D3 Kasa Aux Kablo Uygulaması Resimli

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Ben BURADAKİ ürünü aldım ama tavsiye etmiyorum bu modeli, daha kalitelileri var onlardan alabilirsiniz.

Tavsiyem; mikrofonlu alacaksanız gizli biryerde olmasın, mikrofon yetersiz, ben ikinci mikrofonu dahil ettim buna rağmen ses iyi gitmiyor. Çünkü mikrofonlar cihazın altında kalıyor. Cihazın üzerinde mikrofon deliği yok, konuşurken sesin çok uzaktan ve az geliyor diyorlar. Çözümü de var da uğraşasım yok :D

Ürünün sorunları : Aldığım üründe hafıza kartı soketi tam çalışmıyor. Kart seçebiliyor. Hiç İngilizce bilmeyen bir kadına zorla seslendirme yaptırmışlar :D AUX mode on, Bluetooth device is ready to pair vs diyor çok rahatsız edici.

Ürünün güzellikleri : USB flash bellek, bluetooth veya aux kablosu ile her türlü bağlantı sağlanabiliyor. Sürüş esnasında araç içi görüşme yapılabiliyor. 64GB USB Flash belleğe bincelerce MP3 attım sardır sardır dinle :D

Bu tarz bir ürün alıp aracınıza takacaksanız kaliteli olanlardan alın derim. Ülkemizde satılan ürünlerin tamamı aynı kalitede ve birbirinden ayıran tek özellik mikrofonlu ve mikrofonsuz olmaları, bazıları da 12v veya 5v ile çalışıyor, 5v ile çalışanların üzerinde 7805 regülatör var. Ben 12v girişi teyp üzerindeki kontak pininden aldım teyp açılınca cihaz da açılıyor. Kapanınca cihaz da kapanıyor. Aküyü de düşünmek lazım.
Tavsiyelerin için teşekkür ederim kaliteli cihaz bakacaz artik ?

zekizz36

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zeki çağlayan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Daha önce bende Youtube den video izleyip yapmaya çalıştım. Fakat telefonun anakartını ve Jack girişini yakmıştım. Daha sonra n11.comda 45 TL ye aux girişi varmış, sipariş edip, teybin üzerinde akülü vidalama ile küçük bir delik açıp oraya monte ettim. Toplamda işiniz 5 dakika bile sürmüyor. Aldığınız aparatı yanlış bile takamazsınız, çünkü tek bir şekilde monte edilebilir şekilde tasarlanmış. Üstelik yanında teyp sökme aparatını bile göndermişlerdi. Bu işlemi herkes yapamaz. 40-50 TL için bu kadar uğraşmaya değmez.

tarikicgili

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tarık
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar öncelikle Varsa U şeklindeki teyp sökme aparatı veya 4 adet kalın çivi tornavida şiş ve benzeri bir aletle teybimizi konsoldan söktükten sonra Öncelikle mevcut elektrik kablolarını sökmeden (sökersek teyp kilit kodu isteyebilir bilmiyorsak sorun olmasın) sadece resimdeki boş olan yere anlatacağım şekilde kabloları takın.

Öncelikle bize bir tarafı 3.5 mm stereo jack lı kablo lazım
Bu kablonun diğer ucundada fiş varsa keselim ve kesilen yerde bazılarında 2 adet sağ sol hoparlör uçları 2 adetde şase olur bazılarındada en dışta kople çoklu telle şase ve içinde 2 adet sağ sol hoporlör uçları olur
Çift şaseli olan kabloda şaseleri birleştireceğiz.

Ve bu birleşme sonucunda kablomuzda 3 adet ucumuz olacak bu uçlara ben bilgisayar Power hdd ve cd romlara takılan soketlerin içini bozarak bu soketleri biraz penseyle ezip teybin girişine göre şeklini ayarladım taktım Sizde bunlardan yapabilirsiniz.

1 numaralı resimde gördüğümüz şemada öncelikle DATA OUT ve DATA IN Girişlerini birbirine köprü yapıp birleştirelim Sonra Kablonun canlı ucunun birini sağ sol farketmez AF-R Diğer ucunu AF-L yazan yere takınız son olarak kalan şase ucunuda ortada kalan AF girişine takarak en son taktığımız bu kabloyu ucundan çektiğimizde yerlerinden çıkmaması için teybimizin üzerindeki orjinal kablolarına izole bantla sabitleyelim ve kablonun fişli ucunu arkadan ben direksiyonun altında bir boşluk bulup ordan aşağıya sarkıtıp vitesin ordaki boşuğa koydum ve en son teybimizi konsola geri takalım.

Şimdi teybimizin üzerindeki MEDİA tuşuna 2 kez basınca teyp ekranında AUX yazdığını göreceksiniz
Artık bundan sonra iş size kalmış elimizdeki bu 3.5 mm stereo jak fişi ister cep telefonunuza takıp isterseniz tablet ipad veya mini mp3 çalar gibi kulaklık girişi olan çeşitli cihazlara takarak müzik dinlemenin keyfini çıkartabilirsiniz
Hayırlı yolculuklar dileriz.
Çok güzel anlatım olmuş o kadar video izledim böyle anlamamıştım çok teşekkürler :)

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Buda benim aux girişi ve tel,tabletşarj ünitesi uygulamam IMG_20210613_165843_1.jpg

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Bu kablo ve soketi nereden aldiniz güzel olmuş
Elektronik malzeme satan bir dükkadan aldım panele vidalanabilr dişi aux jac ı diye geçiyor sanırım inteenet alışveriş sitelerindede var