Chip Tuning ile Artan Performans

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Tepki
79
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Ben yaklaşık 30.000 km chipli kullandım (30.000-60.000 km arası) . Araç çok ataklaşıyor, yolda son model araçlara ders verip şaşkınlıklarını izliyorsunuz hepsi oo kadar. Yakıt kesinlikle azalmıyor. Ama yol bilgisayarı 1 litre az gösteriyor bu da insanları ilk başta yanıltıyor. Çok sakin kullanırsanız normal halindeki tüketimi yakalayabilirsiniz. Aksi takdirde yakıtı artırırsınız. Ben de ayrıca 3. ve 4. viteslerde ani hızlanmalarda titreme yapıyordu. Aracımın zarar görmesini engellemek için birmotta orjinal yazılımına geri döndürttüm.
Benim tavsiyem hiç bulaşmayın ya da box alıp deneyin en azından memnun kalmazsanız sonra çıkarabilirsiniz.

Sn. Abd-ullah, chip mi taktınız, yazılım mı yaptırdınız?
2 s temel de çok farklı etkiler vermektedir, o yüzden sormaktayım.
Yazılım atıldı. Ankaradan geldiler.

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Ben yaklaşık 30.000 km chipli kullandım (30.000-60.000 km arası) . Araç çok ataklaşıyor, yolda son model araçlara ders verip şaşkınlıklarını izliyorsunuz hepsi oo kadar. Yakıt kesinlikle azalmıyor. Ama yol bilgisayarı 1 litre az gösteriyor bu da insanları ilk başta yanıltıyor. Çok sakin kullanırsanız normal halindeki tüketimi yakalayabilirsiniz. Aksi takdirde yakıtı artırırsınız. Ben de ayrıca 3. ve 4. viteslerde ani hızlanmalarda titreme yapıyordu. Aracımın zarar görmesini engellemek için birmotta orjinal yazılımına geri döndürttüm.
Benim tavsiyem hiç bulaşmayın ya da box alıp deneyin en azından memnun kalmazsanız sonra çıkarabilirsiniz.

Sn. Abd-ullah, chip mi taktınız, yazılım mı yaptırdınız?
2 s temel de çok farklı etkiler vermektedir, o yüzden sormaktayım.
Yazılım atıldı. Ankaradan geldiler.

Sizinki 1.9 jtd , motor teknolojisi de , yürür sistemi de çok farklı bi araç.
ESp, asr gibi sistemler olmadan, kullanmak yorucu olacaktır.
Titreme gibi sorunlar bu yüzden olur diye tahmin ediyorum.

yeni kasa da böyle bi sorun u yaşayan duymadım. 2.0 135liği 170-180 beygir yapanlarda sanırım kafa sallama oluyormuş diye biliyorum.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Tepki
79
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
kafa sallama bende de vardı. Ama titreme tamamen gücün fazla gelmesinden...Tekrar orjinal yazılıma kolayca dönerim diyorsanız deneyin.

om-R

Aktif Üye
Tepki
32
Adı
Ömer
Meslek
Gemi Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Vişne Çürüğü
Aracı, sert kullanan bireyler için ideal bir yapım olabilir chip tuning ama, yumuşak ve tedbirli kullanıcılar için bir önem taşımaz diye düşünüyorum. Zaten iyi bir sürücü ortalama yakıt tüketimini minimum düzeye indirir. Fazla güçe gerek kalacağını sanmıyorum. Araçlarımız zaten bir çok arabadan güçlü. 1, 2 ve 3. vitesin verimi çok iyi. Bence Mekaniğin sınırlarını zorlamaya gerek yok. Kul yapımıdır ne olacağı belli olamaz.

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Aracı, sert kullanan bireyler için ideal bir yapım olabilir chip tuning ama, yumuşak ve tedbirli kullanıcılar için bir önem taşımaz diye düşünüyorum. Zaten iyi bir sürücü ortalama yakıt tüketimini minimum düzeye indirir. Fazla güçe gerek kalacağını sanmıyorum. Araçlarımız zaten bir çok arabadan güçlü. 1, 2 ve 3. vitesin verimi çok iyi. Bence Mekaniğin sınırlarını zorlamaya gerek yok. Kul yapımıdır ne olacağı belli olamaz.
acın

Motorun kullanamadığı güc ortaya çıkıyor diye bi beyanat var. Gerçekten de, aracın bazen kasıldığını hissediyorum, sanki biri aracı tutuyor.