Bugün doblonuzda ne değişiklik yaptınız?

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi maksimum benzin ibrem bu 😂😂😂😂😂 üstünü 1 aydır görmedim 😂
image.jpg

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Başka ya mars dişlisi ya volant dişlisi gidici. %80 Mars dislisidir. Genelde soğuklarda zorladigindan belli eder. Hazır ol. Tetikte ol. Mars kesebilir.
Besmele şart hemşehrim 😁 Tecrübe ile sabit. Aynı durum başıma geldi. Çalıştıramadığım arabayı babam besmele ile tek marşta çalıştırdı. 5-6 yıldır bi daha tık demedi 😁

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Besmele şart hemşehrim 😁 Tecrübe ile sabit. Aynı durum başıma geldi. Çalıştıramadığım arabayı babam besmele ile tek marşta çalıştırdı. 5-6 yıldır bi daha tık demedi 😁

Kesinlikle toprağım. Amcamdan biliyorum 8 defa calismayan olmayan aracın başına geçip besmele ile çalıştırıldı. Hatta çalışma ihtimali olmasa bile gene denerdi :D

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi bugün bi abimiz amfi verdi bana iki kanalı çalışmıyo sadece bass için al tamir edersin diye. Taktım güzel çalıyodu. Tam rca ları bağlarken bitanesi artı kutba deydi tesisat allak bullak oldu. Motorun sesi hoparlorden geliyo böyle bişe varmı ya? Doblonun orjinal teyp hattı sigorta kutusundan geliyor ordan şüpeleniyorum. Yarın direk aküden nötr alacağım. Soğuktu yapamadım eve geldim dizlerim ağrıyor 😂
D87E0C69-53D7-4E92-80ED-9A02E515FB9E.jpeg

mesutsubasar

Aktif Üye
Doblo
Adı
MESUT SUBASAR
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
IMG_0927.JPGIMG_0929.JPGJKDV2704.JPG

Aslında bunları geçen sene 5-6 ekimde yapmıştım (2 gün şerit led kullandım duran araç hiç çalıştırmamıştım fabrikasyon aküsünü bitirdim ertesi gün akü almaya gitmiştim) bayağıdır yükleyecektim foruma hep telefondan girdiğim için yükleyememiştim. Size komiklik olsun diye izlemediğim ama o zamanlar yeni başlayan Masumlar Apartmanı'nı izleyince ben diye öyle tanıtacaktım kaldı neyse :) Benim D4 Maxi'nin arkasından trim sesleri geliyordu dedim onların aralarına kapı süngerleri koyayım, koymuşken de derinlemesine temizlik yapayım, cidden ihtiyacım varmış terapi gibi geldi yeminle :) Öyle toz-toprak, örümcek ağları çıktı ki araç evin altında kapalı garajda yatan araçtır, yattığından da bellidir giriştim çamaşır suyu bezle sildim sildim kuruladım sonrasında ise plastik parçaların altlarına komple süngerleri döşedim şuanda trim sesi duyulmuyor. Sonrasında hızımı alamadım plaka vakti zamanında aliexpresten aldığım mavi ampullerle değiştirdim çok farklı ama bir o kadar da tatlı turkuaz yanıyor. Asıl istediğim çakmaklıktan giriş yaparak yine aliexpresten aldığım usb çıkış portlarını bağlamak malzememde var ama cesaret edemiyorum birde onu yaptım mı tam olacak.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Bravo Arkadaşlar 🧿🧿

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Eki Görüntüle 38188Eki Görüntüle 38189Eki Görüntüle 38190

Aslında bunları geçen sene 5-6 ekimde yapmıştım (2 gün şerit led kullandım duran araç hiç çalıştırmamıştım fabrikasyon aküsünü bitirdim ertesi gün akü almaya gitmiştim) bayağıdır yükleyecektim foruma hep telefondan girdiğim için yükleyememiştim. Size komiklik olsun diye izlemediğim ama o zamanlar yeni başlayan Masumlar Apartmanı'nı izleyince ben diye öyle tanıtacaktım kaldı neyse :) Benim D4 Maxi'nin arkasından trim sesleri geliyordu dedim onların aralarına kapı süngerleri koyayım, koymuşken de derinlemesine temizlik yapayım, cidden ihtiyacım varmış terapi gibi geldi yeminle :) Öyle toz-toprak, örümcek ağları çıktı ki araç evin altında kapalı garajda yatan araçtır, yattığından da bellidir giriştim çamaşır suyu bezle sildim sildim kuruladım sonrasında ise plastik parçaların altlarına komple süngerleri döşedim şuanda trim sesi duyulmuyor. Sonrasında hızımı alamadım plaka vakti zamanında aliexpresten aldığım mavi ampullerle değiştirdim çok farklı ama bir o kadar da tatlı turkuaz yanıyor. Asıl istediğim çakmaklıktan giriş yaparak yine aliexpresten aldığım usb çıkış portlarını bağlamak malzememde var ama cesaret edemiyorum birde onu yaptım mı tam olacak.
Abi takipteyim baya güzel görünüyor ❤️

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Evet abilerim bugün daha 300 bin olmadı ama bakımına götürdük. Saolsun ünlü oto ve babacan oto bize baya destek oldu kendi aileleri gibi dükkan sizin demeleri baya bi aile gibi olmalrı çok iyiydi allah razı olsun. Bakım değil kendi arabaları gibi davrandılar burda bu var yapalım şurda şu civata eksik takalım gibi çok yardımcı oldular önümü görmüyodum uygun bi led zenon taktık. Ve arka panzidot çalışmam bitti üst komşunun ne dolabı kaldı ne bazası 😆 haberi yok ama kızcağını zannetmem işe yarasa senelerdir durmazdı orda 😂 güzel oldu ancak köşeleri düz kesemediğim için yalpalı oldu hava kaçırdı. Bassı bi arkadşım hediye verdi konisi kırıktı 3 kat silikon ve kağıtla kapladım sağlm oldu. Piooner mehmet abimiz de bi takım rca hediye etti bana al takarsın dedi motor sesi içeri geliyodu ve bi aküde bıraktı burda duruyo aylardır sağlam test için kullanıyoruz dedi sesi açtı arabada baktı lambalar kısılıyo bana bi 6 lık kablo verdi kalanı sende dedi bende tertemiz bağlantı yaptım. Bakım 300 liraya mal oldu normalde daha fazla ama saolsunlar yardımcı oldular zenonlarıda 270 liraya taktık uzun kısa. Yarında gel enjektörler ile kızdırma bujine bakqlım dedi bakıcaz yarın. Tüm fıtoğrafları ve listeyi yazıuorum. Saygılarımla❤️
Motor yağı
Yağ filtresi
Mazot filtresi
Ön balata
Arka kampana
Şanzıman yağı
Arka stop
H1 h7 led zenon
CDC7D4D4-40E1-43EC-8441-A0A5E83E4280.jpeg0769F7EF-6E99-4AE0-B0B7-77FF17054663.jpeg630EABE6-B8CF-49AD-A8E5-EFBD47F92D9E.jpeg68F0ED68-A597-4AC0-AAAA-3BB8FB5E2623.jpeg012E576D-60CD-4A27-A938-E0AAF60CD897.jpeg48477694-6A69-4D53-8679-E69239D509D8.jpegE3CB580A-760C-453B-B956-FFE210DD546B.jpegE6F6C2B0-C0E8-4825-BFD6-DCA9A27DDF09.jpegF38FF1DF-0732-4D12-9B53-70A6775E857C.jpeg167F770F-CB99-4BD9-9047-465F5A1719B3.jpeg

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Başkan guzel olmuş kazasız belasız :) masallah

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Zenon larin markası ney

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi markası değişik bişe dur ekliyeyim fotoyu.
Düz kabini bozduk eski tipe döndük daha iyi oldu abi.
image.jpg87B07409-7251-4668-9168-BD6015C16C83.jpeg

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Debimetre ile ilgili konumda yaptıklarımı yazdım artık mazotu içer oldu tamam motor şahlanıyor 204 km yi gördük zangır zangır titriyo ama çok yaktı aynı yolu didime gittim 350 liraylan bugün didimdeyim 500 lirayla. Bende gittim bitane debimetre aldım. Parçayı kötülediler abilerim ne düşünüyosynuz markası hakkında?
9DF3DAF5-D30C-4C6D-9C7E-93AAE7DE50D4.jpeg

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Debimetreyi sökünce fio cold startta çalışmadı. Geri takmıştım. Doblo çalışıyor mu denedin mi ?
Abi debimetresiz cold tekte alıyor eksilerdede tekte alıyor. Usta bu parçayı dandik bozuktur dedi bosch al dedi oda 600 tl bu 190 tl bende bunu aldım abi. Debimetresiz çok memnundum bildiğin uçak gibiydi birçok yokuşta kornet d3 d4 tokatladım soran bile oldu nedir bu diye ama şimdi 2.5 devirden sonra o hale geliyor herşey eskisi gibi oldu. Farlarım yanmış abi sarı ampul yakmış temizlememize gerek yok boşa yaparsın dedi usta bide çıkma far al dedi daha bakmadım abi. Bu arada ehliyeti cuma aldım cumartesi geldi kimliğim. Artık ehliyetim var 😂

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Abi debimetresiz cold tekte alıyor eksilerdede tekte alıyor. Usta bu parçayı dandik bozuktur dedi bosch al dedi oda 600 tl bu 190 tl bende bunu aldım abi. Debimetresiz çok memnundum bildiğin uçak gibiydi birçok yokuşta kornet d3 d4 tokatladım soran bile oldu nedir bu diye ama şimdi 2.5 devirden sonra o hale geliyor herşey eskisi gibi oldu. Farlarım yanmış abi sarı ampul yakmış temizlememize gerek yok boşa yaparsın dedi usta bide çıkma far al dedi daha bakmadım abi. Bu arada ehliyeti cuma aldım cumartesi geldi kimliğim. Artık ehliyetim var 😂
Hayırlı uğurlu olsun şimdiden kazasız belasız günlerde kullan inşallah 😊 farlar orjinal mi yoksa daha evvelden değişmiş mi ?
Ben gündüzde far açık kullanırım hep benimkinde sıkıntı yok. Fakat harici durumda tam kapalı garajda duruyor. Belki güneş yakmıştır belki yan sanayi far ise bu hale gelmiş olabilir. Ama ampül yakmış olsa benimki de tamamen yanardı 😊

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Hayırlı uğurlu olsun şimdiden kazasız belasız günlerde kullan inşallah 😊 farlar orjinal mi yoksa daha evvelden değişmiş mi ?
Ben gündüzde far açık kullanırım hep benimkinde sıkıntı yok. Fakat harici durumda tam kapalı garajda duruyor. Belki güneş yakmıştır belki yan sanayi far ise bu hale gelmiş olabilir. Ama ampül yakmış olsa benimki de tamamen yanardı 😊
Çok saol abi teşekkür ederim allah razı olsun ❤ Abi dış çember tarafı sararmış güneşten galiba araç orjinal aldığından beri hiç değişmemiş mübarek parça kodları tutuyor ne yazıkki 😂 şaşırdım ama 2003 tarihli 😂 kazasız değişensiz dedikte harbi öyleymiş ben eksperde bi patlak verir sanıyodum yanılmışım 😂

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
bugün doblomun ön amortisörleri,amartisör çanakları, amortisör kafaları rot başları aks körükleri v kayışı değişti rot ayarı yapıldı 1470 tl cik yedi kerata :D

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
bugün doblomun ön amortisörleri,amartisör çanakları, amortisör kafaları rot başları aks körükleri v kayışı değişti rot ayarı yapıldı 1470 tl cik yedi kerata :D
Benimde sol amasörde boşluk var biraz yaptırıcam allahın izniyle. Yesin abi helal hoş olsun sonuçta bizi taşıyor 🤣