ARAÇ KAMERASI ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
ahaha.farklı bşr bakış açıcı:)
fiyatı alibabada 110tl civarı burada 250 ye kadar çıkıyo:)

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/arac-kamerasi-arac-ici-kamera-gps-li-hd-turkce-123378404

bu var bi ama....güzel bir alete benziyor..

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/arac-kamerasi-arac-ici-kamera-gps-li-hd-turkce-123378404

Serdar, bendeki donmalar normal değil. ilk aldığımda yoktu zaten. sonradan çıktı bu. yani sağlıklı çalışanında olmadığını varsayabilirsin.

Bu arada linki verdiğin ürünün her iki lensi de geniş açı. üstelik yönleri sabit. yani biri ön tarafı diğeri de araç içindeki yolcuları çekmek için tasarlanmış. yönlerini değiştiremiyorsun. sadece az bir miktar aşağı yukarı ayarı var o kadar. çözünürlük olarak da bendeki ile aynı (640x480 ve 1280x480)

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
görüntü kalitesi önemli. ancak diğer bir konu aracın içerisinde cama takılı olan bu cihazlar güneşe ve sıcağa dayanıklı olmalı. bu konulardada tecrübenizi paylaşırsanız, ayrıca kayıt olayı nasıl oluyor örneği hafıza kartı dolunca güvenlik kameralarında olduğu gibi en eski kayıttan silersek kayıta devamım ediyor. yoksa biz hafıza kartını silecekmiyiz.

sıcaklık konusunu atlamışım, kusura bakmayın. bu cihazlar zaten ön cama takıldığı için bu tür durumlara dayanıklı üretiliyor. ben yazın istanbul-ayvalık ve ankara-ayvalık arası 3-8 saat arası süren yolculuklarda kullandım. cihaz sürekli güneş gördüğü için bir miktar ısınıyor ancak bu çalışmasına mani olmuyor. tabi güney , güneydoğu illerimizdeki aşırı sıcaklarda ne olur bilemem. diğer yandan aracı güneş altında park edip gittiğinizde ne olur derseniz, zaten bu gibi durumlarda kamerayı ön camdan söküp kaldırıyorsunuz. malum hırsızlık durumları.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
görüntü kalitesi önemli. ancak diğer bir konu aracın içerisinde cama takılı olan bu cihazlar güneşe ve sıcağa dayanıklı olmalı. bu konulardada tecrübenizi paylaşırsanız, ayrıca kayıt olayı nasıl oluyor örneği hafıza kartı dolunca güvenlik kameralarında olduğu gibi en eski kayıttan silersek kayıta devamım ediyor. yoksa biz hafıza kartını silecekmiyiz.

sıcaklık konusunu atlamışım, kusura bakmayın. bu cihazlar zaten ön cama takıldığı için bu tür durumlara dayanıklı üretiliyor. ben yazın istanbul-ayvalık ve ankara-ayvalık arası 3-8 saat arası süren yolculuklarda kullandım. cihaz sürekli güneş gördüğü için bir miktar ısınıyor ancak bu çalışmasına mani olmuyor. tabi güney , güneydoğu illerimizdeki aşırı sıcaklarda ne olur bilemem. diğer yandan aracı güneş altında park edip gittiğinizde ne olur derseniz, zaten bu gibi durumlarda kamerayı ön camdan söküp kaldırıyorsunuz. malum hırsızlık durumları.
mantıklı

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH

Serdar, bendeki donmalar normal değil. ilk aldığımda yoktu zaten. sonradan çıktı bu. yani sağlıklı çalışanında olmadığını varsayabilirsin.

Bu arada linki verdiğin ürünün her iki lensi de geniş açı. üstelik yönleri sabit. yani biri ön tarafı diğeri de araç içindeki yolcuları çekmek için tasarlanmış. yönlerini değiştiremiyorsun. sadece az bir miktar aşağı yukarı ayarı var o kadar. çözünürlük olarak da bendeki ile aynı (640x480 ve 1280x480)
her ikiside geniş açı olmasa dahamı ,iyi olur

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi

bu aslında tamamen kullanım amacınıza ve ne istediğinize bağlı.

2. lens sabit (dönmeyen) ve geniş açılı ise tek bir amacı vardır, o da araç içini yani şoför+yolcuları görüntülemek. onun dışında hiçbir şey için kullanamazsınız. eğer böyle bir kullanım amacınız yoksa sabit 2. bir geniş açı lensi olan kamera modeli bakmanıza da gerek yok. tek lensli bir model olabilir.
2. lensin zoom'lu olmasının faydaları arka camdan dışarıyı yada ön taraftaki araçların plakalarını okuyabilmek. ayrıca bunlar genelde öne-arkaya döndürülebildiği için 180o açıda herhangi bir yer görüntülenebilir. yani misal aracın önünden başlayıp sağdan arkaya doğru döndürüren herhangi bir yerde bırakabilirsiniz kamera açısını. isterseniz yanınızda giden aracı bile çekebilirsiniz bu şekilde. (çapkınlara duyrulur :)) tabi böyle bir kullanım istemiyorsanız böyle bir modele de gerek olmaz. o zaman tek lensli, 1080p full hd kayıt yapan güzel kameralar da mevcut.

bu arada bazı modeller gps destekli. fakat bunların ayrı programları var kutularından çıkan. kullanabilmek için o programı bilgisayarınıza kuruyorsunuz. sonra görüntüleri pc'ye aktarıp o program vasıtasıyla açıyorsunuz. ekranda hem görüntüyü gösterirken hem de harita üstünde konumunuzu gösteriyor. yani gps'li kullanım için kabaca böyle bir düzenek kurmanız lazım. fakat ben kullanmadığım için detaylı kullanımını bilmiyorum.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH

bu aslında tamamen kullanım amacınıza ve ne istediğinize bağlı.

2. lens sabit (dönmeyen) ve geniş açılı ise tek bir amacı vardır, o da araç içini yani şoför+yolcuları görüntülemek. onun dışında hiçbir şey için kullanamazsınız. eğer böyle bir kullanım amacınız yoksa sabit 2. bir geniş açı lensi olan kamera modeli bakmanıza da gerek yok. tek lensli bir model olabilir.
2. lensin zoom'lu olmasının faydaları arka camdan dışarıyı yada ön taraftaki araçların plakalarını okuyabilmek. ayrıca bunlar genelde öne-arkaya döndürülebildiği için 180o açıda herhangi bir yer görüntülenebilir. yani misal aracın önünden başlayıp sağdan arkaya doğru döndürüren herhangi bir yerde bırakabilirsiniz kamera açısını. isterseniz yanınızda giden aracı bile çekebilirsiniz bu şekilde. (çapkınlara duyrulur :)) tabi böyle bir kullanım istemiyorsanız böyle bir modele de gerek olmaz. o zaman tek lensli, 1080p full hd kayıt yapan güzel kameralar da mevcut.

bu arada bazı modeller gps destekli. fakat bunların ayrı programları var kutularından çıkan. kullanabilmek için o programı bilgisayarınıza kuruyorsunuz. sonra görüntüleri pc'ye aktarıp o program vasıtasıyla açıyorsunuz. ekranda hem görüntüyü gösterirken hem de harita üstünde konumunuzu gösteriyor. yani gps'li kullanım için kabaca böyle bir düzenek kurmanız lazım. fakat ben kullanmadığım için detaylı kullanımını bilmiyorum.
çok açıklayıcı teşekkür ederiz dostum..

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
benimde araştırmalarım sonucu fonksiyon/fiyat orantısında işe yarayacak çok övülen bir kamera Shadow GT680W Full HD 1080P var..
incelerseniz bana hak vereceksiniz...
ben baya beğendim

mrtkrbck

Yeni Üye
Arkadaşlar ben ön cama A118 taktım. Tercih sebebim; dışarıdan çok dikkat çekmemesi, arabanın bir parçası gibi durması idi. Aşağıda aldığım sitenin linkini ve çektiğim bir videoyu koyuyorum.
http://www.foxoffer.com/a118-novatek-96650-full-hd-1080p-car-camera-dvr-p-694.html#.VBnMbJR_s6M
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NezAo8u0flU[/youtube]

Kamera seçiminde aşağıdaki forumdan çok faydalandım, konu çok uzun gibi duruyor ama ilk sayfayı sürekli güncelliyorlar.
İlk sayfadaki tavsiye edilen kameraları incelemeniz tavsiye ederim.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Arkadaşlar ben ön cama A118 taktım. Tercih sebebim; dışarıdan çok dikkat çekmemesi, arabanın bir parçası gibi durması idi. Aşağıda aldığım sitenin linkini ve çektiğim bir videoyu koyuyorum.
http://www.foxoffer.com/a118-novatek-96650-full-hd-1080p-car-camera-dvr-p-694.html#.VBnMbJR_s6M
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NezAo8u0flU[/youtube]

Kamera seçiminde aşağıdaki forumdan çok faydalandım, konu çok uzun gibi duruyor ama ilk sayfayı sürekli güncelliyorlar.
İlk sayfadaki tavsiye edilen kameraları incelemeniz tavsiye ederim.
görüntü kalitesi çok iyiymiş.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
İYİYMİŞ<

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
neden yabancı siteden alışveriş yapılıyo,sadece geç kalıyo posta o kadar

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
yok malesef

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Serdar ben düşünüyorum kamera almayı..sen epeyce araştırdın burada arkadaşlarda da paylaşımda bulundu... Kalite-fiyat-kolay temin edilebilirlik açısından bir üründe karar kılıp alsak.. hiç anlaamdığımız bir konu.. yardımcı olun karar vermemizde...

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Shadow GT680W Full HD 1080P
valla okuduğum incelediğim kadaruyla çok iyi bir ürün.
parasını da hakkediyor
lakin yurt dışında satılıyor...
getirtecek birini bulmalıyız bence..

mrtkrbck

Yeni Üye
A118'in araca takılı hali
02qWnB.jpg

4RgWrG.jpg

Dışarıdan pek belli olmuyor
Odq8AD.jpg

Bu da arka camdaki sj4000
JEY8AQ.jpg