1.6 multijet EGR temizliği ve tamiri

dincerx53

Daimi Üye
Adı
Dinçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pastacı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Birde yakıt tüketimine bir bak bakalım arış varmı benim egr bozukken ortalama 8 di egr değiştim 7.2 ye indi 👍

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Aracim 140 binde 30 bindeyken egr degismisti simdi yine ayni hatayi veriyor. Bahsedilen lehim kömür yenileme isini yaptirmak istiyorumda ustalara soyleyince bilmediklerinden ilgilenmiyolar .tekirda gelibolu tarafinda bu isi yaptirabilecegim bir usta onerisi varmi arkadaslar

Yusuff3

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Birde yakıt tüketimine bir bak bakalım arış varmı benim egr bozukken ortalama 8 di egr değiştim 7.2 ye indi 👍
Merhaba sanırım resimdeki araç egr yaptırdığınız araç 1.6 dobloda şuan ortalama yakıt tüketimi 8.1 normal midir?

Extrema

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Emrah
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Başka Araç
Aracim 140 binde 30 bindeyken egr degismisti simdi yine ayni hatayi veriyor. Bahsedilen lehim kömür yenileme isini yaptirmak istiyorumda ustalara soyleyince bilmediklerinden ilgilenmiyolar .tekirda gelibolu tarafinda bu isi yaptirabilecegim bir usta onerisi varmi arkadaslar
Hata kodu nedir? Bende egr temizliği yaptım fakat hala P0487 ve P0490 hata kodunu alıyorum. Egr kömürlerini de lehimleyip deneyeceğim en kısa sürede

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Hata kodu nedir? Bende egr temizliği yaptım fakat hala P0487 ve P0490 hata kodunu alıyorum. Egr kömürlerini de lehimleyip deneyeceğim en kısa sürede
Hata kodunu unuttum egr electric system gibi bisey yazıyordu

Extrema

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Emrah
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Başka Araç
Hata kodunu unuttum egr electric system gibi bisey yazıyordu
Ben hafta sonu lehim olayını yaptım. Motorun pozisyon okuyucu komurlerinden 1 tanesi bitmişti. Onu lehimle doldurdum. Şuan hata vermedi bakalkm inşallah vermez. Eğer Lüleburgaza yakinsaniz bakabiliriz sizin araca da. 05422283244 ulaşabilirsiniz

DEMİRABİ-60

Yeni Üye
Doblo
Adı
DEMİR
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Ba

hsettiğiniz konu bendede var egr motoru bozuk değişecem ama bu konuyu görünce bende öyle yapmayı düşünüyorum bahsettiğiniz kömürler nasıl bir kömür nerden bulabiliriz veya söküp elektrikçiye yaptırabilirmiyiz işlemi ?
Kardeşim lehimlet yetiyor

Extrema

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Emrah
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Başka Araç
Kardeşim lehimlet yetiyor
Lehim atınca lehim alttaki sarı bakırı eritiyor zamanla. Bir daha geri tamir edilemez duruma geliyor. Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Tamir edecek arkadaşlar küçük matkap kömürü alıp ufaltarak takabilirler.

space616161

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
ahmet
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Rehber için teşekkür ederim. bravo var bende de. P0487 ve P0490 hata kodunu alıyordum resimlerdeki gibi kömürü bitmiş benim de. arkadasın dediği gibi kömür taksaydım iyi olurdu ama lehim yaptım bende ucunu daha pürüssüz yapmak için zımparaladım biraz. suan arıza kaydı yok. çıkacagını da sanmıyorum cunku dırek lamba yakıyordu.
teşekkürler tekrar.