yakıt ve ses

trakyali

Azimli Üye
arkadaslar aynı sorunun benzeeri bende de var arabam 2007 1.3 70000 de araba. 120 ye gelince ses yok ama hafif titreme yapıyor gaza yuklenip 140 deyince kesiyor ustaya gösterdim cant yamuk dedi düzelttim biraz azaldı ama kusursuz suruş hissi vermiyor baska nedn olabilir?

jantınız yamulduysa düzeltsenizde balans ayarı kaçar ...titremenin sebebi odur....yuksek hızlarda farketmeyebilirsiniz....
peki balans arka tekerleklere olur mu yoksa sedece ön tekerleremi yapıyor sunki sanki titreme arkadan geliyor gibi yapıyor ama tam eminde olmıyorum nerden geldiğine dair.

arka tekerleklerdede balans olur kardeşim.
janlarım yeni, lastikleride yeni aldım ve taktırırken balans ayarınıda yaptılar jantlarda bir sorun olsaydı bu balans ayarında çıkardı sanırım, enjektörler hakkında söylediklerinize katılıyorum fakat yakıt böyle yükselince aklıma ilk gelen o oldu, 100 km de 8 ile 8,5 litre yakmaya başladı, bakımlara gelince düzenli olarak servise yaptırmadım, önceki araçlarımı göterdiğim iyi bir ustaya zamanı geldiğinde yağını, filitrelerini falan değiştiriyorum, bunlarla ilgili sorun olacağını sanmıyorum ama en kısa zamanda bu yakıt ve titremeyi göstericeğim.

olurmu yakıt sarfiyatında bakım çok önemli faktör
ama bakımlarını yaptırmışsınız ozaman kullanım şekli ve yol durumu nu araştırmak lazım

yol durumu her zaman kullandığım yollar daha önce 5ile5,5 arasında yakıyordu ne oldu ise 3-4 ay öncesinde oldu o zamanlar için kış havaslarından diye düşünmüştüm fakat halen devam edince araştırmaya başladım, ve sizede ilginizden dolayı teşekkür ederim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
günde kaç km yol yapıyorsunuz km den belli ki çok yol yapmıyorsunuz kısa mesafe ise normal bi tüketim bence

trakyali

Azimli Üye
günde kaç km yol yapıyorsunuz km den belli ki çok yol yapmıyorsunuz kısa mesafe ise normal bi tüketim bence
haklısınız çok bir kilometre kullanmıyorum, fakat daha önce aynı km de 5-5,5 yakıyordu şimdi 8- 8,5 gibi yüksek bir yakıt.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
gecen hafta ist giderken otoyolda 165 km hıza ulaştım tık ses yoktu maşallah trakyalı bi ara buluşalım lastikleri deyiştirek bide ögle deniyelim senin dobloyu

trakyali

Azimli Üye
gecen hafta ist giderken otoyolda 165 km hıza ulaştım tık ses yoktu maşallah trakyalı bi ara buluşalım lastikleri deyiştirek bide ögle deniyelim senin dobloyu
neden olmasın, fakat lastiklerden olduğunu düşünmüyorum, hız meselesine gelince bende hızı severim bu olay öncesi 4kişi ile hava anına giderken 175 km yi gördüm bu 1.3 dobloda.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
lastikler den olmadığından eminseniz ön takıma baktırın