Doblo Yakıt tüketimi

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aynen Hocam bende o şekilde yapıyorum CC ile sürüyorum diğer türlü ayağımla gaza 2 cm fazladan bassam değerler değişiyor hemen CC şoförden daha iyi ayarlıyor yakıtı tabiki önüne birisinin çıkmaması lazm 🙂
Aynen kardeşim eğer çok şehir içi sıkışık trafik mecburiyetiniz yoksa her fırsatta dediğin gibi CC alışkanlığı yakıt sarfiyatını fark ettiriyor. Ben önceki aracımda lpg li olduğu halde daha kolayıma geldiği için hep cc ile giderdim alışkanlık edinince şehir içi akışkan trafikte de çok rahat kullanabiliyorsun hem hızlanma hem yavaşlama durumlarında araç kendi hızını kendi ayarladığı zaman fark ediyor.

Eniste07

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdurrahman Glgr
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Aynen Hocam bende o şekilde yapıyorum CC ile sürüyorum diğer türlü ayağımla gaza 2 cm fazladan bassam değerler değişiyor hemen CC şoförden daha iyi ayarlıyor yakıtı tabiki önüne birisinin çıkmaması lazm 🙂
Bende 1.6 Multijet aracıma CC taktırdım. Burdur'a gittim bugün ilk defa. 88-90 km/h 5. Viteste anlık 3.8-4.0 arası geziyor. Yokuş önüne birisi çıkması derken değerler değişiyor. Bakalım ortalamayı kaça kadar düşüreceğiz. 6 vites 100-110 arası 4.4-4.6 aşağıya inmiyor. Bu arada triger yağ bakımları baskı.balata volan hepsi yeni değişti

Sahinbey7

Antalya İl Yöneticisi
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
0 +
Meslek
İklimlendirme sogutma
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
Doblo d3 1.6 90 km de ortlama 10.4 yakımış yakıt tüketimi sizce nasıl
Bende 1.6 120hp maxi panelvan kullanıyorum ancak bendede en fazla şehir içinde 8.0 7.6 arası yakıyor bu sürüş addblue yada yakıt kaynaklı tüketim fazlalıgıda olabilir

ahmetgultekin

Yeni Üye
Doblo
Adı
ahmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
1.6 motor 105 beygir. Merter Avcılar İstanbul trafiği her gün git gel bütün yaz klima açık. 6.8-6.9 arası. Klimasız 5.8-5.9. Yakıt çok yakıyorsa sürüşle alakalı , arabayı çok sıkıştırma hocam düşer o zaman.

ahmetgultekin

Yeni Üye
Doblo
Adı
ahmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Kıymetli hazirun pompacıda çalışan birine enjeksiyon temizleyici katkı maddesi sordum bu katkı maddeleri hikaye dedi bir müşterim var depoyu mazotla dolduruyor üzerine 1 lt benzin koyduruyor onunla basıyor bağırttırıyormuş arabasını ve bunu devamlı yapıyor dedi sizce mantıklı mı?
Yok abicim öyle yapma. Enjektör tamir takımı al enjektörcüye git tıkamışsa o açsın pompacı ne anlar enjektörden.

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Çok şaşırdım ilk defa bu kadar az yaktı
Bursa İzmir otobanında hız max 100 110km

Dosyalar

• IMG_20220905_234609.jpg
    IMG_20220905_234609.jpg
    104,5 KB · Okunma: 28

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Yani 500km de çeyrek depo mu yaktı?

Aynı yolu bende geldim çeyrek depo imkansız bursa izmir 500km değilde 400e yakın sanırım ama yinede çeyrek depo imkansız. Ben 5 haziranda yeni yapılan otobandan bursadan izmire geldim. Bursada yola çıkmadan kırmızı ışık yanıyordu 1.000 tl mazot aldım otobana girdim hiç durmadan (zaten çokta sakindi) 3-4 saatte izmire geldim tekrar ışık yandı mk :) Ama 140'dan aşağıya inmedim hız sabitleyici ayarladım 140-150 arası bide full klima ile.

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Aynı yolu bende geldim çeyrek depo imkansız bursa izmir 500km değilde 400e yakın sanırım ama yinede çeyrek depo imkansız. Ben 5 haziranda yeni yapılan otobandan bursadan izmire geldim. Bursada yola çıkmadan kırmızı ışık yanıyordu 1.000 tl mazot aldım otobana girdim hiç durmadan (zaten çokta sakindi) 3-4 saatte izmire geldim tekrar ışık yandı mk :) Ama 140'dan aşağıya inmedim hız sabitleyici ayarladım 140-150 arası bide full klima ile.
Zaten fotoğrafı çektiğimde hala yoldaydım + aydın otobanınıda kullandım Kocaeli Karamürsel den didimde bir otele geldim 565km toplamda ibre çeyrek deponun bıraz altına geldi. Yol göstergesinde ortalama hızım 95
Sizin dediğiniz gibi bassam yakar araç 1.3 mjt

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Aynı yolu aynı şartlarda bursa İzmir değilde İzmir bursa olarak yapmak lazm bakalım kaç çıkacak 🙂

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Şamandıra takılı kalmış falan olabilir. Yoksa 100 km'de 3,4 litre civarı eder. O da pek mümkün görünmüyor. İnşâAllah yanılıyorumdur.

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Şamandıra takılı kalmış falan olabilir. Yoksa 100 km'de 3,4 litre civarı eder. O da pek mümkün görünmüyor. İnşâAllah yanılıyorumdur.
Bi hata var belli çünkü imkansız gibi bişey LPG bile daha fazla yakar :)

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Zaten fotoğrafı çektiğimde hala yoldaydım + aydın otobanınıda kullandım Kocaeli Karamürsel den didimde bir otele geldim 565km toplamda ibre çeyrek deponun bıraz altına geldi. Yol göstergesinde ortalama hızım 95
Sizin dediğiniz gibi bassam yakar araç 1.3 mjt
Hız ortalamasını çok düşük tutmuşsun çok sakin kullanmışsın ama yinede bi arkadaş hesaplamış herhalde 3,4 lt civarı eder yazmış, bana imkansız gibi geliyor ama inşallah biz yanılıyor olalım :) Benim araç 1.6 mtj. Geçen hafta izmir karaburun arası git gel yaptım nerdeyse çeyrek depo yedi :) Yani ortalamanın iyi hali bile 6.7 - 7lt civarı geziyor bende. Ama belki de benim araç çok yakıyordur kullanım kaynaklı filandır. Sen de öyle yakıyorsa muazzam kardeşim vallahi çok iyi tebrik ederim. Kazasız belasız

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Hız ortalamasını çok düşük tutmuşsun çok sakin kullanmışsın ama yinede bi arkadaş hesaplamış herhalde 3,4 lt civarı eder yazmış, bana imkansız gibi geliyor ama inşallah biz yanılıyor olalım :) Benim araç 1.6 mtj. Geçen hafta izmir karaburun arası git gel yaptım nerdeyse çeyrek depo yedi :) Yani ortalamanın iyi hali bile 6.7 - 7lt civarı geziyor bende. Ama belki de benim araç çok yakıyordur kullanım kaynaklı filandır. Sen de öyle yakıyorsa muazzam kardeşim vallahi çok iyi tebrik ederim. Kazasız belasız
Sabit hızda kaldım zaten 4.4 tüketimi Dönüş yolunda aydına girmeden fullucem depoyu gene denicem bakalım nolcak 😂

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
1.3 Multijet Euro 4 90Hp.
350 kilometre inişli çıkışlı yol.

80-90 kullanımda 4.5 - 5.5 litre.

100-110 civarı kullanımda 5.5 - 6 litre.

110-130 kullanımda ise 6 - 6.5 litre.

110-130 arası hızlarda 900 km yaptım, ışık yandığında yolu bitirdim. Ortalamam yine 6 litreden biraz fazlaydı.

Bunun üstünü gören varsa ya rampalara devirsiz giriyor, ya da arabasında bir problem var.

Son düzenleme:

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Çocuk durmadığı için bi sefer mola verdim gerisi 100 le sabit hız Ankara-İstanbul (Dudullu)

Dosyalar

• IMG_20220701_235801.jpg
    IMG_20220701_235801.jpg
    1,2 MB · Okunma: 32

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Dün didimde bulunan shellde depoyu fulledim 575 km yol yapmışım 24 lt yakıt aldı. 4.2 cıvarı yakmış sanırım