D4 YENİ DOBLO PREMİO 1.6 MJET 105 HP SÜRÜŞ İZLENİMİ

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence saydığınız özellikler çok gereksiz hiç olmasada olur ayrıca onlar olsa fiyatı en az 70 bin tl birde hiç beğenmedi iseniz d3 üde hiç beğenmiyorsunuz heralde çünkü sessizlik net vites geçişi teknik açıdan başka fark yok ayrıca mercekli far demişsinizde beklentiniz çok yüksek u özellikler için bi 90 bintlyi gözden çıkarın ama yine hepsi olmaz

fiyatı 75 bin olsa budeferde çok pahalı denirdi

ayna olayı bence çok mantıklı anahrtara bağlı olsa her seferinde açılıp kapanacak ve daha çabuk buzulacak ondan sonra dar biyerden geçerken elinizle kapata bilirsiniz

mesela ön park sensörü bence çok saçma özellike önünü göremiyen şöför mü olur olsa ben iptal ettiririm sürekli ötüp sinir bozacak

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
teknik açıdan d3 ten daha sessiz ve görsel farklar var onun haricinde zaten mükemmel olan d3 bikaç farkla yine mükemmel olaya devam edecek

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Sessizlik olayı gerçekten yalıtım yapılarak mı sağlanmış.

D3'ü ilk aldığım seneler çok sessizdi şimdi gürültülü geliyor.

Yani bu sessizlik motorun 0km olmasından dolayı mı?

Yol sesi, rüzgar sesi ne durumda acaba ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d3 te rakiplerinden çok sessiz ben hala d3 ün sessizliğini seviyorum 130 km den sonra hafif rüzgar sesi oluyor buda çok normal

d4 lerde 3db daha sessiz ama gerçektn farkediliyor 100km hıza kadar çıktım bu hissediliyor test aracım 1.6 premio idi 1.6 zaten sesli çalışan bi motor 1.6 için motordada bikaç değişiklik yapılmış 1.3 zaten sessiz e 5ler dahada sessiz

genel olarak yalıtım olarak yapılmış çokta süper olmuş

şuana kadar d1 d2 ve d3 kullandık d3 ümüzü kullanıyoruz dobloların genel olarak trim esi olmaması çok güzel km artsada ses gelmiyor d1 96 bin d2 140 binde tık yoktu d3 57binkm de ve şuana kadar ilk günkü gibi bir eskime yok buda çok güzel ben ayda bir kapıları yağlarım bazı trim noktalarınıda yağşlıorum ve o tokluğunu hiç kaybetmedi o yöndende d3 ümü çok seviorum çünkü tıkırtıdan nefret ederim

mesela palioda 197 bin kmde ondada tık ses duyamazsınız ama trim bakımı kapı ayarı yağlaması sürekli yapıyorum yani aslında bazı tıkırtılar kullanıcı ilede alakalı

Ultralion

Saygın Üye
Tepki
264
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Bir de su dikkatimi cekti torpidonun ust kismina cep yapmamislar dumduz gitmişler. D3 de bu cep var halbuki ve ise de yariyor.Bazi ivir zivir seyleri koyabiliyorsunuz o cebe.D4 de neden dusunmemisler anlayamadim.

Sunu da sormak isterim bu araca geri görüş kamerasi taktirmak istesek multimedya ekranina monte edilebiliyor mu yoksa ayri bir ekrani mi oluyor bu sistemin?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
muhtemelen ekrana eklenebilir

o cep işe yarıyor gerçekten ama ben hiç birşey koymadım koymamda bazıları anahtar falan koyuyor ama çiziliyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
eklenemezse yazık olur.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
dobloamerikaya sitesinde yorumlar çok güzel test eden editör özellikle konfor ve yol tutuşu çok beğenmiş çoğu binekten iyi diyor siteyi takip ediyorum

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Tepki
6.008
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
oguz bazı özellikler benim için çok olmasını istedigim özelliklerdi keşke olsaydı mesela torpido ısıtıcı ve sogutucu geçtim bi tane aydınlatma damı koymazsınız be fiat çok saçma yeni bir ön konsol üretiyon ama bi aydınlatma yapmıyorsun şaçmaaaaaaaaaa yani kötü laf söylücem simdi buradan okadar sinir oldum kol dayama hiç yapma daha iyi ya ayarlanabilen vede biraz daha geniş bir kol dayama olabilirdi dedigi gibi bagaj aydınlatması yetersiz aynıysa bagaj iç üste uygun bir yere aydınlatma olabilirdi makyaj yapıyon yeni ön dizajn ediyon yeni far yapıyon ama gündüz aydınlatmasını led yapmıyon ducatoda bile var arkalar ceddyde disk citrön pejo kangoda cannect disc ama dobloda kampana saçma rakiplerin discse sende yap kardeşim pahalı yada ucuz fren bu maliyeti fazla diye kampana daha iyi mantıgında kabul etmiyorumm bir arbada en önemli aksamlardan biri fren sistemi :(üzgünüm sadece :(üzgünüm bunlar yapılabilirdi çok da para oynamazdı gibime geliyor .

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Tepki
6.008
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
bişey daha mutimedya ekran inçi biraz daha büyük vede arka kamera konulabilirdi düşünüyorum yine herzamanki gibi mazemeden kırpmışlar :( :(

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
@dhn55
Bana beylikdüzü birmod 63.000 dedi. Zaten yorumun altını kimse okumamış

Ama + ve - leri alt alta toplayıp diğer arabalarla fiyat farkına bakınca yine sadece doblo alınır. Ama kesinlikle d3 satılıp d4 alınmaz.

diyorum farklı birşey demiyorum, aynı şeyi söylüyoruz.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Evet d3 satılıp d4 alınmaz.

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
@doblo vip premio

Allah aşkına şu anki özelliklerden hangisi gerekli onu söyle o zaman. Multimedia çok mu gerekli(geri görüş kamerası yoksa), arkalarda elektrikli açılan cam çok mu gerekli, otomatik vites gerekli mi, d3 te far yıkama var gerekli olduğu için mi kondu? Bunların hepsi lüx/konfor için d3 ten memnun olmasam zaten almaz ve kullanmazdım. Konu o değil konu şu, "masraf yapıp d4 çıkarıyorsun da neden bu gibi bir iki değişiklik getirmiyorsun? hepsi olmasına gerek yok bir iki tanesini yap bari " yoksa arabadan memnunuz, zaten kullanıyoruz, fiyatına/performans a göre diğer araçlardan iyi. Zaten beni biliyorsun d3 1.3 vardı satıp d3 1.6 otomatik aldım, memnun olmasam alır mıydım? Marka veya model taraftarı değilim baktım yorumlarda herkes sanki d4, d3 ten çok daha fazla şeyler veriyormuş gibi yorum yapmış beklentilerimi yükseltip gittim hüsrana uğradım yoksa araba iyi güzel ama d3≈d4. Marka ya gelince 20.000 tl 450 tl dosya masrafıyla 20 ay taksit kimsede yok.

Ayna anahtara bağlı olan bir sürü araba var bu yüzden bozulduğunu/bozulacağını hiç sanmıyorum.

Fiyat kısmına gelince şimdi netten baktım caddy 70.000 tl ye 1.6 comfortline dsg veriyor bahsetmiş olduğum özelliklerin bir çoğu onda var sadece arka camlar açılmıyor, arada d3 e göre göre (d3=55.000 tl) 15.000 tl lik fark bu özellikler bu para etmez dedirtiyordu. Ama bayinin verdiği 63.000 tl eğer değişmezse yada cady ye zam gelmezse ikisi arasında alırken düşünmek gerekir. (alım gücü ile alakalı tabi)

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın objektif yorum yapmaya gayret ediyorum. Bu arada hafta sonu 200 tl ye garantiyi 1 yıl daha uzattım. Sizden yaptıran var mı?

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Elestirileriniz için tesekkur ederiz. Tabi ki objektif bir şekilde davranmalıyız. Düşüncelerimizi olduğu gibi aktarıp fikir alis-verisinde bulunmaliyiz. Tekrar teşekkürler.

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Eğer küçük bir çocuğunuz yoksa; kış aylarında dışarı çıktığınızda marketten ılık aldığınız suyun araba içerisinde bir süre bekledikten sonra buz gibi olduğu için çocuğunuza içiremediğinizde ısıtmalı torpidoya ihtiyacın ne kadar önemli olduğunu anlayamazsınız.

Eğer kalabalık bir şekilde uzun yola çıkmadıysanız; gece karanlığında bagajdan alınması gereken bir şeyi el feneri yardımı olmadan alamayacağınızı anlayamazsınız. Gece telefonun şarjı bitince torpido gözünden şarj cihazını bulamadıysan torpido aydınlatmasının gerekli olduğunu anlayamazsınız.

Eğer araba kullanırken bir sürü şeyle uğraşmayı sevmeyen biri iseniz, hava çiseliyor ken fasılalı sileceğin yeterli olmadığını fasıla aralığını ayarlayamadığın için elle sürekli açıp kapatmanın ne kadar asap bozucu olduğunu bilemezsiniz. Bu lüx kısmı idi yağmurlu havada fasılalı ayarda güzel güzel giderken seni sollayan bir araç camını hiç bir şey görülmeyecek şekilde ıslattığında otomatik sileceğin gerekliliğini anlarsınız.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
@mustafa2002954

@mustafa2002954

Yorumlariniz objektif gercekten..

Anladigim kadariyla genel manada doblodan ve D3 den memnunsunuz.. D3'ü olan icin cok bir arti degil d4 almak diyorsunuz.. Mutlaka D3 den D4 geçenler olacak, ancak bir de soyle dusunelim... D1 ve D2 sahibi olup ust versiyona gecmek isteyenler icin ya da ilk kez doblo alacak olanlar icin az da olsa donanimsal olarak iyilestirilen D4 ü nerdeyse D3 fiyatina alacak...

D4 un en dolusu icin fabrikada ilk agizdan verilen fiyat 55.000 Tl.. Bu rakam sizinde dediginiz gibi caddy e gore 15000 TL ucuz... Saydiginiz ozelliler icin bu rakam ekstra olarak arkasi hala makasli olan, (bana göre) konfor olarak doblonun rahatliginda olmayan caddy e verilirmi o da tercih meselesi artık...

Son düzenleme:

Ultralion

Saygın Üye
Tepki
264
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Haydaaa 63 bin TL nereden çıktı yahu 55 bin TL olmayacak mıydı D4 Premio Plus? Eğer öyleyse kusura bakmasınlar çok pahalı olmuş eksik donanımları da göz önünde bulundurursak...

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
IMG_20150128_143732.jpg
Fabrika lansmanda aciklanan fiyatlar..

Ultralion

Saygın Üye
Tepki
264
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Eğer böyleyse sorun yok ama 63 bin TL çok uçuk bir fiyat...