Kızdırma Bujileri hakkında soru-1

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
SLM. YUNUSHAN ARKADAŞIM. KIZDIRMA BUJİSİ IŞIĞI VAR REZİSTANS ( YAY GİBİ) O IŞIK YANDIĞI SÜRECE BUJİYE ENERJİ GİDER SÖNÜN CEDE BUJİYE ENERJİ GİTMEZ. AMACI MOTORUN ÇALIŞMASINI YANİ İLK PATLAMANIN OLMASINI SAĞLAMAK. ONDAN SONRA BUJİNİN GÖREVİ BİTER. (ENERJİ GİTMEZ)TAKİ STOP EDİP TEKRAR ÇALIŞTIRANA KADAR. BU İŞİ RAPTOR DAHA TEKNİK YAZAR.SLM MEVLÜT.*comfort**bye*
raptor dan daha teknik olarak dinleriz ama senden dinlemek ayrı bir keyif mevlüt amca... fikirlerini esirgeme bizden...seviyoruz seni...

serdar abi herşeyi çok net izah etmiş...üstüne söylenecek söz yoktur...

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
SLM. YUNUSHAN ARKADAŞIM. KIZDIRMA BUJİSİ IŞIĞI VAR REZİSTANS ( YAY GİBİ) O IŞIK YANDIĞI SÜRECE BUJİYE ENERJİ GİDER SÖNÜN CEDE BUJİYE ENERJİ GİTMEZ. AMACI MOTORUN ÇALIŞMASINI YANİ İLK PATLAMANIN OLMASINI SAĞLAMAK. ONDAN SONRA BUJİNİN GÖREVİ BİTER. (ENERJİ GİTMEZ)TAKİ STOP EDİP TEKRAR ÇALIŞTIRANA KADAR. BU İŞİ RAPTOR DAHA TEKNİK YAZAR.SLM MEVLÜT.*comfort**bye*
raptor dan daha teknik olarak dinleriz ama senden dinlemek ayrı bir keyif mevlüt amca... fikirlerini esirgeme bizden...seviyoruz seni...

:D katılıyorum...

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞLAR.BU TİP TEKNİK KONULAR ASLINDA BENİM BİLCEĞİM İŞ DEĞİL. FAKAT BENİM BUJİNİN TEKİ ( SAĞDAKİ )PATLAMIŞ.USTA DEĞİŞTİRMESİ ZOR SOĞUK YERLERE GİTMEZSEN SORUN YARATMAZ DEDİ BENDE NEDEN DEDİM. USTADA YUKARIDA YAZDIĞIMA YAKIN BİLGİ VERDİ. BENDE SİZİNLE PAYLAŞTIM. İNŞALLAH YANLIŞ BİLGİ YAZMAMIŞIMDIR. HEPİNİZE SLM MEVLÜT.*comfort**bye*

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
SLM ARKADAŞLAR.BU TİP TEKNİK KONULAR ASLINDA BENİM BİLCEĞİM İŞ DEĞİL. FAKAT BENİM BUJİNİN TEKİ ( SAĞDAKİ )PATLAMIŞ.USTA DEĞİŞTİRMESİ ZOR SOĞUK YERLERE GİTMEZSEN SORUN YARATMAZ DEDİ BENDE NEDEN DEDİM. USTADA YUKARIDA YAZDIĞIMA YAKIN BİLGİ VERDİ. BENDE SİZİNLE PAYLAŞTIM. İNŞALLAH YANLIŞ BİLGİ YAZMAMIŞIMDIR. HEPİNİZE SLM MEVLÜT.*comfort**bye*

ses ver yeter mevlüt amca... yanlışsa bilgi düzeltirler boşver sen... sen aramızda ol yeter...

yunushan444

Daimi Üye

evet ışığı biliyorum ama yazda kışda ne zaman olursa olsun o ışık bende en fazla 1 sn yanıp sönüyor ama ben yinede bekliyorum

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
o ışığı ısıtma bujisinin ve motorun sağlığı için bekleyin

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM, MEHMET ALİ BEY. SAĞOLUN. FAKAT TEKNİK KONULARDA ,YANLIŞ FİKİR .PROBLEMİ OLAN ARKADAŞLARA ZAMAN KAYBETTİRİYOR. Bİ DEYİM AKLIMA GELDİ; BİLİYORSAN KONUŞ, DERS ALSINLAR.BİLMİYORSAN SUS, ADAM SANSINLAR.SLM .MEVLÜT AMCANIZ.*comfort**comfort**clap**bye*

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
SLM, MEHMET ALİ BEY. SAĞOLUN. FAKAT TEKNİK KONULARDA ,YANLIŞ FİKİR .PROBLEMİ OLAN ARKADAŞLARA ZAMAN KAYBETTİRİYOR. Bİ DEYİM AKLIMA GELDİ; BİLİYORSAN KONUŞ, DERS ALSINLAR.BİLMİYORSAN SUS, ADAM SANSINLAR.SLM .MEVLÜT AMCANIZ.*comfort**comfort**clap**bye*

tamam amcam sen nasıl diyorsan öyle olsun... yine söylüyorum, aramızda olman, eğitici öğretici mesajların bizim için çok önemli... seviyoruz seni...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
serdar ustam cok kiymetli aydinlatici bilgilendirmeden dolayi tesekkur ederim....

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
estafurullah abi.siz yokken arkadaşa bahsedeyim dedim...siz gelince detaylı bilgi veririniz diye..

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
estafurullah abi.siz yokken arkadaşa bahsedeyim dedim...siz gelince detaylı bilgi veririniz diye..

ne estagfurullahi gayet guzel izah etmissin iste......bende tesekkuru bu yuzden ettim....

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM , BAKİ BEY,SERDAR ARKADAŞ DÖKTÜRMÜŞ, SAĞOLSUN.SOHBETİN ARASINDA BU TİP BİLGİLERE İHTİYAÇ DUYUYORUZ.SLM MEVLÜT.*comfort**bye*

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
peki..saol abi...

acg

Yeni Üye
o ışığı ısıtma bujisinin ve motorun sağlığı için bekleyin[/quote]

Arkadaşlar bende forumda bu konuyla ilgili bilgi arıyordum.

İlk defa dizel bir bir araç kullandıgım için bazı şeyleri bilmiyorum. Bu bahsettiginiz yay biçimindeki işaretin ne anlama geldigini ögrenmeye çalışıyordum.
Adıgım kişi bana aracı çalıştırdıktan sonra bunun sönmesini bekle demişti.
Bende ona bu yay gibi yanıp sönen şey neki diye sormuştum.
Oda bana . Bende bilmiyorum ama usta öyle dedi dedi :)

Fakat ben aracı çalıştırdıktan yaklaşık 7 / 8 saniye sonra bu yay biçimindeki ışık yanıp sönmeye başlıyor.
Yaklaşık bu yanıp sönme bir 7/8 saniye devam ediyor bu süre yanıp sönmesi normalmidir. yoksa anormal bir durum varmı.

Şimdiden teşekkürler.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ısıtma bujilerinizden biri yada birkaçı arızalı olabilir bi baktırın

acg

Yeni Üye
ısıtma bujilerinin biri yada bir kaçı arızalı olursa bu ykıt tüketimini etkilermi ?
Bu ısıtma bujileri dedigimiz şey motorun üstünde olan , Hani tamirci diyor ya , abi bujileri degiştirelim. bu bujiler o bujilermi acaba. yoksa ısıtma bujisi farklı birşeymi ?

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ısıtma bujilerinizden biri yada birkaçı arızalı olabilir bi baktırın
aynen *tup**tup*

muhammet ali

Saygın Üye
ısıtma bujisinin en az bir tanesi arızalanmış değişmesi uzun sürmüyor ama çıkartırken usta dikkatle çıkartmalı yoksa benimki gibi içersinde kırılıp kalır işçilik ve malzeme 30-35 tl civarında geçmiş olsun

acg

Yeni Üye
bu bujinin biri yada birkaçının arızalı olması yakıtı etkilermi ?