Doblo gaz yemiyor

Gencayy

Yeni Üye
Doblo
Adı
Gencay
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar. 2013 1.3 multijet 90 hp doblo araca sahibim. Aracım boştayken 4000 deviri vitesteyken 3200 deviri geçmiyor. Turbo devreye giriyor ama tam basınç veremiyor. Bu sorun boğaz kelebeği ve emme manifoldu temizlendikten sonra oldu. Ayrıca aracımda dpf egr iptali mevcut. Sorun neden olur yardımcı olursanız çok sevinirim.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Gencayy acaba basınç sensöründe problemmi var

Ulanbator

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Makine Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
Beyaz
Hava giriş borusuyla alakalı olabilir. Büyük ihtimalle patlaktır.

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Öncelikle herkese hayırlı akşamlar. 2013 1.3 multijet 90 hp doblo araca sahibim. Aracım boştayken 4000 deviri vitesteyken 3200 deviri geçmiyor. Turbo devreye giriyor ama tam basınç veremiyor. Bu sorun boğaz kelebeği ve emme manifoldu temizlendikten sonra oldu. Ayrıca aracımda dpf egr iptali mevcut. Sorun neden olur yardımcı olursanız çok sevinirim.
İntercool hortumlarını kontrol et o hortumlar patlıyor ve anlamıyorsun turbo yarım veya tam doldurma yapmaz ya doldurur ya da doldurmaz

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bu temizlikleri neden yaptırdınız?Muhtemelen yine çekiş sorunu yaşıyordunuz arabanın nefes borularını açtınız ama ona hava yetiştirecek şey yeterli performansı vermezse devir yetersiz kalabilir.Turbonun devreye girmesi bir şey ifade etmez arkadaşların dediği gibi onu besleyen hortumları bir gözden geçirin ufak bir yırtıktan bile anormal basınç kaçakları oluşur çoğu zaman ses yapmaz iyice yarıldığında kalın ıslık gelmeye başlar motoru açın bakın gaza basın eskisinden farklı ses varmı? Herhangi bir hata kodu almıyorsunuz galiba sensör kaynaklı olup olmadığınız anlamak için soruyorum.

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Bu temizlikleri neden yaptırdınız?Muhtemelen yine çekiş sorunu yaşıyordunuz arabanın nefes borularını açtınız ama ona hava yetiştirecek şey yeterli performansı vermezse devir yetersiz kalabilir.Turbonun devreye girmesi bir şey ifade etmez arkadaşların dediği gibi onu besleyen hortumları bir gözden geçirin ufak bir yırtıktan bile anormal basınç kaçakları oluşur çoğu zaman ses yapmaz iyice yarıldığında kalın ıslık gelmeye başlar motoru açın bakın gaza basın eskisinden farklı ses varmı? Herhangi bir hata kodu almıyorsunuz galiba sensör kaynaklı olup olmadığınız anlamak için soruyorum.
Ön tampon da iki tane hortum var kontrol edin kesinlikle

Gencayy

Yeni Üye
Doblo
Adı
Gencay
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Çekiş düşüklüğü vardı. Dpf ışığım yandı bende iptal ettirdim. İlk başlarda sorun yoktu sonradan böyle bir sorun ortaya çıktı bütün hortumlar gözden geçti. Yırtık falan yok. Mıtor ışığım da yanmıyor herhangi bir ses de yok araçta. Önce hava akışmetreyi değiştirdik sorun çözülmedi. Şimdi de basınç müşürünü değiştirip deneyeceğim. İnşallah sorunum çözülür.

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Çekiş düşüklüğü vardı. Dpf ışığım yandı bende iptal ettirdim. İlk başlarda sorun yoktu sonradan böyle bir sorun ortaya çıktı bütün hortumlar gözden geçti. Yırtık falan yok. Mıtor ışığım da yanmıyor herhangi bir ses de yok araçta. Önce hava akışmetreyi değiştirdik sorun çözülmedi. Şimdi de basınç müşürünü değiştirip deneyeceğim. İnşallah sorunum çözülür.
Egr beyinden kapattınız mı ?

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Aracın yakıtı iyi mi yakıt sarfiyatı ne durumda yakıt sistemi bu sıkıntıyı çıkarabilir.Filtre sistemi,yakıt pompa sistemi aracın gaz yememesine neden olabilir.En son bakımı ne zaman yaptınız.Mazot filtresi genelde 2 bakımda bir değişir.Diğer türlü sistemde hata kodu görmüyorsunuz arızalı sensör olsa mutlaka verirde mesela eksantirik konum sensörü arıza verdiğinde motor devri kısıtlar bunun sonucunda farklı durumlarda olur tabi ki.Aracınızı nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum ama iptal ettiğiniz ve temizlettiğiniz sistemler tıkandıysa bu ya aracı devirsiz kullanıyorsunuz ya pis yakıt denk geliyor yada aracın yağ yakma gibi durumlarında çok çabuk sıkıntı gösterirler.Yakıt sistemiyle ilintili olabilir.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Son düzenleme:

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Evet kapattırdım. Bütün müşürleri soketleri kontrol ettim basınç müşürünü değiştirdim ama sorun devam ediyor hala.
Yer neresi hocam Turbo wastgate kolu bazen açık kalıyor,ayrıca turbo basıncını ölçtürdün mü ?

Gencayy

Yeni Üye
Doblo
Adı
Gencay
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Aracın yakıtı iyi mi yakıt sarfiyatı ne durumda yakıt sistemi bu sıkıntıyı çıkarabilir.Filtre sistemi,yakıt pompa sistemi aracın gaz yememesine neden olabilir.En son bakımı ne zaman yaptınız.Mazot filtresi genelde 2 bakımda bir değişir.Diğer türlü sistemde hata kodu görmüyorsunuz arızalı sensör olsa mutlaka verirde mesela eksantirik konum sensörü arıza verdiğinde motor devri kısıtlar bunun sonucunda farklı durumlarda olur tabi ki.Aracınızı nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum ama iptal ettiğiniz ve temizlettiğiniz sistemler tıkandıysa bu ya aracı devirsiz kullanıyorsunuz ya pis yakıt denk geliyor yada aracın yağ yakma gibi durumlarında çok çabuk sıkıntı gösterirler.Yakıt sistemiyle ilintili olabilir.
Mazot filtresi 500 km önce orjinali ile değişti. Yağma yakma eksiltme gibi bir durum yok. Araç hiçbir şekilde ne ışık yakıyor. Ne de arıza gösteriyor bilgisayarda

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Mazot filtresi 500 km önce orjinali ile değişti. Yağma yakma eksiltme gibi bir durum yok. Araç hiçbir şekilde ne ışık yakıyor. Ne de arıza gösteriyor bilgisayarda
Turbo işini herkes yapamaz Samsun'a gidip kontrol ettirin arıza kaydı yoksa sensörlerle alakalı değil yine ne varsa turbo sisteminde var müsait olduğunuzda gidip baktırın

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Turbo işini herkes yapamaz Samsun'a gidip kontrol ettirin arıza kaydı yoksa sensörlerle alakalı değil yine ne varsa turbo sisteminde var müsait olduğunuzda

Ordu ünye de yaşıyorum. İmkanlar kısıtlı olduğu için 1 haftadır uğraşıyorum. Ama kimse sorunumu çözemiyor
Turbo selenoid valfi kontrol ettirin wastgate kolu basen çekili ya da basılı kalabiliyor sağlam bir turbocu derdinizi çözecektir inşallah çözersiniz bize de bilgi verirseniz sevinirim

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bugün turbocu baktı aracıma. Herhangi bir sorun bulamadı.
Emme monifolduna nasıl bir ustalık yaptılar acaba merak ettim birde kaz kelebeği ve manifoldu temizlettiniz belki de ondan sonra başladı kaçak vardı temizledikten sonra bu daha da belirginleşmiş olabilir test ettiler mi sıkıştırarak test etmesi lazım normal kullanımda belli olmazdı.Aracın yakıt sarfiyatı ne durumda hiç baktınız mı eskiye nazaran durumu nedir?