Yardım Subap arızası mı

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Enjektör temizleyici katkılardan uzak durun.Filitrelerinizi yetkili servisten satın alın.Motor yağını ana bayiden alın parçacılardan ve bilinmeyen yerlerden asla almayın.Katkılı yakıt almayın.

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Duman atar ve yakıt artar

Takin bence

Kablolarda sorun olmasın kontrol edin

Geçmiş olsun diyelim
Kablolarında pek birşey gözükmüyor dün söktüm içindeki filtre pisti balata spreyi ile temizleyebildigim kadar temizledim ancak pek bir yararı olmadı artık uygun birşey bakacağım çok masraf oldu gidip 600-700 lira daha vermek istemiyorum oda kendim takarsam

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Kablolarında pek birşey gözükmüyor dün söktüm içindeki filtre pisti balata spreyi ile temizleyebildigim kadar temizledim ancak pek bir yararı olmadı artık uygun birşey bakacağım çok masraf oldu gidip 600-700 lira daha vermek istemiyorum oda kendim takarsam
ben yaklaşık iki yıldır kullanıyorum fişi sökülü vaziyette maalesef bende bosh marka akışmetre aldım fakat yine arıza verdi aracımda sıfır akışmetre var fakat kullanamıyorum imkanınız var ise aynı araçtan bir tane bulup önce parçayı deneyiniz benimki gibi paranız çöp olmasın ankara da olsaydın yardımcı olmaya çalışırdık. son olarak eski akışmetreni atma sağlam olabilir(ben attım :( )

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Enjektör temizleyici katkılardan uzak durun.Filitrelerinizi yetkili servisten satın alın.Motor yağını ana bayiden alın parçacılardan ve bilinmeyen yerlerden asla almayın.Katkılı yakıt almayın.

Kesinlikle

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
ben yaklaşık iki yıldır kullanıyorum fişi sökülü vaziyette maalesef bende bosh marka akışmetre aldım fakat yine arıza verdi aracımda sıfır akışmetre var fakat kullanamıyorum imkanınız var ise aynı araçtan bir tane bulup önce parçayı deneyiniz benimki gibi paranız çöp olmasın ankara da olsaydın yardımcı olmaya çalışırdık. son olarak eski akışmetreni atma sağlam olabilir(ben attım :( )
Varmı peki sıkıntınız şikayetiniz 550 TL bin altında yok mu sensör yazık günah dediğiniz gibi bendede takınca çalışacağı meçhul yakıt ortalamanız kaç duman vs gozlemleriniz nelerdir

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Varmı peki sıkıntınız şikayetiniz 550 TL bin altında yok mu sensör yazık günah dediğiniz gibi bendede takınca çalışacağı meçhul yakıt ortalamanız kaç duman vs gozlemleriniz nelerdir
Eskiden duman vardı ama ben 1 hafta önce komple motor yaptırdım şuan belli belirsiz oda gaza yüklenince , harici yok ama eskiden kalkışlarda muazzam duman atıyordu. yakıt çok fazla bir fark olmadı. yalnız şöyle de bir durum var eskiden akışmetreyi takınca araba kalkmam ALLAH kalkmam diyordu şuan da takıp kullansam çekiş düşüyor ama gayet iyi gidiyor sanki benim sorunum çözüldü gibi akışmetreyi uzun zamandır temizlemiyorum temizleyip kullanmayı düşünüyorum tahminim temizlikten sonra tamamen düzelecek gibi.

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Eskiden duman vardı ama ben 1 hafta önce komple motor yaptırdım şuan belli belirsiz oda gaza yüklenince , harici yok ama eskiden kalkışlarda muazzam duman atıyordu. yakıt çok fazla bir fark olmadı. yalnız şöyle de bir durum var eskiden akışmetreyi takınca araba kalkmam ALLAH kalkmam diyordu şuan da takıp kullansam çekiş düşüyor ama gayet iyi gidiyor sanki benim sorunum çözüldü gibi akışmetreyi uzun zamandır temizlemiyorum temizleyip kullanmayı düşünüyorum tahminim temizlikten sonra tamamen düzelecek gibi.
Araç kaç km deydi acaba sizin benim akismetreyi takınca turbosuz gibi gidiyor şuan gayet randımanlı ve duman yok kadar az sadece geriye taktigimda ve bazen kalkışlarda görüyorum

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Araç kaç km deydi acaba sizin benim akismetreyi takınca turbosuz gibi gidiyor şuan gayet randımanlı ve duman yok kadar az sadece geriye taktigimda ve bazen kalkışlarda görüyorum
237000 binde şuan

fatihbural

Daimi Üye
Doblo
Adı
Fatih BURAL
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Yazılım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Selamlar motor yağına baktır eksilmiştir.

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Çıkma bulun uğrasmayin o kadar paralarla

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Bir süredir böyle kullanıyorum akışmetre takılı olmadan yakıt ortalama 0.50 kuruş yakıyor 100 km de çıkmada bulamadim 500 liradan düşük yan sanayi alıp kullanan varmı tecrübe aktarabilecek