Doblo 1.3 90 mı 1.6 105 mi?

dumanmurat

Onursal Yönetici
Adı
murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Güvenlik görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
derin bordo
Merhaba konuyu belkide yeni görüyorum ama benim tercihim 1.6 105 lik nedeni ise 1890 rakımlı yerde çok farkediyo.Daha önce 1.3 te kullandım.hiç memnun değildim.

Arif Akyol

Çekmeköy Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Arif Akyol
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kompresör servis hizmeti
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Mevcut aracım 1.3 90 HP yakıt olarak 7.5 dolaylarında daha fazla düsecegini sanmıyorum ama ivmelenme ve kalkış vasat 1.6 105 HP aracımız vardı oda 8.5 lt den assa inmiyordu kalkışlar yine çok seri değil fakat 2000 devir üstüne çıktığın zaman araba güzel ivmeleniyor tabi içmeye aldanıp basarsanız 12 lt üstüne bile çıkarsınız ki yakın bir arkadaşımda durum bu

Erenbeyy

Yeni Üye
Adı
Eren
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Bizde yeni aldık 1.6 105 hp önceden d2 1.3 vardı rampalarda çok kişi olunca çıkmıyodu araç 1.6 dan vazgeçmeyin

zazacan

Daimi Üye
Adı
Özcan
Kan Grubu
A RH +
İşletme
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Sedefli Siyah
2013 yılında sıfır Dobló kiraladım. Büyükçekmece'ye inmediğim sürece 1.3 motor'da sıkıntı yaşamıyordum. Ama sabah işe giderken Turgut Özal rampasında 2'ci viteste araba bağırıyor 3'e atınca da boğuluyordu. Şimdi 1.6 Doblom var (şükürler olsun) Büyükçekmece-TÜYAP arasını bir yerde 4'e düşüyorum geriye kalan yerlerde 5'le çok rahat gidiyorum.
1.6'nın bazı bakım rakamları 1.3'e göre fazla olsa da tasarruflu kullananlar çok km yol yapıyorlarsa iki motor seçeneği arasındaki farkı rahatlıkla çıkartırlar

Yüksek hız yapan sadece Dobló kullanıcıları değil bütün sürücüleri anlamış değilim. Yüksek hızda bir tek Allah'a emanetsiniz. Aklı yerinde olan bilinçli bir sürücü o kadar hızlı kullanmaz. Hele ki Dobló ve diğer modelleri ile bunu hiç yapmamalı

Nadirbayrakci

Aktif Üye
Adı
Nadir
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@Bekir106
Bekir bey özelden telefon ile görüşmek mümkün mu

Salacık taksi

TRABZON YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Eyüp Malkoç
Kan Grubu
0 +
Meslek
Taksi
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Araç Yılı
2016
Renk
Sarı
Yaşadığın bölgeye göre değişir çok rampa yolun yoksa 1.3 90 bg euro 5 motor harika ama rampa yolun varsa birde aracına yük alıyorsan kesinlikle 1.6 105 vaz geçilmez tabikide

ihdmrl28

Yeni Üye
Adı
İsmail Hakkı Demirel
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Hasar Danışmanı VW
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Mistik Gri
valla 2009 yılında 2007 model 1.3 mjet active 75hp'lik almıştık. aracı geçen sattık 210.000 kmdeydi.
D4 1.3 mjet safeline aldık.
daha aracı teslim almadık ama eski doblonun performansından memnundum, bunda da sıkıntı çıkacağını düşünüyorum hatta 75'likten sonra 90'lık bir tık güçlü gelecektir.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
@ihdmrl28
Öncelikle hoşgeldiniz.
Yen'i aracınız şimdiden hayırlı olsun. 1.3 aracın yetip yetmemesi konusu tamamen kullanıcıya bağlıdır. Sizin arabadan beklentinizle ilgilidir yani.
Yen'i araç 90 lık bi tık üstüdür yazmışsınız. Yen'i aracın gücünün yüksekliği okey fakat ağırlığı ve rüzgar direnci farklı. O sebepten ivmelenmr ve tüketim değerleri eski aracınıza göre farklılık gösterebilir. Tekrar hayırlı olsun aracınız.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
1.3 mjet yük taşıma amacı yoksa aile kullanımı için gayet yeterli olacaktır.Almadan 1.6 ile 1.3 test ettik düz yolda ivmelenmede aman aman bir fark yoktu.Çünkü bende kararsız kaldım test etmeden almak istemedim.1.3 uzun vadede karlıdır nedeni ise trger zinciri mevcuttur çok km yapmayan biri için büyük avantaj sağlar mesela 1.6 triger kayışlıdır kullansanızda kullanmasanızda 5 yılda bir değişim yapmanız gereklidir.Bu triger motorun en hassas noktalarından biridir sanayide yan sanayi parça yığınla serviste yaptırsanız çok pahalıya değişiyorlar risk aldıkları için.Zincirde ise yıldan bağımsız olarak sadece km periyodu var o da 160 bin km yani yılda 5-10 km yapan biri için 160 bini en 16-20 yıl arasında yapar 20 yılda 4 defa triger değişimi yapılması gerekiyor zincirde ise ilk değişimi geliyor.Yedek parça olarakta 1.3 mjte 1.6 jettten bir miktar daha ucuzdur.Tüketim olarak ta 1.3 daha avantajlıdır.Hele şehir içinde kullanıyorsanız 1.6 motor üzecektir.Kısacası kullandığınız amaç ve kullandığınız yerler ilgili olarak kararınızı vermeniz gerekir.Fiat'ın 1.6 motoru emsali 1.6 motorlar gibi kağıt üstündekini yola aktaramıyor bu nedenle 1.6 ile 1.3 arasında 3 yolcu ile düz yolda çok bir fark göremedim.1.3 motor turbo maksimum torku gördüğü sürece çok rahat her yerde çıkıyor.

Murat06YL715

Azimli Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Simdi kaputun altında guclü motor sart 1.3 e kötü demiyorum ama dogruyu söylemek gerekirse bir 1.6 rahatlıgıda yok yani 1.3 motor 5 vites araba 140 felan geldimi motor cok bagırıyo sürekli bagirinca da uzun yolda araba cok yakiyo ama 1.6 motor 140 da devirsiz gidiyo ondan dolayi da arac az yakiyo

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Murat06YL715
Doğru fakat şehir içinde 1.6 çok yakıyor

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
1.6 iyidir ya yokuş yukarı sollama yaptırıyor. Islak zeminde yokuş cikarken basamiyorsun patinaja düşüyor.

dumanmurat

Onursal Yönetici
Adı
murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Güvenlik görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
derin bordo
Altin ile gumus misali arkadaslar.1.6 her turlu avantajli.ben 1.3 te kullandim 1.6 da gayet memnunum 1.6 dan.her zaman avantajim var.yakitina hic bakmiyorum cunku normal arabalar 20-30 kurus yakarken bu 1 tl yakmiyor kendine gore yakiyor ne cok ne az ona takılmak mantikli degil.cok cimrilik var ise git farkli markalarin farkli araclarina bak dobloya bile bakma.o yuzden 1.6 al denilenlere kulak asma.keyfini sur yasa.anlarsin o zaman ;)

ihdmrl28

Yeni Üye
Adı
İsmail Hakkı Demirel
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Hasar Danışmanı VW
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Mistik Gri
Arkadaşlar bizim araç D4 kasa 2016 model. Tofaştan gelmesini bekliyoruz, bu araca Hıx Sabitleyici takılabiliyor mu? Bayide ???

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Her ikiside mevcut bizde zevkinize düşkünseniz 1.6 alın istanbul şehir içi gerçekten şehir içinden bahsediyorum 8.5 altına düşeceğini hiç zannetmiyorum açık yoldada zevkini çıkararak kulanayım derseniz keşana gittim geldim ortalam hız 140 yeri geldi 190 çıktım 8.5 litre yaktı şehirler arası. 1.3 çok sıkışık trafikte olsa hiçbirzaman 8.5 görmez max 7.8 ötesi yok şehirler arası 110 sabit desek 5 koltuk dolu 5.5litre yakıyor --- ara ara 150 160 hadi bide zevkine yolu gördüm 190 de 6.5 6.8 litre hızlı bi otoban yolculuğu oluyor. He nedir 1.3 hızlı giderken motor sesi rahatsız edici düzeye 140 dan sonra geliyor 1.6 da 6 ileri olduğu için devir düşüyor ve ses yok hakkten sadece rüzgar sesi. Fiat 1.3 e 6 ileri getirsin 1.6 düşünmeden satarım yakıyor bea :D :D :D