SÜRÜŞ İZLENİMLERİ........

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardeşlerim bugün aracımı bayiden 14.00 itibarı ile aldım.......Bayiden çıkr çıkmaz en yakın istasyona gidip depomu fulledim....Tam 200 tl lik euro dizelle gırtlağa kadar doldu ....Trip A yı sıfırladım......ve saat 24.00 a kadar 155 km yol yaptım....Evvela şunu belirtmeliyim.....Aracın start stop u mükemmel ötesi çalışıyor.......Ve aynen düşündüğümüz gibi frene bastıktan yani araç tam durduktan 2 saniye sonra stop ediyor ve fren pedalından ayağını çeker çekmez 1 saniyede çalışıyor ...yani boşa al falan yok vitesteyken frene basıp araç tam durunca stop ediyor yine vitesteyken ayağını frenden çekince çalışıyor.......Gelelim geleneksel adı triptronik olan robotize edilmiş otomatik vitese.....Araç otomatik konumunda iken 1.vitesten 2.vitese geçişte eğer gaz pedalına ağrasif basarsanız belirgin bir ivmelenme ile geçiyor ancak diger viteslere geçişte ve manuel konumda bu ivmelenme yok......Ama gaz pedalına tatlı devir vererek basarsanız bu ivmelenme yok denecek kadar az......Gelelim otomatik vitesin sürüş konforuna.......Bugün Gaziosmanpaşa Göker Otomativden aracımı aldıktan sonra malum o semtin trafik kesmekeşinden aracımla yola çıktım gerek start stop gerekse robotize vites inanılmaz bir sürüş konforu yarattı bende....Bana suv araç kullanıyorum hissi verdi......Evet ses sistemini konuşalım.....Tüm kullanıcıların ortak fikri gibi benimde fikrim aynı müzik sistemi vasat......Kısık seste insanı rahatsız etmiyor hatta direksiyon kumandası sürüş keyfi bile veriyor ancak volüm 25 in üzerine bas 3 ün üzerine hele birde lodnees açıksa inanın hoparlörlerin zarıltısı müzik zevkinizi katlediyor.......Aracın direksiyonu hareketlerinze çok başarılı tepkiler veriyor...... Araçtaki süspansiyon umduğumdan sert belki ilerleyen zamanda ya ben alışacam yada bir çaresine bakacam.....Aracın ses izalasyonu 10 üzerinde 9 puan aldı benden.....Araç 1.6 motor 90 beygir olmasına rağmen hızlanmasının gayet tatminkar olduğunu ...klimasının dehşete düşürecek kadar başarılı olduğunu söyleyebilirim şu 155 km lik sürüşüm esnasında.....Bu arada mazotu fulledikten sonra bilgi ekranımda 898 km menzil yazdı.....ama daha sonra 885bkm ve daha sonra 786 km yazdı......Şimdilik tam çözemesemde yol bilgisayarını ilerleyen tarihlerde hız sabitleme ile birlikte onunda bilgilerini sizlerle paylaşacam....

Akineton

Azimli Üye
Allah kaza bela vermesin Baki usta. Hayırlı yolculuklar..
Basamak varmı? basamaklar da suv havası katıyor araca, daha bir oturaklı görünüyor gözüme.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Akineton tarafından yazılan metin:
Basamak varmı? basamaklar da suv havası katıyor araca, daha bir oturaklı görünüyor gözüme.
daha bugün aldım kardeşim......henüz hiçbirşey yapmadım......Yavaş yavaş zaten basamakları kendim yapacam...Hazır olanlardan almam......Kalın etli borudan kendim yapacam.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
ibrahimsinik tarafından yazılan metin:
kazasız belasız sürüşler abi hayırlı olsun
Allah razı olsun kardeşim darısı tüm doblo isteyipte alamayanların başına....

geremy

Onursal Kurucu
hayırlı uğurlu olsun.
kazasız belasız cezasız hoş sürüşler diliyorum.tekerine taş değmesin.
ilerleyen km lerde yakıt bilgilerini bildirirsin.
menzil olayı anlık tüketim gibi devamlı kendini gaza basış türüne göre değiştiriyor.
örnek düşük vitesde devirli gidersen haliyle anlık tüketimde artıyor ve bilgisayar böyle sürersn çok yakarsın diye menzili kısa gösteriyor.

geremy

Onursal Kurucu
-yakıt tüketimi
-konfor
-hızlanmalar
-görüş açıları
-vites değişimleri ivmelenme
-fonksiyonlar
-yol bilgisayarı
-resimler
gibi konularda zaman için de detaylı testler bekliyoruz.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Tekrar hayırlı uğurlu olsun Baki abi kazasız belasız sürüşler :)

cizen_resim_38

Daimi Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Akineton tarafından yazılan metin:
daha bugün aldım kardeşim......henüz hiçbirşey yapmadım......Yavaş yavaş zaten basamakları kendim yapacam...Hazır olanlardan almam......Kalın etli borudan kendim yapacam.....

hayırlı olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Çok sevgili kardeşlerim öncelikle herkeze hayırlı olsun dilekleri için çok teşekkür ediyorum....Allah hepinizden razı olsun.....Bu aralar hava nane molla açık havada aracımın resimlerini çekip sitemize koyucam.....Sürüş ve araçla ilgili tüm izlenimlerim sizlerle ilerleyen zamanda paylaşacağım..................

cnkshn

Saygın Üye
abi hayırlı olsun. senin 1.6 90 hp nin bakım aralığı kaç km ?

he birde bende start stop yok ama, senin araç otomatik olduğu için boşa almaya gerek kalmıyodur belki :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cnkshn tarafından yazılan metin:
abi hayırlı olsun. senin 1.6 90 hp nin bakım aralığı kaç km ?
eyvallah kardeşim..............bakım aralığı20.000 lik periyotlarda kardeşim..........

cnkshn

Saygın Üye
105 liklerle aynıymış.

benim araç 8500 lere geldiğinde 1 litreye yakın yağ ekledim. haber olsun abi. arada bi kontrol edersin zatende.

premio35

Aktif Üye
Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Motordan motora değişiyor mu bakım aralığı. Benimki 1.3 90hp bakımı kaç km'de bir olacak acaba. Aracın ekranda 20.000 diyor ama servis 10.000 dedi. doğrusu nedir??

tamz

Daimi Üye
Geldi demek sonunda...hayırlı olsun Baki abi. Kazasız belasız sürüşlere....İzlenimlerini bekliyoruz :)

Dark Knight

Fenomen Üye
105 liklerle aynıymış.

benim araç 8500 lere geldiğinde 1 litreye yakın yağ ekledim. haber olsun abi. arada bi kontrol edersin zatende.

Servis bana aracı teslim ederken 10000 de geleceksiniz demişti. Ancak biz sıfır araçlarda ilk 5000 de yağ değişikliği tavsiye ediyoruz dedi. Birçok arkadaş da aynı şeyi söyledi. Bakalım 5000 olsun gitmeyi düşünüyorum :)

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
105 liklerle aynıymış.

Servis bana aracı teslim ederken 10000 de geleceksiniz demişti. Ancak biz sıfır araçlarda ilk 5000 de yağ değişikliği tavsiye ediyoruz dedi. Birçok arkadaş da aynı şeyi söyledi. Bakalım 5000 olsun gitmeyi düşünüyorum :)
biz hiç gitmedik 5000 de 9800 de felan gitmiştik 10000 bakıma :)