem malibu ile fark eder mi ya da amortisörleri mi yumuşattırayım ama yumuşattırmak hiç mantıklı gelmiyor bana dengesiz olur gibi bir his var içimde benim düşüncem en basitinden sadece arka süspansiyonları malibu ile değiştirsem ginede farkeder diye düşünüyorrum bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Lastik havası kendi kendine artmaz, düşük olması da zıplamayı arttırmaz. Gereksiz öneri gibime geldi. Tabi sadece mantıken düşündüm, ustalığım yoktur. :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
geremy tarafından yazılan metin:
havalar yüksekse zıplama artıyor.

Yol tutuşu farkettiriyor onu hemen, sanki lastik yere değmiyor gibi oluyor.
Bisikletten biliyorum. :D:D:D

anil-bulut

Aktif Üye
servise sordum bana dedi malibununkini takarsan %10 farkeder dedi ben daha fazla farkeder diye düşünüyorum sonuç olarak ne yapayım ben o zaman hava kontrol ve sadece takoz mu keseyim yoksa sadece arka 2 süspansiyonu takozlarınla beraber mi değişeyim

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
anil-bulut tarafından yazılan metin:
servise sordum bana dedi malibununkini takarsan %10 farkeder dedi ben daha fazla farkeder diye düşünüyorum sonuç olarak ne yapayım ben o zaman hava kontrol ve sadece takoz mu keseyim yoksa sadece arka 2 süspansiyonu takozlarınla beraber mi değişeyim

Aracın donanımına müdahale etme bence, neticede yük lastikleri kullanıyorsun. T lastikleri.

H lastiği taktır, yumuşamayı farkedersin. Ben hem kalın hem de H lastiği taktırdım.

anil-bulut

Aktif Üye
ben 195 continental binek tipi lastik düşünüyorum birde orjinal serviste sadece arka takozları ve süspansiyonları değişmek gibi niyetim var evet lastiklerim gerçekten çok berbat bildiğin taş sanki... continental 195 65 r 15 olucak heralde

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
ben 195 continental binek tipi lastik düşünüyorum birde orjinal serviste sadece arka takozları ve süspansiyonları değişmek gibi niyetim var evet lastiklerim gerçekten çok berbat bildiğin taş sanki... continental 195 65 r 15 olucak heralde

4 mevsim lastikleri arasında en verimli olan lastiktir bildiğim kadarı ile, tercih iyi. Lastikleri dene önce, yeterli gelmezse öyle alternatif düşün. :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

bence hiç süspansiyonu elleme takozları ben alorken hepsinin aynı bi fark yok dedi servis öyle aldım acaba bi fark var mı çünkü d1 premionun fren balatası bile değişik ama takozlar aynı oluyormuş

takozları kesince zıplama fark edilir şekilde yok oluyor hatta ben 1 gün takozsuz gezdim ozaman dahada güzel ama amortisörler patlayabilir miş

kokplot

Onursal Üye
araç sistemi ile oynamayın diyen oto profesyonel teknisyenleri, modifiye yaratma konusundada teknik yardım alın yaptığınız elinizde kalmasın diyor.

lastiklerin yanaklarını uzatmak zıplamayı önleyecektir bayaa, fakat viraj girişlerinde araç biraz daha önden kaymaya meyilli olur ve yol tutuşu azalır.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Kalın lastik, yoltutuşunu arttırmaz mı?

geremy

Onursal Kurucu
yanak yükseldikçe konfor artar ama araç virajlarda yana yani yanağının üstüne fazla yatar

anil-bulut

Aktif Üye
o zaman sadece ben 4 lastik ve sadece arka süspansiyonları değişeyim madem takozlar aynı takozları hiç ellemiyeyim ilk boğumundan kesmeyeyimde kesmeyi pek tavsiye eden yok ama bana servisin dediği 150 tl premi doblo nun takozu 60 tl de malibununki dedi kafam hayli karıştı madem aralarında fark yok neden bu kadar fiyat farkı var anlamadım gitti