TAVAN LAMBALARININ SÖKÜLMESİ

geremy

Onursal Kurucu
Arkadaşlar ön ve arkadaki tavan lambarını sökemedim nasıl olacak bi yardım ltf

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
arka tavan lambasının arasına bi tornavida atıp çıkarıyorsun abi ben öle çıkardım öndeki ise ileri doğru ittirip çıkarıyorsun istersen kullanım kılavuzuna bakabilirsin

geremy

Onursal Kurucu
sağol 2 gündür uğraşıyorum klavuzdanda baktım sökemedim tornavida kullanmadım zedelememek için,
bir şey deneyecektim sökemedim öndekinin hiç çıkmaya niyeti yok arkadaki için camla plastik arasınamı tornavida sokayım bir yeri kıarım diye korktum

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
allah allah benim arka tepe lambası öle çıkıyor zaten d1in tepe lambasını sökemedim ama d2 nin ileriye dpğru ittirince çıkıyor abi sen en iyisi bi kaportacıya elektrikçiye söktürt

geremy

Onursal Kurucu
ön lambayı elimle alet kullanmadan çok denedim hatta klavuzda yazan yönde hiç hareket etmiyor tersis yöne 3-4 mm kayıyor.arka tarafada tornavida sokmadım kırarım diye.
hafta sonu tornavida ile girişecem.kırsam kaç paradırki?

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
önce bir servise gidip fiyat araştırması yap mustafa abi. sonra al eline tornavidayı :)

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
ön lambayı elimle alet kullanmadan çok denedim hatta klavuzda yazan yönde hiç hareket etmiyor tersis yöne 3-4 mm kayıyor.arka tarafada tornavida sokmadım kırarım diye.
hafta sonu tornavida ile girişecem.kırsam kaç paradırki?

ben d1 ön tepe lambasını 10 tl ye değiştirdim d2 lerinkide 25 tl falan olabilir

geremy

Onursal Kurucu
önce bir servise gidip fiyat araştırması yap mustafa abi. sonra al eline tornavidayı :)

son günlerin en güzel cevabı bu olsa gerek *clap*
çalışıyorsa gurcalama*hilarious*

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
heh aynen dediğin gibi abi. :) çalışıyosa kurcalama :):):)

geremy

Onursal Kurucu
yapmam lazım elimde şerit led var 3 ledi var ve uçları kablolu.lambanın kendi ampülünü sökmeden bu kabloları duya bağlamam lazım ledide lamba içine yapıştıracağım eğer yanar ve istediğim ışığı verirse tabi.gavuru sökemedikki*bugs*

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
filmin sonunda ekran kararmasın da abi. inşallah dediğin gibi gerçekleşir :):)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Mustafa eline ince bir tornavida. Al ..... Lambanın uzun tarafının ortasından tak kanırttır çıkart .....yanlış olmasın şeffaf camla gri plastik arasına takıyorsun tornavidayı....sonra Elindeki ledleri. Sofit ampul yuvasının iki ucuna yönleri doğru olacak şakilde bağla.....hayırlı olsun

geremy

Onursal Kurucu
Mustafa eline ince bir tornavida. Al ..... Lambanın uzun tarafının ortasından tak kanırttır çıkart .....yanlış olmasın şeffaf camla gri plastik arasına takıyorsun tornavidayı....sonra Elindeki ledleri. Sofit ampul yuvasının iki ucuna yönleri doğru olacak şakilde bağla.....hayırlı olsun

cesaret verici yazın için teşekkürle baki abi.
deneyeceğim.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri

abi ben o ampulün yerlerine bağlıyorum bazen kıvılcım çıkıyor yönleride doğru oluyor ama yanar diye korkuyorum leyimletsem olur mu?

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

deneyeceğim.
rica ederim kardeşim sıkıntı olmaz dene tabii....yanlız lamba kapalıyken bile ölü gibi yanacaktır...o da sıkıntı yaratmaz...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

abi ben o ampulün yerlerine bağlıyorum bazen kıvılcım çıkıyor yönleride doğru oluyor ama yanar diye korkuyorum leyimletsem olur mu?

korkma kardeşim senin bağlayacağın led miliamper çeker sadece sıkı bağla sorun olmaz....

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
peki abi ben arka tepe lambasından elektrik aldım ve koltukların altına ve tavana led çektim bi sıkıntı çıkmaz dimi ileride devrelerde sıkıntı çıkarmı

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Hiçbirşey plmaz ...rahat ve huzurlu ol

geremy

Onursal Kurucu

deneyeceğim.
rica ederim kardeşim sıkıntı olmaz dene tabii....yanlız lamba kapalıyken bile ölü gibi yanacaktır...o da sıkıntı yaratmaz...

evet abi
niye ölü gibi yanıyor
çok azakım çekiyordur sebebi ne
aküm yaşlı vve 3-4 gün yatıyor zararı olurmu