Araç Işıklandırmada Yardıma İhtiyacım Var.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Film için ceza kesen, xenon'u affetmez :(

selcukan43

Daimi Üye
Film zaten yasaktı ki.. sebebi ise kaza anında camın patlamasını önlemesi.. iyi yönü ise hırsızlara karşı da önlem :) xenon'a ceza yazmak kanunda yoktu ama artık kanunlaşıyor.. fazla şikayet var.. karşıdan gelenin gözünü çok alıyor.. aracın orjinalinde bulunan xenon'lara bir de mercekli farlara izin verilecek sanırım. orjinalinde bulunanlar genelinde mercekli oluyor zaten..

kokplot

Onursal Üye
en sağlıklısı herşey orjinal olmalı. yolda dert tasa anayas der geçersin. bişi diyende olmaz arıza felan derdinde olmaz. aracınınorjinini bir ampul bile olsa bozmamak lazım. fabrika bu istekleri bilmiyormu. onlarda bir sürü mühendis çalışıyor. çok iyi olmayacağı için yapmıyorlar. ancak bmw mercedes gibileri gerçek kalite takıyor. sade baş ağrıtmaz.

geremy

Onursal Kurucu
selcukan43 tarafından yazılan metin:
Film zaten yasaktı ki.. sebebi ise kaza anında camın patlamasını önlemesi.. iyi yönü ise hırsızlara karşı da önlem :) xenon'a ceza yazmak kanunda yoktu ama artık kanunlaşıyor.. fazla şikayet var.. karşıdan gelenin gözünü çok alıyor.. aracın orjinalinde bulunan xenon'lara bir de mercekli farlara izin verilecek sanırım. orjinalinde bulunanlar genelinde mercekli oluyor zaten..

zaten orj.xenonlar hiç rahatsız etmiyor karşıdan geleni.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
50 000 K xenonlar da var. Projektör gibidir sanırsam. :)

Diğer araçlar kapatır ışıkları, nasılsa stad ışığı gibidir, heryeri aydınlatır. :D

Bence baraj getirmeliler, mesela 8000K üstü yasak olsun.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Standardı yokki, ceza için ölçümü nasıl yapacaklar?

Farlar için ölçüm yapan cihar bulundurma ve kontrol etme mecburiyetleri olması lazım.

Black Hawk

Saygın Üye
Ben xenon un balastını bi şekilde fardan uzak bi yere gizlesem. Benim araçta standart donanım desem yutturabilirmiyim acaba polise :D

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Black Hawk tarafından yazılan metin:
Ben xenon un balastını bi şekilde fardan uzak bi yere gizlesem. Benim araçta standart donanım desem yutturabilirmiyim acaba polise :D

İstetmenin içine gizle Abi bulamasınlar :D:D:D

selcukan43

Daimi Üye
Stepne demek istedin sanırım.. O da taa arkada bulunan bir şey.. orjinaliyle nasıl ayırt edicekler onu açıklayayım.. balast'ına bakıcam kaputu aç demiyecek heralde.. mercekli farınız olduktan sonra takabilirsiniz sonradan da.. zaten merceksiz olunca standart olmadığı anlaşılıyor.. Artık yeni üretimde koyulan xenon'lar mercekli farlara yerleştiriliyor göz almadığı için.. yani kısacası merceksiz farda xenon gördülermi (beyaz,mavi vs.) cezaya mahkumsunuz :) Haa polisi ikna edersiniz orası ayrı..

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Stepne :) Bilmiyordum ama tahminen yazdım. Sağolasın düzelttiğin için.

Ben yaz sonu epey modifiye yapmış olacağım.

Trafiğe giderim ara sıra, paylaşırım öğrendiklerimi.

Bilmeden yapmayayım da, sonra sök mök derler, canım acır :(

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
onlar sana sök dio seninde içinden bir çok şey keçio onlara karşı ama genede insanın canı acıyor tabiii :D :D :D :D

kokplot

Onursal Üye
benim araçta far mar stop filan extra istemiyorum. ama iç aydınlatmada özelikle ihtiyaca göre bagaj aydınlatması ve tavana da görsel ses sistemi kurmak isterdim. fakat garantinin bitmesine 3 sene kaldı:)

1881_urunresim.jpg

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
İçmekanın daralmamasına çok dikkat etmek lazım.

Ben Kicker Solo X 18" yada SoundStream XXL 15" bas alacağım.
Bagaj iptal olacak. MDF taşınabilir olabilir ama 200 kgdan fazla olacağı kesin.

kokplot

Onursal Üye
yapacam yapacam. iki seneye borcu bitirip bunuda satacam. parasınada üstüne kredi filan ev alacam. daha sonrada biri ik topladıkmı yeniden eski kaslardan ucuz temiz bişi alıp arkasını vipleştirecem. bu eski kasasını yada yeni kasanın sigortalı kaza yapmışını alarak aracı sırf böyle kullanmalık yapıcam. inatta bi murattır :D 4 seneye hepsi olur.. inşallahh.*pray*

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Abi Sana o zaman XXL bir araç lazım. :D

Mesela 50NC midibüs :D:D:D

Evden sonra para biriktirmene gerek kalmaz, bozukluklarla alırsın :D

kokplot

Onursal Üye
buluruz kafanı yorma kardeş 124 te olsa bi tane buluruz gali.:) araçsız kalmaktan iyidir.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Biz TÜRK'ler lükse çok düşkünüz çoook :p

Black Hawk

Saygın Üye
Lükse düşkün olduğumuz belli de ben en çok Kokplot a üzülüyorum... Arabanın garanti bitene kadar içi içini yiyecek...