Doblonun viraj alması size göre de zayıfmı ?

anlatsana

Azimli Üye
Sevgili doblo severler uzun yıllardır bir çok araca bindim. 2 senedir doblom var. 2-3 kez virajda kaza tehlikesi atlattım. Doblo derin virajlarda lastik top gibi zıplıyor benim latiklerimin havasından mı kaynaklanıyor.önler 32 arkalar 34 sanırım çok fazla değil sizlerde doblonun viraj almasından rahatsızmısınız?bu konuda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden tşkler.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bence gayet iyi viraj alıyor çünkü bizim doblo virajları rahat bi şekilde dönebiliyor ama virajda frene basma gibi bi hata yapmıyoruz yada gaz vermeden dönüyoruz gayette güzel alıyor virajı bizim doblo bu arada lastik havalarımızda sizinki gibi

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Sevgili doblo severler uzun yıllardır bir çok araca bindim. 2 senedir doblom var. 2-3 kez virajda kaza tehlikesi atlattım. Doblo derin virajlarda lastik top gibi zıplıyor benim latiklerimin havasından mı kaynaklanıyor.önler 32 arkalar 34 sanırım çok fazla değil sizlerde doblonun viraj almasından rahatsızmısınız?bu konuda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden tşkler.
lastikleriniz hangi marka??

bozlakci

Daimi Üye
lastikden kaynaklanıyor genelde şuan bende good year ın çok sert bi lastiği frene basınca felan araba kızaklıyo yol tutuşuda yani son model bi binek araç gibi tabiki olmaz araca göre virajın derinliğine göre belli bi hızda gir hocam

anlatsana

Azimli Üye
geçende asfalt bir köy oluna gittim bir anda çok derin bir viraj çıktı karşıma hızımda 70 filandı inanın aracı zor toparladım. pikap filanda kullandım arka biraz savururdu doblo inan viraj anlamında çok zayıf belkide doblo kazaları araştırılsa viraj alamamadan kaynaklı bir çok kaza vardır. ford connectler öyle değil bak daha iyi virajı kavrıyor.

Doblo08

Azimli Üye
Virajlara biraz daha yavaş girin ve ani hareketlerden kaçının yoksa benim gibi o sulama çalışmalarından dolayı bir drifter edasıyla yan yan alırsınız virajları, hele de boşken..! Araçlarımız ticari statüde olduğu için biraz hafif kalıyor yük taşıma düşünülerek tasarlandığı için birazda yüksek e arkalarda da yay yerine makas olduğunu düşünürsek çok sert virajlarda lastikler yolu tutsa bile zıplamaması kaçınılmaz. Bunlar benim düşüncelerim yanlışım olabilir ama dikkat etmenizi tavsiye ederim çünkü binek bir araç kullanmıyoruz. :) He yok ben yanlamayı seviyorum diyorsanız o başka :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
yeni doblolar bu konuda çok başarılı.d1 ve d2 lerde daha dikkatli olmak lazım.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
valla 8 bitti 9. yılımdayım dobloyla daha hiç virajlarda tehlike atlatmadım. hem de normal seyir süratimi bozmamaya çalışırım virajlarda. lastik çok büyük etken. **** energy ve lassa miratta kullandım dobloda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. hatta şöyle bir iddia da bulunayım. ben de albea da var. albeadan daha ii yoltutuşu ve viraj performansı.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ben hiç viraj problemi yaşamadım, sadece virajda frene basarsam dediğiniz problem oluşabiliyor ki buda normal bi durum.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
kaza atlattığım dönemde bridstone idi 1 ay önce hankook aldım
bizde bridgestone dan mıchelene geçtik gerçekten fark etti yani özelliklede direksiyon çok yumuşadı :D

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
viraja girdikten sonra gaz, fren yapıldığında arkanın salması normal bişey. bir de virajlara girerken bu araçların yapılma nedenini unutmamalısınız. otomobille bir olmazlar ama birçok otomobilden de daha iyi tutunurlar.

mehmet zahit

Onursal Üye
bence yol tutuşu hiç iyi değil devrilecek gibi oluyor savruluyor.bugün dedem sıfır citroen nemo almış kıskandım bir ona bakıyom bide bizim dobloya artık doblodan soğumaya başladım.nemonun bütün versiyonunda gelişmiş yol bilgisayarı var.bizde yok ancak fullerinde var.

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
benim d2 doblom var.virajlara sert girdiğim halde şu ana kadar problem olmadı.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bence yol tutuşu hiç iyi değil devrilecek gibi oluyor savruluyor.bugün dedem sıfır citroen nemo almış kıskandım bir ona bakıyom bide bizim dobloya artık doblodan soğumaya başladım.nemonun bütün versiyonunda gelişmiş yol bilgisayarı var.bizde yok ancak fullerinde var.
nemo daha kötü :)

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=c%C4%B1troen%20nemo%20takla&source=video&cd=9&ved=0CE8QtwIwCA&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DLcM9hkWrImU&ei=uFX8T-isK4a-0QWN-aD-Bg&usg=AFQjCNHxcUUKYkkC2DA8J29EVe9Rz_yg2Q

mehmet zahit

Onursal Üye
nemo daha kötü :)
Nemonun yol tutuşu kötü diyolar doğru mu?fiorino daha iyiymiş.fiat projeyi verirken süspansiyonları ve motoru vermemiş heralde.nemo birden tertemiz,sıfır görünce hoşuma gitti.

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
can nemo nasıl takla atıyor ama.fiorino süper bir action yapıyor.yakışır fiat'a bu.:D