Ortalama Yakıt Tüketimi

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
1 ay önce bakmıştım 5.8 idi şehir içi.... 1 aydır doblomu görmüyorum kapalı otoparkta yatıyor şuan :)

nadir3515

Aktif Üye
bende 1.9 multıjet var çoğunlukla peder kualnıyor bakım zamanının gelmesine yaklaşık 600 km kalmasına rağmen yakıt tüketimi 5.1 - 5.4 civarlarında geziyo.Diceğim ya kaçak var yada filtreler tıkanmış(başka filtre takılmış olabilir) motorda yolunda gitmeyen bişeyler var herhalde. geçmiş olsun

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
adam yüksek devirlerde kullanıyor sorun kendisinde arabada değil :)

Mico16

Daimi Üye
adam yüksek devirlerde kullanıyor sorun kendisinde arabada değil :)
Abi aracı babam kullandığı zamanda aracın yakıtı aynı. Yüksek devir dediğim öyle çok fazla zorlamak değil. Yokuşlarda çekmediği oluyor. Mecburen devirinden 500-1000 rpm fazla yüksekte vites attırıyorum :)

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
dün gece ist gittim geldim 8,8 lt gösterdi uzun yolda bu şehir içi 7,2:)

chemist1984

Azimli Üye
meraba arkadaşlar bende de 2010 safeline var şehiriçi 7.7-7.8 yakıyo uzun yola hiç gitmedim bazen 7.6 ya düşüyo servise götürmeden önce 8.4 gördüm filtreler felan değiştikten sonra 7.7-7.8 e düştü normal mi şehiriçinde bu değer ??

unal4545

Aktif Üye
Adı
ÜNAL
Modeli
Renk
GRİ
100 km.25 kuruş.1910. 2004 model turbo uzun yolda tüketim. şehir içi 35 ' 40 kuruş ortalama tüketim..

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
ee normal sayılır ya daha da inmez herhalde sanmıyorum

Mico16

Daimi Üye
yav abilerim. Kusur bende değil Allaha şükür çoğu insandan daha iyi araba kullanıyorum. park etme yeteneğim herşeyim çok güzel. Bazı insanlar; daha 16 yaşındasın diyip çocuk araba sürmekten ne anlar muammelesi yapıyor. İsteyen gelsin araba sürüş yeteneğimi izlesin yan koltuktan. Benim yanımdaki yolcu koltuğuna oturupta beni övmeden arabadan inmeyen insan yok. herkes takdir ediyor araba sürüşümü.

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
araba sürmeyi yaşla ilgili değerlendirmemek lazım, araba sürmek yetenek ister , tecrübe ister

Mico16

Daimi Üye
Aynen Serkan abi. Ama çevremdekiler öyle düşünüyorlar. Gelin yan koltuğa oturun izleyin sürüşümü diyorum,sürdükten sonra aferin,baya iyisin,vs kelimeler kullanıyorlar. saygılar..

Mico16

Daimi Üye
Ayrıca abilerim şunu söylemek gerekirse bu ortalama yakıt tüketimi biraz eskide kalmış sıfırladım,yakıt ortalaması düştü. şuanda 5.9 litre ile 6.2 litre arasında geziyor. :)

nabolant

Azimli Üye
arkadaşlar dobloların yol bilgisayarı yakıt tüketimini ne kadar doğru gösteriyor? depoyu fulleyip ölçen var mı hata payı ne kadar?

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
eskiden yol bilgisayarı mı varmış ya :D:D fullerdik depoyu km yi yapar hesaplardık bırakın şu bozuk bilgisayarları *woot*

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
eskiden yol bilgisayarı mı varmış ya :D:D fullerdik depoyu km yi yapar hesaplardık bırakın şu bozuk bilgisayarları *woot*

Aynen *tup**tup*

hardcrss

Onursal Üye
arkadaşlar dobloların yol bilgisayarı yakıt tüketimini ne kadar doğru gösteriyor? depoyu fulleyip ölçen var mı hata payı ne kadar?

benim aracımın yol bilgisayarı ile pompa ölçümü arasında 1.5 litre vardı. belkide bozuktu bilemem çünkü 5.2 ile 5.4 arasında dolaşıp duruyordu sürekli.

Mico16

Daimi Üye
aynen abi. 30 tl'lik mazotla 115 km yol yaptık dün. bilgisayarı sıfırladım,ortalama tüketime baktım 16.4 litre yazıyordu, abi 115 km'yi 30 tl ile km'si ne kadara geliyor,yol bilgisayarına bak bide. bencede yanlış bu bilgisayar :D

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
arkadaşlar haftasonu bir kaçamak yapıp gezintiye çıktım. kaz dağları falan. lamba yandığında 200 tllik mazot aldım. fullemedim. kış lastikleri takılı araçta. enjektörümün biri arızalı mazot kaçırıyo. 830 km yol yaptım. çeyrek depo mazotum var. daha ne diyem. doblo çok yakıyo diyenlere. araç kullanmayı gaza basmak olarak bilenler lütfen gazdan ayağını çeksin. 2500 devir sabit, tüketim bu. motor 1.9D jtd falan değil.
saygılar.

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
arkadaşlar haftasonu bir kaçamak yapıp gezintiye çıktım. kaz dağları falan. lamba yandığında 200 tllik mazot aldım. fullemedim. kış lastikleri takılı araçta. enjektörümün biri arızalı mazot kaçırıyo. 830 km yol yaptım. çeyrek depo mazotum var. daha ne diyem. doblo çok yakıyo diyenlere. araç kullanmayı gaza basmak olarak bilenler lütfen gazdan ayağını çeksin. 2500 devir sabit, tüketim bu. motor 1.9D jtd falan değil.
saygılar.

peki fethi kardeşim bana akıl ver ozaman. benim aracamın km de 0,40 krs yakması normal mi gerçi en son fullediğimde 4,27 euro dizel
koymustuk şimdi 3,98 e kadar düştü . eğer normalse ben bidaha yakıt tüketiminde ağzımı açmıcam. benimki düz motor oldugundan
ekranda km saatinden baska bir saat olmadıgından ben vitesleri eski kullandıgım araclar gibi değiştiriyorum
0-20 km 1. vites
20-40 km 2. vites
40-60 km 3. vites
60-80 km 4. vites
80-... km 5 vites

bu değilmi yani normali multijet olsa devir biraz daha yüksek tutuluyormuş sanırım.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
saygılar.

Maşallah diyorum.