TURBONUN DEVREYE GİRMESİ

ibom

Yeni Üye
turbonun devreye girdiğini nasıl anlarız.benim daha evvel clio taksi vardı.turbo devreye girerken hafif ıslık sesi gelirdi.dobloda böyle bir şey yok.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
var var ben bayılıyorum o sese..

kokplot

Onursal Üye
ben daha henüz fark edemedim. motor sesini bile zor alıyorum içeri. ama bir ara bu konuya dikkat ederim. motoruda dinlemek lazım gelir dimi..:)

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
işte ben o sesdeki hazı daha çok almak için abartılı olmayan egsoz ucuna takılan bir rüzgar gülü diyorlar abartılı olmayan bir ıslık sesi gibi baş ağrıtmayacak.. Bieln var mı bunu

kokplot

Onursal Üye
tam olarak biliyorum desem yalan olur. raptor bu konuda biraz daha sağlam bilgilere sahip arkadaşımız. burada olsa tartışır konuşurduk..

selcukan43

Daimi Üye
Eksoz ucuna takılan pervanelerden nefret ederim :) zira bunun az ses çıkaranı yoktur çünkü ne takarsan tak oraya bir pervane yerleştireceksin ve hava basıncı geldikçe dönecek ve ıslık çıkartacak.. abartı muhakkak olacaktır.. ince bişey takarsan bu sefer de pervanenin kırılma riski olur.. bazı su, tüp dağıtan turbo dizel hyundai'ler geçiyo önümden deli gibi de basıyolar o sesi duyunca deliriyorum iğrenç bişey :) ama turbonun sesi gibi en güzel ses veren açık hava filtresi.. ben taktım mükemmell.. yakıtı da süper çekişide.. hele rampa çıkarken çıkardığı üfürük sesini anlatamam :) harika bişey tavsiye ederim..

Black Hawk

Saygın Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
işte ben o sesdeki hazı daha çok almak için abartılı olmayan egsoz ucuna takılan bir rüzgar gülü diyorlar abartılı olmayan bir ıslık sesi gibi baş ağrıtmayacak.. Bieln var mı bunu

Boşver abi rüzgar gülünü dedikleri gibi sana bi açık hava filitresi takalım... Hatta paraya kıyarsan bide HKS Blow Off taktıralım. Bak o zaman turbonun zevkini kim alıyor...

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
turbo ssesi cok farkermedim ama aklım HKS BLOW off da yaptırmak istedim bi ara ama orj bozulmasın diye vaz geçtim

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
2400 devirde devreye giriyor girmesine ama, ne zaman bırakıyor bilmiyorum bende.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Seninkinin turbolusu demek 120-150 HP arasında güç demek.
Seriliği hiç düşünemiyorum bile.

1.9 ve 2.0 modelleri toz duman olur, Doblo geçtiğini anlamazlar bile :)

geremy

Onursal Kurucu
şimdilik turbosuz devam diyorum.ilerde belki tjet lerdeki turbo belli maliyetle uygulanabilir.maliyet değermi o soru işareti tabiki.
benim için motorda hacim artıkça ve turbo oldukça hız ve yakıt artacağı için negatif.
tabiki gönül ister 1,4 tsi olsun.az yaksın çok kaçsın.ama tsi motor fiyatı doblo fiyatıyla aynıdır herhalde.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
O model sunulsa satış patlaması olur, piyasa alt üst olur hee :)

selcukan43

Daimi Üye
Benzinli araçlara da açık hava filtresi mükemmel bir şekilde uyuyor.. ama şu var.. araba ne kadar fazla güçlü olursa da haliyle yakıtta ona oranla artacak.. ama benim düşüncem bi hava filtresi takıp ayarında kullanmak.. gerektiğinde basınca farkını gösteriyor zaten.. onun da yakıta etkisini anlamıyorsun bile.. illa ki müthiş bir güç isteniyorsa nos falan değil arabayı chip tuning'e sokmak gerekir. turbolu araçlarda carbon clean dahil 600 TL ye bu işi güzel yapan yerler biliyorum.. Kütahyada yaptırmak isteyenler için tek yer var zaten.. istanbulda dolu ama hepsine de güvenmemek lazım..

beyaz_kaplan

Azimli Üye
Black Hawk tarafından yazılan metin:
kardelenkurt tarafından yazılan metin:

Boşver abi rüzgar gülünü dedikleri gibi sana bi açık hava filitresi takalım... Hatta paraya kıyarsan bide HKS Blow Off taktıralım. Bak o zaman turbonun zevkini kim alıyor...

çuf çuf gidersin :D :D :D :D

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Ek NOt: Turbonun sıhhati için orj yağ kullanınız, yağdan dolayı devreye önce girip sonra girmediğini duymuştum

serkanet

Azimli Üye
turboyu indir salyangozu temizle üzerindeki valfi tamamen kapat yani egzoz gazı tamamen turbo içine girsin ben öyle yaptım tamamen kapalı kapak hiç açılmıyo araba kalkışta gaz verir vermez turbo devreye giriyor 5 bin deviri çeviriyo araba denemenizi tavsiye ederim

Black Hawk

Saygın Üye
serkanet tarafından yazılan metin:
turboyu indir salyangozu temizle üzerindeki valfi tamamen kapat yani egzoz gazı tamamen turbo içine girsin ben öyle yaptım tamamen kapalı kapak hiç açılmıyo araba kalkışta gaz verir vermez turbo devreye giriyor 5 bin deviri çeviriyo araba denemenizi tavsiye ederim

*hmm*