Yeni Dobloda Sola Çekme Problemi

Mico16

Daimi Üye
Araba şu an 18000'de. 14-15bin civarı problem başladı. Bu durum lastikten de olabilir direksiyondan da ancak bu tarz bir yaklaşımı kabullenemiyorum. Bundan önce kalitesi dobloyla kıyaslanamayacak araçlar da kullandım ama böyle bir şeyle karşılaşmadım. Hyundai H100'ün bile düz yolda direksiyonunu bırak yolundan şaşmıyordu;)
Abi lütfen h100'ü aşşağılamayalım. bizde 2 tane var. Geçmiş olsun bu arada :) benim dobloda ani gaza yüklendiğinde sola kayıyor ama bizim ki sola çekme değil lastiklerden kaynaklanıyor sanırım.

onurun doblosu

Yeni Üye
arkadaşlar bende hem caddy hemde doblo1.3 var caddy nin ortalama 7.5 2011 doblo 1,3 8.1 az yaksın diye aldım caddyden çok yakıyor bu konudaki görüşlerinizi alabilirmiyim

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
arkadaşlar bende hem caddy hemde doblo1.3 var caddy nin ortalama 7.5 2011 doblo 1,3 8.1 az yaksın diye aldım caddyden çok yakıyor bu konudaki görüşlerinizi alabilirmiyim
hem profil bilgilerinizi rastgele doldurmuşsunuz hemde alakasız bi konuya soru sormuşsunuz. sohbet bölümüne yazsaydınız bari yada yeni konu açsaydınız.

om-R

Aktif Üye
Adı
Ömer
Meslek
Gemi Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Vişne Çürüğü

Alakasız olduğu için cevap vermek istemedim ama merak ettiğim bir kaç husus var;

1- Araçları nerde kullanıyorsunuz?
2- Caddy motor gücü 1.3 mü?
3- 2011 doblo safeline mi?
4-Arac hangi devir aralıklarında kullanıorsunuz?
5- Araç yol bilgisayarının Ortalama hız verisi kaç?

bu nasıl bir kıyaslama? bunlarla gel elbet biri sana çıkar durumu anlatır.

Ayrıca Konuyu hoplattığım için Kusura bakmayın.

eseryolat

Yeni Üye
Adı
Eser YOLAT
Modeli
Renk
Çöl Grisi
Merhaba arkadaşlar. İlk mesajımı tanışma bölümünde attıktan sonra ilk başlığımı ve problemi buraya yazıyorum. Aracım Yeni Doblo 1.6 Premio. Sonbaharda direksiyonun sola dönme eğilimi vardı ve periyodik bakımda Rot-Balans yaptırıp hallederim diye düşünmüştüm ve aracı da aldığımız Göker Oto'ya servise gittim ve periyodik bakımla birlikte rot-balans da yaptırdım. Servisten çıktıktan sonra problemin devam ettiğini gördüm ve telefonda durumu bildirip daha sonra tekrar servise gittim. Servis elemanlarından biriyle test sürüşüne çıktık ve özellikle hızlanma sırasında bariz bir şekilde durumun göründüğünü kendi de teyit etti. Buna benzer bir durumla daha önce birkaç kere karşılaştığını ve fabrikanın şu cevabı verdiğini söyledi "Eller direksiyondayken ve direksiyon düz tutulduğunda sağa veya sola dönüş yoksa durum normaldir.". Servis personeli rotları falan söküp tekrar takıp ayar yapacağını ama sorunun düzelmeyebileceğini söyledikten sonra arabayı servise bırakıp ayrıldım. Arabaya tekrar oturduğumda ise durumun değişmediğini üzülerek ve öfkelenerek gördüm. Müşteri hizmetlerine durumu ilettim ve aldığım cevap: "Servisle konuştuk ve durumun normal olduğunu gördük.". Şu ana kadar çok farklı markalarda arabalar kullandığımı ve hiç birinde düz yolda direksiyonun oynamadığını ve bunun bir problem olduğunu söyledim. Durumun fabrikaya bildirilerek çözüm bulunmasını talep ettim. Sonuç: koca bir SIFIR. Hiç kimse geri dönüş bile yapmadı. Tekrar aradığımda ise durumun normal olarak sonlandırıldığını öğrendim ve şikayetimi tekrarladım. Bir haftadan fazla oldu galiba ama hala ses yok.
Arkadaşlar, buna benzer bir durumla karşılaşan oldu mu hiç? Düz yolda direksiyon sola dönüyor hızlanırken kesin oluyor. (Önden çekiş arabaların ivmelenme anında sağa sola kafa sallaması şeklinde değil).
Veya müşteri hizmetlerinin bu tutumuyla karşılaşan. Aracı almadan önce FİAT almayın diyen çok oldu ama hoşumuza gittiği için arabayı aldık. Ancak şu an gerçekten pişman etmeye başladı....

Selamünaleyküm Arkadaşlar... Aynı sorun bendede var aracı aldığım gün şehiriçi 30-40 km yol yaptım anlamadım ama ertesi gün uzun yola çıktım sola çekme yaptı sürekli ben anlamam yeni arabada olurmu böyle şey dedim ama arkadaşım yolun eğimindendir dedi öyle geçiştirdik. Bayram tatilinde yine uzun yola çıktık bu kez yolun dümdüz bir alanında denedim yine sola çekti hemde artarak giden bir ivmeyle. Bu kez yolun sağa eğimli olduğu bir noktada aynı tepkiyi verecekmi diye denedim yine sola gitmeye başladı. Göker Oto Servis önümüzdeki salıya randevu verdi bakalım sonuç nedir burdan paylaşacağım... Bu arada lastik basınçlarını kontrol ettim bir sıkıntı yoktu...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aracın balans ayarnda problem olabilir biz hiç böyle bişey yaşamadık çok şükür

Sekoko

Yeni Üye
Adı
Serkun
Aynı problem 2014 doblo cargo maxi 1.6 aracımda mevcut.rot balansla yada lastikle alakalı değil.çözebilen varsa sonucu paylaşırsa sevinirim.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Aracın sağa sola çekmesinin nedenini iyi bir rot balans ustası bulabilir. Büyük bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
Lastik havasındaki düzensizlik bile sebep olabilir basit gibi gözüksede yapabilir

xxcarsixx

Aktif Üye
Modeli
benımde aracım 2014 model.Kış lastiklerini çıkardıktan sonra araç sağa çekmeye başladı.3 kere rot balans yaptırdım.Lastiklerinin yerlerini değiştim,havalarını ayarladım ama hala araçta sağa çekme var.Otobanda şerit değiştiriyor araba.40000 bakımında servise göstericem yürürle ilgili bir sorun var diye düşünüyorum

karaomeroglu

Onursal Üye
Adı
Hasan
Modeli
Renk
derin bordo
Aynı problem bendede var benim Doblo'da sola çekiyor hafif de olsa
Ama benim düşüncem salıncaklar dan dor diye düşünüyorum
Çünkü bakıma soktuğumda sağ Salıncağı değiştirmiştim sol salıncak İdare eder denilince değiştirmedim

emincskn35

Azimli Üye
Adı
Emin Coşkun
Modeli
Renk
Beyaz
Bizim arabada sağa çekiyor direksiyonu bırakınca Fiatın bu konuyla ilgilenmesi lazım.+Direksiyonun yüksek hızda ki verdiği tepkime pek iç açıcı değil onuda belirtmek isterim direksiyon yumuşak kalıyor.

Dosyalar

• 11830816_879830215399013_382980176_n.jpg
    11830816_879830215399013_382980176_n.jpg
    106,5 KB · Okunma: 11

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@karaomeroglu
Sanırım buna Fiat'ın acil el atması gerekli. D3 kullanıcısıyım. Mayıs ayında Fenni muayeneden geçmediği için ön takımı komple değiştirdiler. Sonrasında araç dikiş tutmadı. 3 takım lastik denedik bir çok defa Rot ve balans yaptık fakat araç sürekli olarak sağa gidiyor. Şimdi garantiden ön takımı tekrar değiştirecekler.

canbirsen

Azimli Üye
Adı
Can Birsen
Meslek
Bilişim Uzmanı - TEKNİSYEN
Modeli
Renk
Çöl Gri
Arkadaşlar Benim şahsi görüşüm Araçlarımızı Bildiğimiz kaliteli bir ustaya götürmekten yana...
Çünkü garanti ayağına hem fazla para alıyorlar hem de yeterince ilgilenmediklerini düşünüyorum ve görüyorum.
Bu işin en iyisi işinin ehli bir usta bence...

hamzakarakaya

Onursal Yönetici
Doblo
Adı
hamza
Kan Grubu
0 +
Meslek
oto lastık sökme takma rot balans
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
metalik siyah
@fcanbay
araç rot yapıldıktan sonra sola çekiyorsa ve sol lastıgin diş tarafında aşinma varsa o lastiği arkaya tak birde öyle dene eger çekme kalmadıysa bir lastıkçide lastıkleri capraz ter değiştir

Trex25

Aktif Üye
Herkez Göker otomotivden Almış Bende 2012 yılında sıfır safeline d2 aldım oradan onceden servıs ıyıdı ama bu aralar hıc ıyı degıl. usta kalmamıs orada cıraklar yapıyor işleri. benımde kapım degıstı kapının ıc kısmı cızılmıstı dedım ben bu arabayı boyle vermedık verdıgı cvp ne yanı bızmı yaptık. kafayı gomecektım ordakı adamada zor tuttum kendımı