SÜRÜŞ İZLENİMLERİ........

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

silindir hacmi aynı ama beygir i fazla biraz değişiklik olabilir :)

Beygir fazla ama beraberinde ağırlık da fazla.
aynen öyle ben demiştim ilk çıktığında 1.3 fazla tutmaz diye ama 1.6 ,ile çok satıldılar mesela bizim okulda bilgisayar öğretmeni var 2.0 motor mareası vardı satmış 1.6 doblo premio almış bugün gördüm :) :)

Dark Knight

Fenomen Üye
aynen öyle ben demiştim ilk çıktığında 1.3 fazla tutmaz diye ama 1.6 ,ile çok satıldılar mesela bizim okulda bilgisayar öğretmeni var 2.0 motor mareası vardı satmış 1.6 doblo premio almış bugün gördüm :) :)

Bence güzel yapmış. Kısmet bazı işler biraz da, benim gücüm ancak buna yetti. D3 1.3 bile alamazdım.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

Bence güzel yapmış. Kısmet bazı işler biraz da, benim gücüm ancak buna yetti. D3 1.3 bile alamazdım.
bizde öyleydik ilk aldığımızda babama dedim premio alalım dedim yok dedi zorlada klimayı aldırttım yani ama yazın ve kışın çok işimize yarıyo :)

S@MeT38

Saygın Üye
ABSOLUT tarafından yazılan metin:
aynen öyle D2 1.3 mjt 75 bg baya seri gelmişti bana. benim d3 1.3 mjt 90 bg henüz fazla gazlamadığım devir saatini yüksek devirlere çıkarmadığım için seriliğini test etmedim. bide şu var benim araç 1400 kg üstü d2 kaç kiloydu?

D2 1270kg. +15bg ve +130kg ne kadar farkettirmiş acaba :?
benim ruhsatta net 1320 diye geçiyor

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
S@MeT38 tarafından yazılan metin:
aynen öyle D2 1.3 mjt 75 bg baya seri gelmişti bana. benim d3 1.3 mjt 90 bg henüz fazla gazlamadığım devir saatini yüksek devirlere çıkarmadığım için seriliğini test etmedim. bide şu var benim araç 1400 kg üstü d2 kaç kiloydu?

D2 1270kg. +15bg ve +130kg ne kadar farkettirmiş acaba :?
benim ruhsatta net 1320 diye geçiyor
aynen bizim ruhsattada öyle yazıyo 1320 :)

ABSOLUT

Daimi Üye
ben 1.3 den memnunum ama 1.6 ve 2.0 ın performansını da merak ediyorum alırken 2.000 fazla versem 1.6 alcaktım ama almadım.

Dark Knight

Fenomen Üye
ben 1.3 den memnunum ama 1.6 ve 2.0 ın performansını da merak ediyorum alırken 2.000 fazla versem 1.6 alcaktım ama almadım.

Aracından memnun musun önemli olan o. Yoksa 1.3 de 1.6 da aynı kasa. 5 dk geç var gideceğin yere ne farkeder.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ben olsam 1.6 alırdım :)

premio35

Aktif Üye
1.6 ların viteslerde sorun çıkıyor, 1.6 ile 1.3 arasında hızlanmada aman amanda bir fark yok, hızlı gitmeyeceksen de ki ben pek hız yapmam durum böyle olunca ve 1.3 daha yakınca ben tercihimi 1.3den yana kullandım. (eksra olarakta 1.3 motor kendini sağlamlık yönünden kanıtlamış bir motor, 1.6lar daha yeni burasıda düşündürmüştü beni)

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
premio35 tarafından yazılan metin:
1.6 ların viteslerde sorun çıkıyor, 1.6 ile 1.3 arasında hızlanmada aman amanda bir fark yok, hızlı gitmeyeceksen de ki ben pek hız yapmam durum böyle olunca ve 1.3 daha yakınca ben tercihimi 1.3den yana kullandım. (eksra olarakta 1.3 motor kendini sağlamlık yönünden kanıtlamış bir motor, 1.6lar daha yeni burasıda düşündürmüştü beni)
1.3 ün rampalarda performansı nasıl :)

cnkshn

Saygın Üye
vites sorunundan kasıt 1. vites galiba ?

çok yavaş giderken 1 inci vitese takmak istiyorsanız biraz zor oluyor. durup vitese takmak lasım yada 2. vitesde ilerlemek lasım. yalnız bu durum sadece motor soğukken oluyor. ilk çalıştırmalarda yani. motor sıcakken bi sorun yok.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar bu kadar takılmayın 11.3 .... 1.6....2.0......motor olayına altınızdaki araç sizi gideceğiniz yere götürüyor beklentilerinize cevap veriyorsa olay bitmiştir bence..........

premio35

Aktif Üye
1.3 ün rampalarda performansı nasıl :)

Ben binek amaçlı aldığım için yük olmuyor arabamada, gayet güzel.

premio35

Aktif Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar bu kadar takılmayın 11.3 .... 1.6....2.0......motor olayına altınızdaki araç sizi gideceğiniz yere götürüyor beklentilerinize cevap veriyorsa olay bitmiştir bence..........

Baki abi sen motoru falan boşver de, ses sistemini napak :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

valla kardeşim benim şahsi kanaatim doblonun orijinal teypine anfi ile destek verip önlere 16 cm mid takmak ...arkalara ise yine uygun ikimid ve twiteer takımı ve orta halli bir basla takviyelemekten yanayım.....

premio35

Aktif Üye

valla kardeşim benim şahsi kanaatim doblonun orijinal teypine anfi ile destek verip önlere 16 cm mid takmak ...arkalara ise yine uygun ikimid ve twiteer takımı ve orta halli bir basla takviyelemekten yanayım.....

düşüncemiz aynıymış, bende öne komponent alıcam, arkayada bir bas, amfiyi falan gizli yapmayı düşünüyorum. bagajda kalabalık yapmasın amfi kablo vs.

sana bişi sorucam abi, orijinal teyp ile iyi sonuçlar alırmıyız?, teyp çıkışından direk beslenen amfiler falan varmış, sen biliyosun bu işi, bizi biraz aydınlatır mısın?

ben 1-2 aya bi sistem yapıcam, tavsiye komponent ve amfi markası hatta mümkünse model falan verirsen çok sevinirim. bu arada amacım çok ses değil kaliteli ses (şu yeni modellerdeki hi-fi dedikleri gibi)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Canım benim.....Yeni Doblo nun teyibinde anfi çıkışı varmı bilmiyorum...Ancak önemli değil.....Normal çıkışı anfi çıkışına çeviren komponentler var artık günümüzde .....Nedir bunun amacı teyibin çıkışı yüksektir ama seni tatmin etmeyebilir bu yükseklik...Yani 20 ...30....40 ....50 vatlık çıkışlardan bahsediyorum ....Bu çıkışı anfiye direk girersen anfinin girişlerini bozarsın ....çünkü anfiler düşük omaj lı gelen ses sinyallerini üzerlerindeki mosfet devreler sayesinde yüksek watt lara çevirirler....Dolayısı ile teyibin çıkışını düşürmek gerekir...Bunu çok basit olarak 33 ohm dirençle düşürebilirsiniz.....Herhangibir elektronikçiden alacağınız 10 kuruşluk dirençlerle anfi çıkışı elde edebilirsiniz......Gelelim cihaz önerisine......Bu konu tamamen göreceli yani parana göre cihaz kardeşim .......İnşallah faydalı olabilmişimdir............

premio35

Aktif Üye
Baki abi öncelikle verdiğin bilgiler için çok sağol.
teybin arkasında tos yani rca şeklinde çıkış yok bi arkadaş foruma resim eklemişti, oradan görmüştüm.
direkt çıkışa dayanıklı amfiler varmış diye okudum, yoksa da ziyanı yok, senin dediğin gibi yaparız.
dayım elektronik aletler satıyor, ne alırsam ondan geliş fiyatına alıcam. asıl işi ses sistemleri değil ama jbl komp. falan getirtebilirim kendime. jbl amfide alabilirim, hatta jbl basta. ama jbl komp. pek iyi değilmiş falan diye okudum. orta seviye bir sistem için sen ne önerirsin?