Yeni doblo aldim ama bilmediklerim var

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Programlatmakla takılan bu aletler arasında fiyat farkı nedir ve performansda farklılık oluyormu? Kusura bakma kafanı şişiriyorum kardeşim

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Fiyat bakımından aralarında çok fazla fark yok
tabi takılan kutuların çok dandiklerini alırsanız o zaman fark ortaya çıkabilir
Ama Araca sağladığı fayda konusunda ben ve bir çok bu işle uğraşan kişi sana yazılımı tavsiye edecektir

halil_col

Daimi Üye
Adı
halil
Modeli
Renk
GRİ
programlamayı araç durumuna göre yapıyorlar o yüzden sıkıntı olmuyor

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Anladım yani araç şu an 10 yaşında pistonların durumu muhakkak yeni gibi degildir ona göre bir yazılım atıyorlar takılan aletler bu ayrımı yapmıyor sanırım

halil_col

Daimi Üye
Adı
halil
Modeli
Renk
GRİ
ewet takılan çip paket program olduğundan motorun durumunu göz önünde bulundurmuyor

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Ne demek arkadaşlar burası bir paylaşım forumu burda bildiklerimizi paylaşmamız lazım
hepinize hayırlı geceler olsun

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Salih kardeş çok teşekkürler tamamen aydınlattın yazılım kafama yattı aleti sormaktaki maksat bu aracımızı sattıgımızda yazılımda beraberinde gidiyor ya uyanıklık yapalım dediydim :);) ama amaç aracımızı dahada güçlendirmek olunca tavsiyelerine uyacam

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
@doblo vip premio

k6sura bakmayin yabnlis anlamisim menudeki otomatik kapama kapi kilitleri ile alakali arac ilerlediginde kapilar otomatik kitlenir

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@www.akdenizelektronik.org

Siz EcuFast de mi çalışıyorsunuz Salih Bey? Onların kullandığı yazılımı mı kullanıyorsunuz? Ne kadara mal oluyor yazılım attırmak?

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@Ultralion
Hayır benim kendi özel işyerim var
Antalyada faaliyet gösteriyorum
Yazılımlarımı istanbulda bulgaristan ve italya bağlantılı aynı zamanda mekanik tamir ustafı
bir firmaya yaptırıyorum Orjinal NewGenius OBD ve Trasdata BDM cihazlarını kullanıyorum

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ

Anladım peki ne kadara mal oluyor attığınız yazılım? 105 lik doblo kaç PS oluyor? Bir de direk beyne yazılımı mı yoksa box taktırıp güçlendirmeyi mi önerirsiniz?

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Merhabalar,
Direk (Ecu) yazilimini modifiye ettirmenizi oneririm
Hangi ildesiniz ?
Araciniz 130 hp olur

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ

Ben Ankaradayım hocam.nedenini açıklarsanız sevinirim.Box taktırmanın avantajı arabayı sattığınızda verdiğiniz para boşa gitmiyor yeni aldığınız araca da taktırabiliyorsunuz diye biliyorum.

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Evet oyle ama box ta standart bir program var ve boxta performansi alt devirlerde cok hissedersiniz ama yaZilimi 5 vitestede hissedersiniz ayrica yazilim sizin araciniza ozel yapilir baska arca yapilmis kopya yazilimlari kullananlarda vardir buna dikkat ediniz size ozel yapilan yazilim daha iyi olur
Hani onceden yapilmis bir takim elbiseyle size ozel prova yaparak dikilmis vucunuza ozel bir takim elbise gibi satinca sokebileyim diye araciniz icin uygun olmayan uygulama yaptirmayin

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Ama sonuçta önemli olan verdiği güç değil mi? Mesela Ecufastin yazılımndan sonra 135 PS oluyor araba.Aynı şekilde araştırdım RaceChip marka box taktırtığınızda yine 135 PS oluyor.Hal böyleyken performans düzeyi ikisinde de aynı olmaz mı? Bir de beyne atılan yazılımlarda siyah duman olayı çok görülüyor deniyor,kaliteli bir box takarsanız RaceChip gibi bu durum olmuyormuş...

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@Ultralion
Kardeş salih beyin söylemek istedigi box larda sabit bir program var araç sıfırda olsa 10 yaşındada olsa aynı olarak görüyor oysa belli bir yaşa gelmiş arabanın silindirleri yakıt pompasının durumu sıfırla aynı olmuyor yazılımı ona göre atmak en mantıklısı şöyle dersek daha dogru olur 110 beygirlik bir araç her on binde 1 beygir kaybeder sen şimdi 100 bindeki araca boxla 30 beygir daha yükletirsen aracın 140 degil 130 olur