UZAKTAN KUMANDA İLE FAR AÇIP KAPAMA

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
ben arabanın antenine kurdalye bağladım otoparkata arabaların antenlerine bakıyorum hangisinde kurdalye var diye :D :D :D

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardeşlerim eski bir elektronikçi olarak sizlere biraz yardımcı olmaya çalışatım......Yokarıda bazı yorumlar gördüm......Aslında doğru bilgiler var ama anlatımlar yanlış.........Sevgili kardeşlerim araçların orijinal kumandaları standart olarak maksimum 50 mete ile sınırlandırılmıştır.......Ancak sonradan takılan alarmlar 150 200 metre mesafe ile sınırlıdır......ama aracınızdaki alarm pager li ise yani telsiz vericili alarm ve kumandası ....o zaman 1.5 2 km arasında araca müdahil olmak mümkündür......Standart alarmların 50 metre ile sınırlandırılması şu sebeptendir.....Bizim standart alarmlarımızda anti lock yani yeniden kitleme özelliği bulunmamaktadır...Yani siz yanlışlıkla aracınızı göremediğiniz bir yere bıraktınız kumandanızın açma tuşuna kaza ile siz veya bir başkası bastı ne olur aracınızda tekrar kilitleme özelliği olmadığından kapılar açık kalır ve istemediğimiz birçok şey olabilir..................Şimdi sonradan takılan alarmlarda siz alarmı bir sefer kurarsanız ...yanlışlıkla kumandanızın açma tuşuna bassanız bile 20 saniye içinde aracın kapıları açılmazsa alarm kendini yeniden kurar......

Ama benden size hemen kontrol edebileceğiniz bir mesafe uzatma tiyosu.................İnsan iskeleti bir verici anteni gibi çalışır yani......aracınızın kumandasının mesafesini anahtarınızın ucunu gırtlak kemiğinize dayayayarak tuşa basarsanız kumandanızın mesafesini arttırırsınız......Yani en az 10 metre mesafeyi arttırırsınız...........

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
cAn 3436 tarafından yazılan metin:
Yok abi bizim akrabada var 2006 model megane bana diyo 500 metre ilerden açabiliyom diyo :D :D

500m den açsında bak bakalım noluyo o gidene kadar :D
:D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
berat tarafından yazılan metin:
ben arabanın antenine kurdalye bağladım otoparkata arabaların antenlerine bakıyorum hangisinde kurdalye var diye :D :D :D
iyi fikirmiş :D :D

SerCan

Saygın Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Sevgili kardeşlerim eski bir elektronikçi olarak sizlere biraz yardımcı olmaya çalışatım......Yokarıda bazı yorumlar gördüm......Aslında doğru bilgiler var ama anlatımlar yanlış.........Sevgili kardeşlerim araçların orijinal kumandaları standart olarak maksimum 50 mete ile sınırlandırılmıştır.......Ancak sonradan takılan alarmlar 150 200 metre mesafe ile sınırlıdır......ama aracınızdaki alarm pager li ise yani telsiz vericili alarm ve kumandası ....o zaman 1.5 2 km arasında araca müdahil olmak mümkündür......Standart alarmların 50 metre ile sınırlandırılması şu sebeptendir.....Bizim standart alarmlarımızda anti lock yani yeniden kitleme özelliği bulunmamaktadır...Yani siz yanlışlıkla aracınızı göremediğiniz bir yere bıraktınız kumandanızın açma tuşuna kaza ile siz veya bir başkası bastı ne olur aracınızda tekrar kilitleme özelliği olmadığından kapılar açık kalır ve istemediğimiz birçok şey olabilir..................Şimdi sonradan takılan alarmlarda siz alarmı bir sefer kurarsanız ...yanlışlıkla kumandanızın açma tuşuna bassanız bile 20 saniye içinde aracın kapıları açılmazsa alarm kendini yeniden kurar......

Ama benden size hemen kontrol edebileceğiniz bir mesafe uzatma tiyosu.................İnsan iskeleti bir verici anteni gibi çalışır yani......aracınızın kumandasının mesafesini anahtarınızın ucunu gırtlak kemiğinize dayayayarak tuşa basarsanız kumandanızın mesafesini arttırırsınız......Yani en az 10 metre mesafeyi arttırırsınız...........

Baki abi herzamanki gibi dogru bilgilerin ve tecrübelerini bizimle paylastıgın içinn çok tşk ederim bende düşünüyordum alarm cok güzel önbilgi oldu benim için :)

tamz

Daimi Üye
evet dobloların kumandaları çok az çekiyor. bu konuda peugeot-citroen grubu çok iyi. bizim ofisten, plazanın parkındaki citroen c3-c4 ün kapı açılıyordu.

Baki abi son cümlen beni şok etti ya resmen,tv uzaktan kumanda da olur mu acaba gırtlak yöntemi ? :D helal olsun...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
SerCan tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:

Baki abi herzamanki gibi dogru bilgilerin ve tecrübelerini bizimle paylastıgın içinn çok tşk ederim bende düşünüyordum alarm cok güzel önbilgi oldu benim için :)

Rica ederim kardeşim bilgi paylaşılmalı ki kaybolmasın....................

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
tamz tarafından yazılan metin:
evet dobloların kumandaları çok az çekiyor. bu konuda peugeot-citroen grubu çok iyi. bizim ofisten, plazanın parkındaki citroen c3-c4 ün kapı açılıyordu.

Baki abi son cümlen beni şok etti ya resmen,tv uzaktan kumanda da olur mu acaba gırtlak yöntemi ? :D helal olsun...

Televizyon kumandasında olay biraz farklı ..........Ama araç kumandasında sadece gırtlak değil şakagınada dayarsan aynı sonucu alırsın.....Yani kulağının önüne......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Aslında kumandanıza yapacağınız ufak bir operasyonla 15 metre kadar uzatabilirsiniz mesafeyi ama şimdi kumandalarınızı katletmeyin range mesafesi uzatmak biraz teferruatlıdır........

yaserEU211

Azimli Üye
beyler bizim elimizden 3 tane doblo geçti üçündede aynı uzaklıkta acılıp kapanıyordu fakat 2007 transporterde nerdeyse 100m metreden açıyor

DoBLo_cU

Daimi Üye
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Kapıları açtıgında iç aydınlatma yanıyor,bununla beraber parklarda yansa güzel olmurmuş.

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
Çok güzel bir konuya değiniyorsunuz bence şu anda yapılıyordur

Son düzenleme:

Gun

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Serbest
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
Renk
Bordo
Çok güzel bir şey olurdu yaptıran varmı acaba köyde falan çok güzel olur kumandaya basınca seni karşılaşa inince kapıları kilitleyince seni uğurlasa fallow me bence bir özellik değil her indiğinde ayarlaman lazım kumandayla olsa daha güzel olur teşekkürler

mesutsubasar

Aktif Üye
Doblo
Adı
MESUT SUBASAR
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
İnternetten follow me modülleri var sizin istediğiniz süre boyunca açarkende kapatırkende otomatik yanıyor ancak dobloların kendi özelliği araçtan indikten sonra sinyal kolunu kendinize çekerseniz 30 saniyeden 120 saniyeye kadar ışığın süresini ayarlayabiliyorsunuz her kendine çektiğinde 30 saniye fazla yanıyor. Sorunuza gelirsek istediğiniz şey modüllerle mümkün youtubeda “Follow me modül” yazarsanız yapılan işlemleri ve uygulanışını görürsünüz