D4 YENİ DOBLO PREMİO 1.6 MJET 105 HP SÜRÜŞ İZLENİMİ

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Oğuz kardeşim keşke daha fazla fotoğraf çekip yükleseymişsin.Arka ve yandan görünüşü de olsaydı fotoğrafların içinde keşke.En sevindiğim tarafı fiyatlar oldu.Epey kuşkum vardı fiyatların 65-70 bin TL lere dayanacağı konusunda.Şimdi Premio Plus en donanımlı ve güçlü model ve 54 bin Tl fiyat çok çok iyi.Neredeyse D3 Premio ile aynı tutulmuş arada 1500-2000 Tl fark var sadece o kadar da olur.Bu fiyatlardan sonra ne Caddy nin ne de yeni Ford Connectin bu araç karşısında şansı olacağını sanmıyorum fiyatları aşağı çekmezlerse.Belki yeni Connect daha donanımlı ama kimse o fiyatları vermez kolay kolay...

Son düzenleme:

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
2015 de de yılın en çok satan hafifi ticari aracı olacak kısmetse yeni D4 ler

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Bu fiyatlarla kesin olur.Düşünsenize full donanımlı 115 PS lik yeni Connectlere 75 bin TL istiyorlar çıldırmış bunlar...

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
aynen öyle yeterki d4 lerde lasman indirimi devam etsin gerisi boş doblo hoş :)

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Zaten yeni Connect daha önce piyasaya çıkmış olmasına rağmen hiç görmüyorum yollarda.Arada tek tük küçük modeli Courier denk geliyor.Tabi o daha ucuz...

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
evet bayii dağıtımı henüz başlamış tek tük çünkü talep yok titanyum modeli ponoromik tavanlı fuul olanı daha görmedim ben

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Valla ne olursa olsun o kadar para verilmez.O paraya SUV araç alınır Nissan Kaşkai falan...

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
yani o kadar etmez ki bence benim 75 binim olsa 54 bine d4 kasa 20 binede d2 kasa doblo alırım ihtiyacıma göre kullanırım yani

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Hakkın var hocam ya da gider sıfır Kaşkai falan alınır biraz daha üstüne koyarsak...

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Gerçi yeni D4 te de donanım açısından fazla bir fark yok D3 e göre.Sadece yan dikiz aynaları otomatik kapanıyor bir de multimedya sistemi koymuşlar o kadar...

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
flaşh okuyucu var ayrıca koltuklar daha iyi kapanıyor vitas sekromençleri harika itmen değil tutma ile vites geçiyor süspansiyon geliştirilmiş kampanalarda öyle

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
İki şeyi merak ediyorum.Mesela D3 lerde arka koltuklar pek konforlu değil bana göre.D4 lerde nasıl acaba D3 e göre gelişme var mı? İkincisi alt devirlerdeki cansızlıkta bir iyileşme var mı? Son olarak yine şu odun lastik Chronolar mı var orjinalinde?

fingerbowl

Daimi Üye
Adı
levent canan
Modeli
Renk
saklı yeşil
evet arka koltuklar çok daha rahat ve d4 lere özel koltuk döşeme seçimi var çok daha pamuklu ve coton koltuk döşemeleri, cansızlık hiç ama hiç yok 1.6 105 hp olduğundan multijeti biraz daha gelişmiş multiair karışımı bir motordan dolayı (multiair abd ye yolanılan ram modellerinde otomatik 2.4 motor 9 ile vitesli modellerde ) lastiklerde pirellinin acrack modeli .

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Hmm gayet iyi o zaman.Kırmızı renkli döşemeli koltuklar çok güzel duruyor sportif gösteriyor.Yine de en iyisi kılf taktırmak koltuklara.Yıpranmaktan kirlenmekten koruyor döşemeleri.Cansızlığın biraz olsun giderilmesi çok olumlu.Tek olumsuzluk Pirelli lastikler:(

mfaydin

Daimi Üye
Arkadaşlar dün akşam kısaca yakından görme imkanım oldu. Bana göre kalite 1 numara daha artırılmış. 1.6 Premio Plus için fiyat aldım 56 Bin TL dendi. İşte şimdi olmuş diyeceğimiz kıvamda Doblo.

polat_24000

Yeni Üye
Adı
KERİM
Modeli
Renk
LAL KIRMIZI
Bence doğru değil güzel kullanımda arkalar disk olsa 2 kere değişirsin diskte 120000 km'de kampanada 1 kere ama şöyle bir fark var... Diks frenlerin daha iyi olduğu tartışılmaz böyle yapılı bir araçta maliyet olarakta diksleri 2 kere değişsen örneğin 200 tl harçarsın kampanada 150 tl bu farkada değeceğinden emin olabilirsiniz...

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
Benim merak ettiğim bir şey daha var.