1 depo ile kaç km?

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Her zaman shellden alırım dün ilk defo opetten dizel aldım mecburiyetten yoksa 5 km daha gidemezdim denemek için 50 tl, lik aldım ortalama 7,5 litre civarı geldi 130 km yol yaptım doblo 1.9 jtd ile

EAGLE 1903

Azimli Üye
Doblo
Adı
Metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Her zaman shellden alırım dün ilk defo opetten dizel aldım mecburiyetten yoksa 5 km daha gidemezdim denemek için 50 tl, lik aldım ortalama 7,5 litre civarı geldi 130 km yol yaptım doblo 1.9 jtd ile
Opet ten aldığım iyi mi oldu demek istiyorsun yani shell den aldığına göre daha mı fazla yol aldın ?

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Opet ten aldığım iyi mi oldu demek istiyorsun yani shell den aldığına göre daha mı fazla yol aldın ?
Hiçbir fark görmedim kardeşim bence aynı aşağı yukarı shell almamın sebebi evime çok yakın o yüzden ben zaten hangi firma olursa olsun fark edeceğini düşünmüyorum tek farkı firma olarak değilde shell v-power la fullsave arasında gördüm fullsave daha az yakıyo bence vpover biraz ince sanırım bu ikisi arasında üstelik bi performans farkı felan görmedim fazla gittiği için fullsave kullancam hep tabi herkesin düşüncesi farklı olabilir veya deneyimleri

EAGLE 1903

Azimli Üye
Doblo
Adı
Metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Hiçbir fark görmedim kardeşim bence aynı aşağı yukarı shell almamın sebebi evime çok yakın o yüzden ben zaten hangi firma olursa olsun fark edeceğini düşünmüyorum tek farkı firma olarak değilde shell v-power la fullsave arasında gördüm fullsave daha az yakıyo bence vpover biraz ince sanırım bu ikisi arasında üstelik bi performans farkı felan görmedim fazla gittiği için fullsave kullancam hep tabi herkesin düşüncesi farklı olabilir veya deneyimleri
Anladım ben fazla anlamadığım için soruyorum.Lastik le alakalı da başlık açtım orayada yorum yazarsan sevinirim.

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Ciddi ciddi biyodizel yapıp kullanmayı düşünüyorum valla bu gidişle.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Ciddi ciddi biyodizel yapıp kullanmayı düşünüyorum valla bu gidişle.

Enjektör ler cartayi çeker sonra aman ha :))))) euro diesel den vazgeçme..

Bence de yakıtlar arasında incelik ve katkı farkları var, ultraforce ve ecoforce yada fullsave vpowrr .... Bizim euro 3 motorlu araçlar için fullsave yada normal euro diesel daha iyi gibi geliyor

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Vpower almıştım çok çabuk bitti bence kesinlikle normal eurodizel performans olarakta tamamen aynı gibi hissedilmeyecek şekilde. Bu arada bu biyodizel kafama yatmıyor değil yani mazotla karıştırır karıştırır kullanırım kaliteli yaparsam sıkıntı olmaz bence inmem arabadan şimdi basmaya korkuyorum ?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Düz dizel olsa mesela mk1 mi 80 85 model arası jetta %50 yağ %50 mazot ile bile binebilir sin. Ama bizim araçla için sıkıntı. Mazot pompası enjektör ler bitebilir çok çabuk... tasaruf ederken elden oluruz

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Normal yağ sıkıntı veya 10 numara felan dedikleri onlar sıkıntılı kesinlikle katılıyorum lakin bu biyodizel çok sorun olacağını sanmıyorum çünkü içindeki gliserini felan arıtıyosun çok araştırdım kullananlar arasında sıkıntı yaşayan yok denecek kadar az avrupadada çok yaygın diye duydum düzgünce işlemden geçirilince sıkıntı yaratmıyomuş. Kızartma yağlarını biriktiriyorum evde birgün cesaret edebilirsem inşallah pek sanmıyorum ama ?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Normal yağ sıkıntı veya 10 numara felan dedikleri onlar sıkıntılı kesinlikle katılıyorum lakin bu biyodizel çok sorun olacağını sanmıyorum çünkü içindeki gliserini felan arıtıyosun çok araştırdım kullananlar arasında sıkıntı yaşayan yok denecek kadar az avrupadada çok yaygın diye duydum düzgünce işlemden geçirilince sıkıntı yaratmıyomuş. Kızartma yağlarını biriktiriyorum evde birgün cesaret edebilirsem inşallah pek sanmıyorum ama ?

Youtube da geçen video izledim belçika da adam ayçiçek yağı koyuyor 1.5 lt lik 5 10 sise neyse kullanıyor ama bir sürü de yakıt katkısı atıyor motor gitmesin diye... vurth yakıt katkısı enjektör tem. Felan gibi..

Araştır bakalım belki bulur sun bireyler:))

Lukoil den aldım enson çok memnunum. Beğendim yakıtı. Kalın gibi. Gidişi sesi çekişi... bakalım deneyecegim

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Baya araştırdım ben bu biyodizeli kullanan baya var üstelik common rail araçta kullanan bile var 3 4 senedir kullanıyomuş daha tık dememiş içindeki gliserini tamamen ayrıştırdıktan sonra sıkıntı olmaz diye düşünüyorum tek sorun yağın içindeki gliserin onu ayrırtırarak biyodizel yapıyolar bikaç kişi haricinde sıkıntı yaşayan duymadım. Aslında bu konuyu ayrı bi başlık altında forumca tartışmak gerek çünkü acayip düşük bi maliyeti var ve doğaya hiç zararı yokmuş bu yakıtın

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Şehirlerarası yollardaki kaliteli petrollerden alıyorum litresi 60 kuruş eksik olan yerlerden hiçbir sıkıntı yaşamadım. Çoğu markalı istasyon yakıtından da uzun km yapıyor.
Yeni nesil traktörlerde de kullanıyoruz hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz.
Otobüs firmaları da alıyor , 1.5 milyon km yapıyorlar yeri geliyor motor arızası çıktı diyeni görmedim duymadım.
Egzos Emisyon ölçümünde de denemiştim , ölçüm ortalaması 0.2 yi geçmiyor ?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Toprağım dikkat et arada sandık çıkabiliyor. Tabi sürekli aldigin yerlerden korkma...:)

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Merdiven altı değil toprağım ? kıyamam arabama zaten kötü olsa almam , aldığım yerden ilk alırken de sordum ; bak motora enjektöre , müşirlere sıkıntı çıkarırsa görüşürüm sizinle dedim , kartını telefonlarını yazdı yakıttan dolayı sıkıntı çıkarsa tüm masraflarını karşılarım dedi o gün bugün alırım. Zaten tavsiye üzerine gittiğim yerdi sıkıntı da çıkmadı çok şükür.
Traktörde mazot filtresinin yanında şeffaf mikro ikinci filtre de var toprağım , sıkıntı çıksa traktörleri hiç çalıştıramazdık ?

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Valla burdada var welloil diye karayolu üzeri 5,70 litresi nerdeyse 1 lira düşük babam belki 10 senedir kullanıyo daha sıkıntı çekmedi ducatosunda ama ben korkuyorum daha hiç almadım

furna53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zekeriya
Kan Grubu
0 +
Meslek
Inşaat
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Total sanki shell ve opetten az yakıyor daha düşük yakıt tüketimi oluyor totalde

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Valla burdada var welloil diye karayolu üzeri 5,70 litresi nerdeyse 1 lira düşük babam belki 10 senedir kullanıyo daha sıkıntı çekmedi ducatosunda ama ben korkuyorum daha hiç almadım
Güvenilir yer ise alın hiçbir sıkıntı çıkmaz. 10 yılda ettiği kârı düşünün, istasyon sahibi bir tanıdığımız da istasyonundaki euro ile normal motorin arasında hiçbir farkın olmadığını renk farkının olduğunu söyledi. Audi aracında da hep normal dizeli kullandığını söyledi.

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Bu gidişle öyle yapacağım valla zaten şöyle düşünüyorum mazotun kalitesinden dolayı ucuz değil bunlar vergiyle alakalı bişey yapıyolar ama bilmiyorum tam olarak çünkü şöyle bişey yapıyolar adam pompayı hiç kapatmıyo mesela her gelen araca direk ekranda biriken fiyat üzerinden veriyo yani demek istediğim ekranda böyle 6 7 milyarlık mazot fiyatı birikiyo tek bir kişi o kadar mazotu alıyomuş gibi

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Bu gidişle öyle yapacağım valla zaten şöyle düşünüyorum mazotun kalitesinden dolayı ucuz değil bunlar vergiyle alakalı bişey yapıyolar ama bilmiyorum tam olarak çünkü şöyle bişey yapıyolar adam pompayı hiç kapatmıyo mesela her gelen araca direk ekranda biriken fiyat üzerinden veriyo yani demek istediğim ekranda böyle 6 7 milyarlık mazot fiyatı birikiyo tek bir kişi o kadar mazotu alıyomuş gibi

Yada geçen bi mazot aldım lukoil den pos cihazı firma ismiyle aynı fakat dayanıklı tüketim malları yani yakıtla alakası yoktu. Aynı firmanın yan koluna çektiriyor. Vergi avantajı vb olabilir.

Direk yakıt kalitesi ile afaki fark yok. Vergi avantajı toptan alim kârdan az kazanç vb.