Yeni Doblo Hoparlör Sesi.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Eyvallah kardeşim...............

cunneyt

Azimli Üye
Tepki
0
arkaya kolon taktırmak isteyen arkadaşlara ufak bi tavsiye nacizane fikirlerinize kendimce düşüncem.
ben arka tarafta orjinalliği bozulmasın diye arkadaki kapağın boyutunda ölçülerinde mdf yada fiber gibi bi çözüm düşündüm ama biraz maliyetli tabi birde yapılıcak mdf nerden baksanız 3-5cm dışarıda kalıcak isediğiniz kolonu da takabilirsiniz ister 6*9 ister 16.5cm component ama ordaki zeminin üzerinde kalıcağı için görüntü açısından nekadar kötü durur takdiri ilah artık.
bagajı kullandığımız için kabin takamıyoruz hele bide koltuğu yatırıp ta bişeyler koyucaksak çok büyük bir engel. ama ben hususi kullanıyorum bagajla da çok fazla işim yok diyorsanız istediğiniz kabini yaptırıp istediğiniz kolonları taktırabilirsiniz. hatta panzotun aynısını mdf den yaptırabilirsiniz bile ama kolonlar üzerinde ve bağlı olacağı için sabit kalıcaktır çıkartmak isterseniz olmaz.
orjianal hoporlor yerlerine ne takarsanız takın iyi bir ses çıkmaz çünkü 10cm kolon ve zaten teyp te çok aham şaham bi teyp değil. arka yuvaları hiç açıp baktınız mı bilmiyorum ama bakan arkadaşlar görmüştür oradaki kolonun nasıl durduğunu ha kolon bagajın içinde boşta açıkta kalmış ha orda durmuş bi fark yok hertarafı açık çünkü. Ben ordaki kenarlardaki boşlukları kapatabilmek için pvc o döşemedeki gibi bi malzemeyle kapatmaya çalıştım cızırtı yapmasın diyede biraz sıcak silikonla yapıştırdım ses nispeten düzeldi en azından arkadan biraz daha düzgün ses geliyor ama kolonlar dandik sesi 20 nin üstüne çıkarınca patlakmış gibi çalıyor yine nafile en iyisi ilk dediğim ordaki kapağın şeklinde bi mdf sonra 6*9 güzel bi kolon oldu bitti hem daha sonra anfi de bağlatsanız arka kolonlardan süper ses gelicek.

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
cunneyt tarafından yazılan metin:
arkaya kolon taktırmak isteyen arkadaşlara ufak bi tavsiye nacizane fikirlerinize kendimce düşüncem.
ben arka tarafta orjinalliği bozulmasın diye arkadaki kapağın boyutunda ölçülerinde mdf yada fiber gibi bi çözüm düşündüm ama biraz maliyetli tabi birde yapılıcak mdf nerden baksanız 3-5cm dışarıda kalıcak isediğiniz kolonu da takabilirsiniz ister 6*9 ister 16.5cm component ama ordaki zeminin üzerinde kalıcağı için görüntü açısından nekadar kötü durur takdiri ilah artık.
bagajı kullandığımız için kabin takamıyoruz hele bide koltuğu yatırıp ta bişeyler koyucaksak çok büyük bir engel. ama ben hususi kullanıyorum bagajla da çok fazla işim yok diyorsanız istediğiniz kabini yaptırıp istediğiniz kolonları taktırabilirsiniz. hatta panzotun aynısını mdf den yaptırabilirsiniz bile ama kolonlar üzerinde ve bağlı olacağı için sabit kalıcaktır çıkartmak isterseniz olmaz.
orjianal hoporlor yerlerine ne takarsanız takın iyi bir ses çıkmaz çünkü 10cm kolon ve zaten teyp te çok aham şaham bi teyp değil. arka yuvaları hiç açıp baktınız mı bilmiyorum ama bakan arkadaşlar görmüştür oradaki kolonun nasıl durduğunu ha kolon bagajın içinde boşta açıkta kalmış ha orda durmuş bi fark yok hertarafı açık çünkü. Ben ordaki kenarlardaki boşlukları kapatabilmek için pvc o döşemedeki gibi bi malzemeyle kapatmaya çalıştım cızırtı yapmasın diyede biraz sıcak silikonla yapıştırdım ses nispeten düzeldi en azından arkadan biraz daha düzgün ses geliyor ama kolonlar dandik sesi 20 nin üstüne çıkarınca patlakmış gibi çalıyor yine nafile en iyisi ilk dediğim ordaki kapağın şeklinde bi mdf sonra 6*9 güzel bi kolon oldu bitti hem daha sonra anfi de bağlatsanız arka kolonlardan süper ses gelicek.
Canım benim orjinal yuvaya mdf çok kötü olur.......eğer İstanbuldaysan gel benim aracı incele bence gayet başarılı oldu ........yoksa mdf falan abesle iştigal......

orcunkaan

Yeni Üye
Tepki
0
tamz tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:
size katılıyorum bende dün kapıyı sökmeye çalıştım ama döşemeyi çıkartamadım bir türlü tırnakları çok sağlam galiba yada sanki japonla yapıştırmışlar döşemeyi neyse elimde pıoneer 16cm kolonlarım vardı eski arabadan söktüğüm onları takayı düşünüyordum ki cam düğmerinin olduğu parçayı çıkarttıktan sonra gördüğüm hayal kırıklığı katalogta 16.5cm yazıyor ama kapı kolonları 13cm 42000tl araba al ses sistemi berbat ötesi çoğu zaman açmıyorum bile tebi artık kulak zevkimi bozuyor gerçekten
malisef kardeşim rezalet değil rezalet ötesi bir durum.......

Baki abi bende de 16.5 cm pioneer kolonlar var. http://www.hepsiburada.com/Liste/pioneer-ts-g1712i-17cm-2-yollu-hoparlorler/ProductDetails.aspx?productId=otaytts-g1712i&categoryId=26090 Hediye gelmişti.

Onların arkaya montajı mümkün olur mu acaba? Çok mu büyük gelir? Ya da öne mi yapsak ?

arka tarafı baki abinin dediği gibi hafif keserek 13cm mid takımlarını yerleştirdim. aön kapılarda ise 16 cm mid takımları yerleştirdim. cadence marka 16cm mid takımları gayet net oturuyor. öndeki perçinleri söktüğünüzde direk oturuyor, arkadaşın dobloda cadence mid takımları var oradan biliyorum. ben for-x marka 16 cm compenent takımı aldım, biraz uğraştırdı ama önlere bir şekilde oturdu. kolonun bağlandığı yuvarlak bir demir var (sökenler görmüştür) o demiri oksijen kaynağı ile çapı genişleyecek şekilde kestik ve 16 cm midler sığdı. tüm bu işlemler bir mid anfisi bir bass anfisi ve anfi bağlamak için gerekli inverter bağlantısı yapmak toplam 10 saat sürdü ama oldu :)

ochelik

Yeni Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,
Bende 2011 doblo var ve sesten aşırı derece rahatsızım. forumu inceledim bu konu üzerine çok şey yazılmış fakat kimse bir resim koymamış uygulanmış halini yani. bu konularda çok bilgili değilim, istanbul avrupa yakasındayım. bu işi düzgün ve temiz yapabilecek bir ses sistemi dizayn eden bir yer varmıdır.

Yardımlarınızı rica ediyorum.
Herkeze İyi Forumlar.
Oktay ÇELİK

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
SerCan tarafından yazılan metin:
fiat ses sisteminde cok vasat bir durumda ya
aynen çok kötü bir ses sistemi var :( ama ford transitte çok güzel ses sistemi var sanki ses sistemi var gibi bas vuruyo *music*

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
ochelik tarafından yazılan metin:
Merhaba arkadaşlar,
Bende 2011 doblo var ve sesten aşırı derece rahatsızım. forumu inceledim bu konu üzerine çok şey yazılmış fakat kimse bir resim koymamış uygulanmış halini yani. bu konularda çok bilgili değilim, istanbul avrupa yakasındayım. bu işi düzgün ve temiz yapabilecek bir ses sistemi dizayn eden bir yer varmıdır.

Herkeze İyi Forumlar.
Oktay ÇELİK

Bayramdan sonra ara beni yanıma gel hemen yaptıralım......

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
orcunkaan tarafından yazılan metin:
tamz tarafından yazılan metin:
size katılıyorum bende dün kapıyı sökmeye çalıştım ama döşemeyi çıkartamadım bir türlü tırnakları çok sağlam galiba yada sanki japonla yapıştırmışlar döşemeyi neyse elimde pıoneer 16cm kolonlarım vardı eski arabadan söktüğüm onları takayı düşünüyordum ki cam düğmerinin olduğu parçayı çıkarttıktan sonra gördüğüm hayal kırıklığı katalogta 16.5cm yazıyor ama kapı kolonları 13cm 42000tl araba al ses sistemi berbat ötesi çoğu zaman açmıyorum bile tebi artık kulak zevkimi bozuyor gerçekten
malisef kardeşim rezalet değil rezalet ötesi bir durum.......

Baki abi bende de 16.5 cm pioneer kolonlar var. http://www.hepsiburada.com/Liste/pioneer-ts-g1712i-17cm-2-yollu-hoparlorler/ProductDetails.aspx?productId=otaytts-g1712i&categoryId=26090 Hediye gelmişti.

Onların arkaya montajı mümkün olur mu acaba? Çok mu büyük gelir? Ya da öne mi yapsak ?

arka tarafı baki abinin dediği gibi hafif keserek 13cm mid takımlarını yerleştirdim. aön kapılarda ise 16 cm mid takımları yerleştirdim. cadence marka 16cm mid takımları gayet net oturuyor. öndeki perçinleri söktüğünüzde direk oturuyor, arkadaşın dobloda cadence mid takımları var oradan biliyorum. ben for-x marka 16 cm compenent takımı aldım, biraz uğraştırdı ama önlere bir şekilde oturdu. kolonun bağlandığı yuvarlak bir demir var (sökenler görmüştür) o demiri oksijen kaynağı ile çapı genişleyecek şekilde kestik ve 16 cm midler sığdı. tüm bu işlemler bir mid anfisi bir bass anfisi ve anfi bağlamak için gerekli inverter bağlantısı yapmak toplam 10 saat sürdü ama oldu :)[/quote

Kardeşim hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.........

korkmaztaha

Saygın Üye
Tepki
2
SerCan tarafından yazılan metin:
fiat ses sisteminde cok vasat bir durumda ya
gerçekten çok kötü bass+6 ses 17 18 olunca acayip boğuk bisey çıkıyo ama bası +2 düşürünce normale dönüyo

ochelik

Yeni Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Herkeze İyi Forumlar.
Oktay ÇELİK

İlk işim sizi aramak olacak :)

İyi Forumlar Dilerim

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Merhaba arkadaşlar,

Herkeze İyi Forumlar.
Oktay ÇELİK

Beklerim kardeşim.......

İlk işim sizi aramak olacak :)

İyi Forumlar Dilerim

Ergin

Azimli Üye
Tepki
9
Adı
Ergin
Modeli
Renk
Çöl Gri
Arkadaşlar benim kastım orjinalliğe hiç dokunmadan sadece hoparlörleri değiştirmekti. Ben ön ve arkaya hangi çapta hoparlör alacağım. En kaliteli olanlar hangileridir? Verebilen örnek link verirse çok sevinirim. Amfi felan uğraşamam.

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Ergin tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar benim kastım orjinalliğe hiç dokunmadan sadece hoparlörleri değiştirmekti. Ben ön ve arkaya hangi çapta hoparlör alacağım. En kaliteli olanlar hangileridir? Verebilen örnek link verirse çok sevinirim. Amfi felan uğraşamam.

Sevggili kardeşim bu konu hakkında sayfalar dolusu yazı yazdım forumu incelersen faydalı şeyler bulacaksın ....kolay gelsin

mygokhan

Daimi Üye
Tepki
40
Bende şirketin yeni doblosuna yeni bir çift hoparlör takayım diyorum..Pioneer 13 cm'ler piyasada 50 tL civarında çifti..Bize yeter sanırım..

farukgez

Azimli Üye
Tepki
5
Adı
faruk
Modeli
Renk
beyaz
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi yeni dobloların ses sistemi oldukça vasat.....Bende geçen hafta ŞNT tuningden 2 takım JBL mid takım aldım aracımın orjinalliğini fazla bozmadan aracıma montajladım.....mid crossover ve tweteer iki set aldım ....orjinal hoparlörleri görseniz gerçi resimlerini koyucam foruma gülersiniz 10 cm kağıt hunili sanırım 10 watt ....şaka gibi o kadar para verilen araca koyulan sistem ne yazık ki bu....Neyse arka kolon kapaklarını açarak 13 cç kolonlar sığsın diye hoparlör yuvalarını azıcık kestim ...ve montajladım crossoverleri arka boşluğa koydum .....tweteerleri ise kapağı delip montajladım....Ama ön kapılar beni çok uğraştırdı....Kapıları itina ile söktüm.....hoparlörler 13 cm kağıt hunili ve hop yuvaları perçinli bu yüzden hopları yırtarak zaten boktan 5 tl lik hop lar....çıkardım yerini güzelce kenerlarını keserek düzelttim....Yeni kolonlar çap olarak oraya uygun ama kulakları dışarıda kalıyordu bende bükerek yandan sağlamca 4 vida ile hop yuvasına montajladım .....Bakın burası önemli eğer bu şekilde yapmazsanız kapıdaki hop yuva karşılığına geçmez......crossover leri kablolarını uzun tutarak düşeme ile kapı kol sabitleme konsolu arasına koydum tweteer leri ise döşemeyi delip köşelere montajladım.........Eminim şimdi herkez eeeeee sonuç diyiyordur .....Evet arkadaşlar gayet tatminkar en azından sesler gayet net.........Sistemi crossoverli yapmamın sebebi ileride bir mid bass anfisi ile destekleme yaparsam birdaha sökme takma yapmamak döşemeleri.......Birkaç güne kadar resimleri ekleyecem......

söylediklerinizi aynen uyguladım ve ön hoparlörleri değiştirdim verdiğiniz bilgi için teşekkürler :)

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
farukgez tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi yeni dobloların ses sistemi oldukça vasat.....Bende geçen hafta ŞNT tuningden 2 takım JBL mid takım aldım aracımın orjinalliğini fazla bozmadan aracıma montajladım.....mid crossover ve tweteer iki set aldım ....orjinal hoparlörleri görseniz gerçi resimlerini koyucam foruma gülersiniz 10 cm kağıt hunili sanırım 10 watt ....şaka gibi o kadar para verilen araca koyulan sistem ne yazık ki bu....Neyse arka kolon kapaklarını açarak 13 cç kolonlar sığsın diye hoparlör yuvalarını azıcık kestim ...ve montajladım crossoverleri arka boşluğa koydum .....tweteerleri ise kapağı delip montajladım....Ama ön kapılar beni çok uğraştırdı....Kapıları itina ile söktüm.....hoparlörler 13 cm kağıt hunili ve hop yuvaları perçinli bu yüzden hopları yırtarak zaten boktan 5 tl lik hop lar....çıkardım yerini güzelce kenerlarını keserek düzelttim....Yeni kolonlar çap olarak oraya uygun ama kulakları dışarıda kalıyordu bende bükerek yandan sağlamca 4 vida ile hop yuvasına montajladım .....Bakın burası önemli eğer bu şekilde yapmazsanız kapıdaki hop yuva karşılığına geçmez......crossover leri kablolarını uzun tutarak düşeme ile kapı kol sabitleme konsolu arasına koydum tweteer leri ise döşemeyi delip köşelere montajladım.........Eminim şimdi herkez eeeeee sonuç diyiyordur .....Evet arkadaşlar gayet tatminkar en azından sesler gayet net.........Sistemi crossoverli yapmamın sebebi ileride bir mid bass anfisi ile destekleme yaparsam

birdaha sökme takma yapmamak döşemeleri.......Birkaç güne kadar resimleri ekleyecem......

söylediklerinizi aynen uyguladım ve ön hoparlörleri değiştirdim verdiğiniz bilgi için teşekkürler :)

Rica ederim faydamiz oldu ise ne mutlu bize.....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
lineada ses sistemi güzeldi emotion donanım farklıydı yeni doblonun ki yeterli ama bizim önceki premioda tessiat vardı süpr bi ses olmuştu bunu elletmeye korkuyorum o yüzden yaptırmıyacam sökerken kırabiliyorlar bazı yerleri

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Ben bir yerlerde yazmistim ...nasil kirip dokmeden sokulecegini...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ben bir yerlerde yazmistim ...nasil kirip dokmeden sokulecegini...

abi herkes usta değil malesef çok dikkat etmek lazım o yüzden güvenemedim vallahi bi sekman kırılsa deliririm sattığımız dobloda çok dikkat ettirmiştim ki güzel olmuştu