yıkamada dikkat edilecek hususlar.

geremy

Onursal Kurucu
eğer mümkünse fırçasız yıkattırın fırçasız derken köpüklü yıkamayı değil süngerle yıkamayı kastediyorum.
otomatik yıkama boya düşmanı hele araç koyu renkli ise çok çiziyor.
güneş altında aracı yıkamayın.
kireçli sulardan kaçının.
ben aracı alalı beri hiç fırça ile yıkatmadım özellikle kendim sünger veya bez ile sabunsuz yıkıyorum.
bir kaç defa köpüklü yıkama yaptırdım.
yanlız halen şüphelerim var çok defa yıkanırsa boyaya zarar verebilir çünkü içinde kiri çözücü maddeler var.
yılda en az bir defa lifte kaldırtıp altına su tutturun.
özellikle kış mevsimi sonrası.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
benim hassas olduğum konu ise farlar ve stop lambaları. plastik olduğu için bez le silerken bile çiziliyor bir zaman sonra canlılığını yitirip soluk bi renk alıyor.

geremy

Onursal Kurucu
ben cilalı bez ile tüm camları ve stop- farları siliyorum.
günümüzde artık çoğu otomobilde farlar sert plastikden yapılıyor ve güneşi direk görecek kadar yuksrı uzanıyor.
farların yoldan sıçrayan taşlardan sonra en büyük düşmanı sararması.
bunuda 3-4 çeşitli kalınlıkda zımpara ile zımparalayıp temizliyorlar.

işin püf noktası üst katmandaki sararmış bölümü sıyırıp eski haline getirmek.

kokplot

Onursal Üye
ben arabayı devamlı yıkama taraftarı değilim. arada bir temizce yıkayıp bir kenarda kurumasını beklerken en fazla rüzgara mazru kalan yerlerine cila çekilebilir. farlarada çekersen üzerinde su ve toz fazla durmaz buda iyi.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Telefonla video çekmek yasak değil Abi :D

Polis görsede birşey olmaz, için rahat olsun :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
gremy abi haklısın asla fırça ile yıkamayın sünger ve cilalı şampuan kullanın

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Raptorum ustam iyide o ilaçlar var ya boyanın anasını belliyor ama yapacak birşey yok anasını satayım....ama asla jant temizleyici sıktırmıyorum ben sıktıranlar bijonlarına baksın nasıl paslandırıyor görsün......

fatih27

Azimli Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Raptorum ustam iyide o ilaçlar var ya boyanın anasını belliyor ama yapacak birşey yok anasını satayım....ama asla jant temizleyici sıktırmıyorum ben sıktıranlar bijonlarına baksın nasıl paslandırıyor görsün......

ben hep kendim yıkarım arabaları güzelce bol köpüklu su yaparım fırca asla vurmam özel araba yıkama süngerleri var onunla yıkarım her arabanınki ayrıdır süngerleri jantlarıda ayrı süngerlerle yıkarım:)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
fatih27 tarafından yazılan metin:

ben hep kendim yıkarım arabaları güzelce bol köpüklu su yaparım fırca asla vurmam özel araba yıkama süngerleri var onunla yıkarım her arabanınki ayrıdır süngerleri jantlarıda ayrı süngerlerle yıkarım:)

Bende kendim yıkamayı severimde ama vakit olmayınca seve seve yıkamaya götürüyoruz............

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
fatih27 tarafından yazılan metin:

Bende kendim yıkamayı severimde ama vakit olmayınca seve seve yıkamaya götürüyoruz............
bizde benzincilerdeki tanzikli suyla yıkıyoruz...zaman oldumu tabiki biz yıkıyoruz.........

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

abi ilacına bağlı!kalitesiz diş macunu süspansiyonu kullanırsan boyayı perişan edersin.meguaris ilaç kullanıyor benim yıkamacım.fiat zaten komple meguaris kullanıyor.