1 depo ile kaç km?

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Yakıtları nerden kullanıyosunuz

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Yakıtları nerden kullanıyosunuz

Opetten alıyorum genelde ama petrol ofisinden aldigim daha çok gidiyor. Km olarak po..

Opet ultra force da baya kuvvetleniyor. Cekis cok iyi oluyor. Çabuk bitiyor gibi geliyor bana. Total denemek istiyorum övüyorlar çünkü..

sertkanx

Azimli Üye
Doblo
Adı
serkan
Kan Grubu
0 +
Meslek
REKLAMCILIK
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEJ
2017 1.6 105 lik trekking yakıt ş.içi şuan 8.5lt gösteriyor benim araç mı çok yakıyor sizinki mi az anlamadım yoksa araçta sorun mu var

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Çok fazla dur kalk yapıyosanız veya gaza fazla yükleniyosanız o yüzden olabilir trafik ve kullanma şekli çok önemli ben hiç gaza dokanmam mesela o dur ki arabayı hareket ettirsin yeter 2500 deviri geçmem arabayı zorlamam yüksek vitesle çıkacağım yokuşta gaza yüklenip çıkmam vites düşürür gaza daha az basıp çıkarım. İsterseniz sakin kullanıma özen gösterin eğer hala çok yüksek olduğunu düşünüyosanız bi baktırın isterseniz

sertkanx

Azimli Üye
Doblo
Adı
serkan
Kan Grubu
0 +
Meslek
REKLAMCILIK
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEJ
sakin kullanırım bende fakat şöyle bir durum var aracımı 2000 devir altında yüksek vitesde kullanınca çok bayılıyor

Eyüp27

Aktif Üye
Doblo
Adı
Eyüp
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Makina teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Forumdaki aynı araca sahip arkadaşlar daha iyi bir cevap verirler diye düşünüyorum

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
2017 1.6 105 lik trekking yakıt ş.içi şuan 8.5lt gösteriyor benim araç mı çok yakıyor sizinki mi az anlamadım yoksa araçta sorun mu var

2019 1.6 120lik maxi var şirket aracımız izmir de s.ici 9 a yakın yakıyor. Siz tek değilsiniz.

sertkanx

Azimli Üye
Doblo
Adı
serkan
Kan Grubu
0 +
Meslek
REKLAMCILIK
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEJ
2019 1.6 120lik maxi var şirket aracımız izmir de s.ici 9 a yakın yakıyor. Siz tek değilsiniz.
eyvallah reis benzinli araçtan sonra bu benim için bile az yakıyor da motorda mı sorun var diye sorayım dedim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
eyvallah reis benzinli araçtan sonra bu benim için bile az yakıyor da motorda mı sorun var diye sorayım dedim
Şehir içi her araç biraz fazla yakar ama uzun yolda iyidir.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
sakin kullanırım bende fakat şöyle bir durum var aracımı 2000 devir altında yüksek vitesde kullanınca çok bayılıyor
1500 devir altında iken motor tekrar devrini buluncaya kadar motor yada şanzumandan uğultu gibi bişey geliyor mu ? sanki bi pervane bişeylere sürtüyor gibi değişik uğultu işte.
Ben bu sesi multijet de fark ettim , normal mi merak ediyorum. Jtd de yok böyle bi ses , kara dumanı atar yine de mızırdanmıyor

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
1500 devir altında iken motor tekrar devrini buluncaya kadar motor yada şanzumandan uğultu gibi bişey geliyor mu ? sanki bi pervane bişeylere sürtüyor gibi değişik uğultu işte.
Ben bu sesi multijet de fark ettim , normal mi merak ediyorum. Jtd de yok böyle bi ses , kara dumanı atar yine de mızırdanmıyor
Mısırdansa da devam. Demin otobanda 5.vites 70 km %6 eğim çıkıyorum yuklendim 80 90 100 devam. J T D , bizim ki si bir aşk hikayesi...

sertkanx

Azimli Üye
Doblo
Adı
serkan
Kan Grubu
0 +
Meslek
REKLAMCILIK
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEJ
yok öyle bir ses duymadım

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Hemşehrim devirsizlikte duyulan ses kafamı karıştırdı şimdi ? arkadaşın araçta yokmuş . D2 kasalarda 1.9 multijet var hemşehrim onlarda da bizim motoru koymuşlar. Çalışma sesi kükremesi aynı bizimkiler gibi. D1 ve D2 den sonra 1910 u kaldırıp , D3 de 1956 yı çıkarmış . 1ve 2 . vitesinin aralığı çok kısa D1 göre 6 vitesten dolayı olsa gerek , ama 4,5,6 da muhteşem tokatlıyor ?

sertkanx

Azimli Üye
Doblo
Adı
serkan
Kan Grubu
0 +
Meslek
REKLAMCILIK
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEJ
devirsizlikte ugultu gibi ses gelmesi normal onu diyorsan eğer motor devir alamadığı için uğultu sesi gelir zorlarsan da stop eder zaten

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Evet o ses multijet iki aracımızda belirgin olarak duyuluyor fakat 1.9jtd de bu ses yok ama devrini bulana kadar siyah duman atar sonra keser. Multijette de duman yok ses var. İlginç gerçekten

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Evet o ses multijet iki aracımızda belirgin olarak duyuluyor fakat 1.9jtd de bu ses yok ama devrini bulana kadar siyah duman atar sonra keser. Multijette de duman yok ses var. İlginç gerçekten

Şanzuman ve volant yapisi farklı olabilir topragim. Bende de inceden ses geliyor... sizliyor titriyor gibi ama bırakmaz gazlayınca devam. Yada gazi tadından fazla verince hiç mızırdanmaz devammmmm

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Var bazı farklılıklar ama bilemedim hemşehrim , sıkıntı çıkmazsa problem olmaz biraz yüksek devirde atarız vitesi olur biter ?

selocan0660

Yeni Üye
Doblo
Adı
selami
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İdari personel
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Kahverengi
2010 1.6 d3 kullanıyorum . uzun yolda 58 litreyle 110/120 arası hızda 970 km yol yapıyorum. mazotu shellden alıyorum. sehir içi 675 km bi yaptım, 710 km bi yaptım. trafik içi dur kalk ve rampa iniş çıkışlarında kullanıma göre oranlar değişiyor tabi. arabayı yüksek devir kullanmıyorum. yüküm hiç yok. yakıtım normal diye düşünüyorum.

EAGLE 1903

Azimli Üye
Doblo
Adı
Metin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
100 TL lik mazotla 250 km yaptım şehiriçi. Yeni aldığım için şehirdışı yok daha.Bilmediğim için soruyorum ortalama sanırım 44 kuruş filan yakıyor fazlamı sizce?

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
100 TL lik mazotla 250 km yaptım şehiriçi. Yeni aldığım için şehirdışı yok daha.Bilmediğim için soruyorum ortalama sanırım 44 kuruş filan yakıyor fazlamı sizce?

100 tl mazot. 6.60 tl den olsa 15.15 litre yapar. 250 km yol yapmışsınız 15.15 litre ile.

100 /250=40 krs. S.ici Çok iyi. Şu sıralar be 43 44 krs dan aşağı yakmıyorum. 100 tl ye 220-230 km max.