Rize - Eskişehir Yolu

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Saolun beyler. Çok teşekkür ederim. İnşallah bir sıkıntı yaşamadan gidip gelirim.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin Allah
Sana tavsiyem aracı tek kişi kullanacaksan mola vermekten çekinme, yanına sakız al çiğne asla uykun gelmez, yok yine uykun gelirse vitesi boşa al tekrar aracı vitese tak, bu senin uykunu dağıtacaktır. Çünkü insanın eli yada parmakları hareket ettiği an uykusu açılır. Sürekli her sene sivasa giderim 1000 km ben böyle yapıyorum. Öğleye kadar ankarayı geçmeni güneşi arkana almanı tavsiye ederim. Zorunlu olmadıkça güneş gözlüğüde fazla kullanma uyku getiriyor bi noktadan sonra. Ama yannda sohbet edecek biri olursa zaten uykun gelmez.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Niyetimde Rize-Samsun arasında sadece Giresun'da durmak var. Malum 5 yaş çocuk var. Onun dışında Samsun'a kadar durmamalıyım diye düşünüyorum. Yoksa yol bitmez. Bir de hep 90 ile gideceğimi düşünürsek tahmini olarak benim gidişim 14-15 saati bulur.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Kardeş giresunun cıkışında güzel bir tesis var otobüsler de mola veriyor orada arka tarafında bahçesi var deniz manzarasında bizim içinde bi çay

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
@Alirüzgar

Yoksa Piraziz Yamanlar'dan mı bahsediyorsun abi?

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Valla ismini hatırlamıyorum ordan giresuna dogru hafif virajlı bi yoldan iniyorsun metro turizm otobüsleri orada duruyorlar

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Hayırlı yolculuklar. Radarlara dikkat et. Uykun gelirse camını az bi aç uykun açılır.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Ciddi manada tek korkum radarlar. Çok defa yazdığım gibi aracımı 90 km. hızda kullanıyorum. Ama şu meskun mahal işi canımı sıkıyor. Umarım bu yüzden ceza yemem.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Öyle abarttıgın kadar degil kardeş çok küçük köy yok yol üstünde ilçeler var zaten yaklaşım levhalarını görürsün sıkıntı etme kendine

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hayırlı yolculuklar

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
radarı problem etme kaç yıldır gidiyorum uzun yola hiç radar yemedim çok şükür, radar asıl ekip otoları değilde şu otoyolların üstüne konulan kameralara dikkat et derim ben. onlar direk yazar otomatik cezayı postalar. ama onunda kolayı var, o kameralar sadece şeridi takip eder, her şerite 1 adet kamera bakar. hızlı gidiyorsun diyelim o kameranın sana ceza yazmaması için iki şeridi ortala geç, kameranın görüşünden çıktığın için plakayı algılayamaz. Ben böyle yapıyorum sürekli. bunu hız yap diye demiyorum olduki yol boş basıyorsun ani fren yapıp arabadakileri korkurmak yerine yada arabanın dengesini bozmak yerine hafif direksiyonu kır şerit çizgisini arabanın ortasına al geç :)

ama tekrar yazayım aman diyim radar değilde asıl uyku olayına dikkat et. insanın bi süre sonra içi uyuyor.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
@2009_premio
Bu tamamen bir halk efsanesi radar ve kamera geniş açıdan alıyor

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@mesut170
Arkadaşların dedigi daha öncedendi kameraların acısını değiştirdiler sanırım şimdi iki şerit arasınıda görüyor ben bir yolunu buldum ama tabiki burdan söylemem doğru olmaz kazaya sebebiyet vermeyelim zaten ne yaparsanız yapın ankara eskişehir arası 2 saat civarı hiç gerek yok gereksiz hareketlere

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Şu yolu özelden yazsana dogrumu değilmi bakalım

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Asayiş hareketli :)

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@Alirüzgar
Bilgi paylaştıkça büğür ;)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
@mesut170
belki doğru olabilir ama ben 4 senedir bu kameralarda hiç yavaşlamadım 140 civarı idi hızım hep şimdiye kadar hiç ceza yemedim. (istanbul ankara otoyolunda)

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Beyler. Yol güzergahı boyunca saat başı ya da 2 saatte bir size rapor vereceğim :) Bir nevi birlikte seyahat edeceğiz :)

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Artı olarak yakıt ekonomisi olarak D2 doblo mu arayacağım bu yolculukta. Tam bu seyahatin aracıydı :-( Benim araç tek depo ile şehirler arası 700 km. gidecek gibi maksimum 47–48 litre ile. Deponun tamamı 53 litre zaten.