SÜRÜŞ İZLENİMLERİ........

Dark Knight

Fenomen Üye
Can benim hasta bi arkadaş var. ilk 10bin süresince 3 kez yağ değiştirmiş. 1000, 5000 ve 10000 :)

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
Can benim hasta bi arkadaş var. ilk 10bin süresince 3 kez yağ değiştirmiş. 1000, 5000 ve 10000 :)
:D :D Ne diyeceğimi bilemiyorum ne yapmış böyle hadi 5000 neysede 1000 kmde olmaz yani :) :)

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
hayırlı olsun biz arabayı aldığımızdan beri 16 bin km yaptık 2 kez yağ deyişi

cnkshn

Saygın Üye
premio35 tarafından yazılan metin:
Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Motordan motora değişiyor mu bakım aralığı. Benimki 1.3 90hp bakımı kaç km'de bir olacak acaba. Aracın ekranda 20.000 diyor ama servis 10.000 dedi. doğrusu nedir??

o işi bende çözemiyorum. 1.3 lerdede 1.6 lardada aynı yağ kullanılıyo. 1.3 ler 3.5 4 litre gibi yağ alırken 1.6 lar 5 litre yağ alıyo. 1.3 lere 10 binde bir yağ değişimi diyorlar, 1.6 lara 20 binde bir diyorlar, (2.0 larada 15 bin diyorlar galiba)

şimdi gelelim benim yaptığım işe. belirli aralıklarla yağını kontrol ettim. 5.000 km olunca servise gelin sıvı kontrolü yapalım demişlerdi. 5.000 kmde servise gittim eksilen bişi yok dediler devam ettik. 8.500 km civarında yağ çubuğunda 2 çizgi arasındaydı yağ seviyesi. üstteki çizgiye kadar tamamladım 0.75 lt civarı yağ ekledim. 10.000 km ye gelince yağ çubuğunda yağın renginde hafif bi siyahlık vardı. 10.000 km de yetkili servisde yağını, yağ filtresini ve hava filtresini değiştim 250 tl tuttu. 30 lira işçilik geri kalanı filtreler ve yağ.

Dark Knight

Fenomen Üye
cnkshn tarafından yazılan metin:
premio35 tarafından yazılan metin:
Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Motordan motora değişiyor mu bakım aralığı. Benimki 1.3 90hp bakımı kaç km'de bir olacak acaba. Aracın ekranda 20.000 diyor ama servis 10.000 dedi. doğrusu nedir??

o işi bende çözemiyorum. 1.3 lerdede 1.6 lardada aynı yağ kullanılıyo. 1.3 ler 3.5 4 litre gibi yağ alırken 1.6 lar 5 litre yağ alıyo. 1.3 lere 10 binde bir yağ değişimi diyorlar, 1.6 lara 20 binde bir diyorlar, (2.0 larada 15 bin diyorlar galiba)

şimdi gelelim benim yaptığım işe. belirli aralıklarla yağını kontrol ettim. 5.000 km olunca servise gelin sıvı kontrolü yapalım demişlerdi. 5.000 kmde servise gittim eksilen bişi yok dediler devam ettik. 8.500 km civarında yağ çubuğunda 2 çizgi arasındaydı yağ seviyesi. üstteki çizgiye kadar tamamladım 0.75 lt civarı yağ ekledim. 10.000 km ye gelince yağ çubuğunda yağın renginde hafif bi siyahlık vardı. 10.000 km de yetkili servisde yağını, yağ filtresini ve hava filtresini değiştim 250 tl tuttu. 30 lira işçilik geri kalanı filtreler ve yağ.

Serviste şans eseri gelen telefona istemeden kulak misafiri olmuştum. Müşteri 1.3 safeline için 10000 bakım tutarını sormuştu, servis görevlisi ise 180TL demişti.

Genelde 10binlik yağ konulmasına rağmen bazı modelleri 15-20binde bir çağırmaları bana da tuhaf geldi.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili arkadaşlarım .....kardeşlerim......Allah hepinizden razı olsun çok teşekkür ediyorum.......İnşallah herkezin yeni doblosu olur ........

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bugünde inemedim aracımdan aşağı valla ne diyeyim çok konforlu hiç inesim yok hatundan tırsmasam içinde yatacam.......Bugün maşukiyeye gittiik ....İlk defa cruise control ü kullandım...Çok zevkli valla.......Havalar düzelince aracımın resimlerinide paylaşacam sizlerle......

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bakiergul tarafından yazılan metin:
Bugünde inemedim aracımdan aşağı valla ne diyeyim çok konforlu hiç inesim yok hatundan tırsmasam içinde yatacam.......Bugün maşukiyeye gittiik ....İlk defa cruise control ü kullandım...Çok zevkli valla.......Havalar düzelince aracımın resimlerinide paylaşacam sizlerle......
keşke bugün çekseydin fotoğraf baki abi merak ettim doblonu :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cAn 3436 tarafından yazılan metin:
keşke bugün çekseydin fotoğraf baki abi merak ettim doblonu :)
Kardeşim valla hiç inesim yokki aracımdan resim çekmeye vaktim olsun......Az müsade edinde biraz keyfine varayım......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
tLqA tarafından yazılan metin:
okadar sabrettin abi haklısın :)
Yemin ederim seviyorum okşuyorum konuşuyorum onunla......Nasıl hasret kaldıysam.......Zaten oto manyak bir adamdım hepten kayış attım......

tLqA

Daimi Üye
şuan evdeysen bi gözünde ondadır. laptop varsa kesin arabadasın abi :) iyi niyetli biri oldugun acıkca ortada. umarım aracında seni üzmez :) tekrar tekrar hayırlı olsun. birgün oda eskicek ama senin gibi değerini bilen bir sahibi oldugu icin sükretmeli

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
şuan evdeysen bi gözünde ondadır. laptop varsa kesin arabadasın abi :) iyi niyetli biri oldugun acıkca ortada. umarım aracında seni üzmez :) tekrar tekrar hayırlı olsun. birgün oda eskicek ama senin gibi değerini bilen bir sahibi oldugu icin sükretmeli
Canım kardeşim benim bir galerici abim vardı......kulakları çınlasın....Şöyle derdi......Bakicim sana araba satıp senden geri almak lazım......Yada arkadaşlarım şöyle der eğer bir araba alınacaksa senden alınmalı...........Valla ben aracı süratli kullanırım ama kollarım yapar ederim .....temiz tutarım.......Benimsattığım her araç alanları tarafından gönül rahatlığı ile alınmıştır....................kısacası araç tutkusu farklı birşeydir.......benim aracım benim evladım gibidir......tutkuyla sever.....şevkatle kollarım....

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Canım kardeşim benim bir galerici abim vardı......kulakları çınlasın....Şöyle derdi......Bakicim sana araba satıp senden geri almak lazım......Yada arkadaşlarım şöyle der eğer bir araba alınacaksa senden alınmalı...........Valla ben aracı süratli kullanırım ama kollarım yapar ederim .....temiz tutarım.......Benimsattığım her araç alanları tarafından gönül rahatlığı ile alınmıştır....................kısacası araç tutkusu farklı birşeydir.......benim aracım benim evladım gibidir......tutkuyla sever.....şevkatle kollarım....
*clap**clap*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cnkshn tarafından yazılan metin:
abi hayırlı olsun. senin 1.6 90 hp nin bakım aralığı kaç km ?

he birde bende start stop yok ama, senin araç otomatik olduğu için boşa almaya gerek kalmıyodur belki :)
Canım kardeşim başlıktada yazdım zaten ...en çok o hoşuma gitti......Araç vitesteyken frene 2 saniye sürekli basarsan araç stop ediyor......Fren pedalını bırakınca anında marş yapıp çalışıyor.....Yani aracı boşa al vitese tak falan yok çok kullanışlı....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bu arada unutmadan söylemeliyim.......Aracın otomatik şanzımanı 5 ileri 1 geri olarak konumlandırılmış.....

selimhan26

Daimi Üye
Adı
mehmet uyar
Modeli
Renk
crono grisi
hayırlı olsun abi. kullandıkça bize deneyimlerini aktarılsın artık.

Dark Knight

Fenomen Üye
Bu arada unutmadan söylemeliyim.......Aracın otomatik şanzımanı 5 ileri 1 geri olarak konumlandırılmış.....

Keşke 6+1 olsaymış ama 4+1 olmasından iyidir :)

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Hayırlı Olsun abi ... Kazsız Belasız Keyifli Sürüşler Dilerim.

Fotoları da en kısa zamanda bekliyoruz :)