Doblo Yakıt tüketimi

xtalha3429

Azimli Üye
Doblo
Adı
Talha
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Doblo d3 1.6 90 km de ortlama 10.4 yakımış yakıt tüketimi sizce nasıl

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Sürüşe göre değişir ama çok fazla bence

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Ben izmittliyim standart şehir içi 5.9lt 90-100km

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Ben izmittliyim standart şehir içi 5.9lt 90-100km
Izmitin gözünü seveyim.

Izmirde 1.9 jtd , Şu sıralar şehir ici 9-10 litre yakiyom. Klima açık geziyiz yoksa sucuk oluyoruz.

7.5 8 yakıyodu

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Izmitin gözünü seveyim.

Izmirde 1.9 jtd , Şu sıralar şehir ici 9-10 litre yakiyom. Klima açık geziyiz yoksa sucuk oluyoruz.

7.5 8 yakıyodu
Klima bende de açık hep 1.3 mjet d3 benimki sert kullanmıyorum sadecee ona dikkat ediyorum

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
4 haziranda 2012 1.6 premio aldım. İzmirde şehiriçi 6,7 lt görüyorum. Bana göre fazla ama standarda göre nasıl bilmiyorum. Ara ara klima açıyorum.

Alikemal

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali kemal
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Doblo d3 1.6 90 km de ortlama 10.4 yakımış yakıt tüketimi sizce nasıl
Herkeze selamlar. Aranıza yeni katıldım. Bende 2003 1.9 active modelini aldım. Çok yakar diye çok korkuyordum açıkçası. Bugün deneme fırsatım oldu. Km yi sıfırladım ve depoyu fulledim taşana kadar. Toplamda şehir dışı 76 km yaptım ve aynı yerden yine taşana kadar fulledim ve 5 litre aldı.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Normal baba saatte 20 km yol katetmişsin. Bizde Yakıyoruz bu ara 9 10 . :)

DCA

Yeni Üye
Doblo
Adı
Doğan Can
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
bir arkadaşta 2014 1.6 105 var şehir içi 7.2 yakıyor araç bende onu anlamayamadım euro 6 lar mı çok yakıyor acaba ?

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
bir arkadaşta 2014 1.6 105 var şehir içi 7.2 yakıyor araç bende onu anlamayamadım euro 6 lar mı çok yakıyor acaba ?
Bilgisayara çok inanmayın genelde uzun yol verisini kaydediyor afaki yakmazsan yeni veriyi işlemez depo doldurun litre/km hesaplayın çokta kafanıza takmayın verileri normal

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Şehir içi muhabeti şehirden şehire farklılıklar gösterir ist.daki 1.6 ile kocaelideki 1.6 aynı olmaz mesela
Tabiki kullanıcı Şoför faktörüde büyük

MuhammedSalih

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan GÜLSEREN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Kıymetli hazirun pompacıda çalışan birine enjeksiyon temizleyici katkı maddesi sordum bu katkı maddeleri hikaye dedi bir müşterim var depoyu mazotla dolduruyor üzerine 1 lt benzin koyduruyor onunla basıyor bağırttırıyormuş arabasını ve bunu devamlı yapıyor dedi sizce mantıklı mı?

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Geçen ay elimden geldiğince kullanımı kıstım şehir içi fazla dur kalk yapmadan 90'ı hemen hemen geçmeden genelde klima açmadan 6,3 lt görmüştüm. Bu ay pek sallamadım genelde 120-130 larıda çok gördüm klimada aktif kullandım 7,2 lt yazıyor bu ay ki kullanımda. Yalnız şöyle bir şey var genelde uzun yol olmasada elimden geldiğince arabayı cruise kontrol'de kullanıyorum alışkanlığı edinince hız artırıp azaltmayı ordan yapıyorum çok çok duracaksam eğer fren vites düşürme vs olayına giriyorum. Bana göre araç kendi ayağımla gaz pedalına sürekli basarak sürmektense kendi hızını kendi ayarladığı zaman daha az yakıyor, bana göre...

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Geçen ay elimden geldiğince kullanımı kıstım şehir içi fazla dur kalk yapmadan 90'ı hemen hemen geçmeden genelde klima açmadan 6,3 lt görmüştüm. Bu ay pek sallamadım genelde 120-130 larıda çok gördüm klimada aktif kullandım 7,2 lt yazıyor bu ay ki kullanımda. Yalnız şöyle bir şey var genelde uzun yol olmasada elimden geldiğince arabayı cruise kontrol'de kullanıyorum alışkanlığı edinince hız artırıp azaltmayı ordan yapıyorum çok çok duracaksam eğer fren vites düşürme vs olayına giriyorum. Bana göre araç kendi ayağımla gaz pedalına sürekli basarak sürmektense kendi hızını kendi ayarladığı zaman daha az yakıyor, bana göre...
Aynen Hocam bende o şekilde yapıyorum CC ile sürüyorum diğer türlü ayağımla gaza 2 cm fazladan bassam değerler değişiyor hemen CC şoförden daha iyi ayarlıyor yakıtı tabiki önüne birisinin çıkmaması lazm 🙂