Yardım Subap arızası mı

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Öncelikle herkese selamlar ismim Samet 2005 Premio 1.9 jtd ile aranıza yeni katıldım aracı alalı 1 hafta oluyor aldığımda aracımın motoru sarsıntılı çalışıyordu motor üst kulağı değiştirdim bir nebze düzeldi fakat hala sarsıntılı çalışıyor ve titreme var yorumlardan okuduğum kadarı ile volan dur şüphelendim onun haricinde egzozdan sanki kısa ara gazı verir gibi puf puf çalışıyor araç çok can sıkıcı bir durum yine okuduğum kadarıyla supablarla alakalı düşündürdü güvendiğim bir enjektörcu gördü bir sıkıntı yok dedi aracım 205 bin km de ve ilk çalışırken çok az bir gecikme (3sn) ile çalışıyor az siyah dumanlı onun haricinde birde geri viteste kalkarken siyah duman atıyor gidişinde bir sıkıntı yok gibi tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim bilinçsiz davranıp boş yerlere para harcamak istemiyorum bu zor dönemde teşekkürler şimdiden

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Aracinizin, enjektorlerini basinc sensorunu, geri donus valfini kontrol edin ve filtrelerinizi degistirin. Subab ayari bozuldugunda arac isteksiz calisir degisik sesler cikartir rolantide dalgalanma olur. Eger kotu yakit aliyorsaniz araciniz sarsintili calisabilir yakit sirketinizi degistirmeyi deneyin. Ve egr yi kontrol ettirmekte fayda var

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Teşekkür ederim ilginiz için araç bakımını yeni yaptım sonra shellden yakıt aldım enjektör katkısı attım sonra bu şekilde oldu ama iliskilendirmedim bunları dediğinize göre bağlantı olabilir bunlar arasında ayrıca bugün bir motor ustasına gittim enjektirlerinin soketlerini söküp taktı enjektorlerde problem olduğunu 1200-1500 arası maaliyet çıkacağını söyledi enjektör memelerinde problem varsa biraz daha artacağını söyledi bu konu hakkında düşünceniz nedir İstanbul Avrupa bölgesindeyim varmı öneri ve bugün farkettim araba ufak ufak siyah duman atıyor artık

Burak Yılmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Vardiya Müdürü
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Gri
Enjektorler icin bir kac firmadan fiyat alın tamir için kesinlikle para harcamayın imkanınız varsa yenisini alın. Duman başladıysa enjektorun memelerinde de sorun vardır. Bazı enjektorculer tamir etseler bile ayni sorunlar devam ediyor. Çıkma enjektör almayın dedigim gibi durum varsa yenisini alın

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Volant çok ileri seviye bozulma diysa araç duruken sallamaz.. hatta sallamaz diye biliyorum.

Ha kalkışta tirter bir nebze fazla gazla duzeltilir ve alisilir yâda stop ederken sarsıntılı stop eder. Debriyaja basip stop ederseniz azalir hatta kesilir. Ama titreşimli çalışma başka yerdendir. Egzoz patlaksa pof pof yapar. Yâda ateşleme bozuksa. 354binde 1.9jtd var. Volant dan ara sıra stop ederken titriyor benim de ama durduğu yerde sorun yok. Kalkışlarda da alıştım az ara gaz fazla ver mis gibi kalkar. Enjektörleri yakıt hava hortumlarini ve pompa yi kontrol ettirin. Gecmis olsun..

Fazla katkı atmak iyi değil. Hele ki bir pislik varsa gelip bir yerleri tikayabiliyor. Ben katki atalim diyen yerden hemen kaciyorum. Ha mazotun da 3 krs fazla olanini alirim. Mazot cok onemli.

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Enjektorler icin bir kac firmadan fiyat alın tamir için kesinlikle para harcamayın imkanınız varsa yenisini alın. Duman başladıysa enjektorun memelerinde de sorun vardır. Bazı enjektorculer tamir etseler bile ayni sorunlar devam ediyor. Çıkma enjektör almayın dedigim gibi durum varsa yenisini alın
Bakalım bayramdan sonra bir yere bırakacağım hayırlısı olur insaALLAH. Duman yolculuk esnasında göremiyorum ama geri vites ve rolantide ufaktan da olsa görebiliyorum teşekkür ederim.

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Volant çok ileri seviye bozulma diysa araç duruken sallamaz.. hatta sallamaz diye biliyorum.

Ha kalkışta tirter bir nebze fazla gazla duzeltilir ve alisilir yâda stop ederken sarsıntılı stop eder. Debriyaja basip stop ederseniz azalir hatta kesilir. Ama titreşimli çalışma başka yerdendir. Egzoz patlaksa pof pof yapar. Yâda ateşleme bozuksa. 354binde 1.9jtd var. Volant dan ara sıra stop ederken titriyor benim de ama durduğu yerde sorun yok. Kalkışlarda da alıştım az ara gaz fazla ver mis gibi kalkar. Enjektörleri yakıt hava hortumlarini ve pompa yi kontrol ettirin. Gecmis olsun..

Fazla katkı atmak iyi değil. Hele ki bir pislik varsa gelip bir yerleri tikayabiliyor. Ben katki atalim diyen yerden hemen kaciyorum. Ha mazotun da 3 krs fazla olanini alirim. Mazot cok onemli.
Evet dediğiniz gibi titreşim volan la değil enjektörün bozuk olduğundan aracın sarsıntılı çalışmasından kaynaklı diye düşünüyorum. Kalkışlarda ve düşük rolantide titreme var ayrıca ateşleme demişler bujilerinde arıza var bununla alakalı olabilir mi pof pof yada Enjektorlerden yaparmi ve son olarak yakıt ne önerirsiniz teşekkürler.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Dizel lerde buji kızdırma olarak mevcut. Ilk çalışmada ise yarıyor sonra başka bir fonksiyonu yok. Onu es geçin. Ilk çalışmalarda geç çalışma yâda kısım çalışmama yapar. Değiştirirsiniz .

Yakıt ben bildim bileli opet euro full force alıyorum. Cok nadir petrol ofisi ve Total den de aldim. Bana gore Güzeller.

Shell, bp ve diğer lerini bilmiyorum.

Kisisel önerim , En sessiz ve atak opet full force euro dizel.

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Dizel lerde buji kızdırma olarak mevcut. Ilk çalışmada ise yarıyor sonra başka bir fonksiyonu yok. Onu es geçin. Ilk çalışmalarda geç çalışma yâda kısım çalışmama yapar. Değiştirirsiniz .

Yakıt ben bildim bileli opet euro full force alıyorum. Cok nadir petrol ofisi ve Total den de aldim. Bana gore Güzeller.

Shell, bp ve diğer lerini bilmiyorum.

Kisisel önerim , En sessiz ve atak opet full force euro dizel.
Teşekkür ederim bilgilendirme için deneyeceğim bayramdan sonra aracın enjektör işleri bitsin duruma göre Bilgi veririm sizlere hayırlı bayramlar hayırlı günler

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Hayırlı bayramlar. Güzel haberler bekliyoruz

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Selamlar herkese çok güvendiğim bir enjektörcu gördü aracı enjektöründe birşey yok bu arabanın dedi egzozda başlık vardı onu değiştir dedi bende susturucuyla birlikte değiştirdim 450 TL ye egzozda ses yok artık arabanın çalışması bana göre hala yüksek geliyor çok sesli sarsıntılı son ihtimal yakıtı deneyeceğim bakalım sarsıntı ses kesilecek mi

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Selamlar herkese çok güvendiğim bir enjektörcu gördü aracı enjektöründe birşey yok bu arabanın dedi egzozda başlık vardı onu değiştir dedi bende susturucuyla birlikte değiştirdim 450 TL ye egzozda ses yok artık arabanın çalışması bana göre hala yüksek geliyor çok sesli sarsıntılı son ihtimal yakıtı deneyeceğim bakalım sarsıntı ses kesilecek mi

Benim de ses vardı bir ara çok ilginç ki hava filtre tasi ve o bölgedeki hava akismetre bakim sonrasi duzgun monte edilmemis. Ben onu kendim sabitleyip oturttum. Cırtla saglamladim. Benim o zamanki ses kesildi. Sizinde ilginç bir yerden olabilir. Iyice akıl yurutun derim :)

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Benim de ses vardı bir ara çok ilginç ki hava filtre tasi ve o bölgedeki hava akismetre bakim sonrasi duzgun monte edilmemis. Ben onu kendim sabitleyip oturttum. Cırtla saglamladim. Benim o zamanki ses kesildi. Sizinde ilginç bir yerden olabilir. Iyice akıl yurutun derim :)
Benim aracında hava filtresinin girdiği kazanın bir vida yeri kırık ama sesle ilişkilendiremedim sabit tutuyorum ses aynı araba yüksek çalışıyor ayrı bir konu altına eğildiğimde farklı bir ses geliyor yine 😄 bu arada dikkatimi çekti egzoz sesi yine aynı pof pof diye ses çıkartıyor motorun altında egzozun başladığı yerde vuruk ezik var ama kaçak yok onunlami alakali bilemedim 😊 herşey yakıta bağlı tüm umudum yakıt da bakalım

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Benim aracında hava filtresinin girdiği kazanın bir vida yeri kırık ama sesle ilişkilendiremedim sabit tutuyorum ses aynı araba yüksek çalışıyor ayrı bir konu altına eğildiğimde farklı bir ses geliyor yine 😄 bu arada dikkatimi çekti egzoz sesi yine aynı pof pof diye ses çıkartıyor motorun altında egzozun başladığı yerde vuruk ezik var ama kaçak yok onunlami alakali bilemedim 😊 herşey yakıta bağlı tüm umudum yakıt da bakalım

Egzoz manifoldu patlak olmasin.. egzoz manifolddan egzoza bağlantı parçası da kopuk delik olabilir. Araç yüksek çalışıyor dan kastınız rölanti mi yuksek?

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Egzoz manifoldu patlak olmasin.. egzoz manifolddan egzoza bağlantı parçası da kopuk delik olabilir. Araç yüksek çalışıyor dan kastınız rölanti mi yuksek?
Egzozcu baktı bir sıkıntı yok dedi belki dikkatli bakmadı bilemiyorum evet rolantide bildiğiniz traktör sesi gibi ses çıkartıyor neredeyse bazen ses değişiyor kendi kendine düzeliyor kısa süreli ama normalde yüksek aracı satın aldiktan sonra Aydın'dan İstanbul'a geldi bakım yaptırıp sonra shellden benzin aldım sonra bu şekilde oldu yada ben daha önce farketmedim

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Merhabalar aracı cuma günü sabah bıraktım enjektörcüye 1-2 saat içinde aradı ve 4 enjektörün hepsinin valf leri ve 2 sinin memeleri bozuk olduğunu değişmesi gerektiğini söyledi 2200 lira parça fiyatı 250 tl de işçilik olduğunu söyledi ve çıkma takım fiyatı aldığını 1750 tl olduğunu söyledi bende kendi araştırmalarım sonucu 1300 tl ye buldum ve 1550 tl ye işçilik dahil halletim sonuç olarak enjektörler denendi gayet güzel götürüp aracıma taktırdım testleri yapıldı araç çalıştı herşey güzel dün akşamdan beri kullanıyorum ve çok memnun kaldım sesi değişti çalışması stop etmesi güzelleşti faka 1 saat önce aracı çalıştırıp 15 km gibi bir km yaptım araç 2500 devire kadar ölü gibi sonra birden şahlanıyor bunun sebebi ne olabilir düz yolda bir şekilde toparlıyor 2500 devire kadar sonra gerçek gücünü anlıyorsunuz ancak yokuşta duracak kadar yavaşlıyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhabalar aracı cuma günü sabah bıraktım enjektörcüye 1-2 saat içinde aradı ve 4 enjektörün hepsinin valf leri ve 2 sinin memeleri bozuk olduğunu değişmesi gerektiğini söyledi 2200 lira parça fiyatı 250 tl de işçilik olduğunu söyledi ve çıkma takım fiyatı aldığını 1750 tl olduğunu söyledi bende kendi araştırmalarım sonucu 1300 tl ye buldum ve 1550 tl ye işçilik dahil halletim sonuç olarak enjektörler denendi gayet güzel götürüp aracıma taktırdım testleri yapıldı araç çalıştı herşey güzel dün akşamdan beri kullanıyorum ve çok memnun kaldım sesi değişti çalışması stop etmesi güzelleşti faka 1 saat önce aracı çalıştırıp 15 km gibi bir km yaptım araç 2500 devire kadar ölü gibi sonra birden şahlanıyor bunun sebebi ne olabilir düz yolda bir şekilde toparlıyor 2500 devire kadar sonra gerçek gücünü anlıyorsunuz ancak yokuşta duracak kadar yavaşlıyor
Turbo ve bileşenlerini kontrol ettirmekte fayda var.

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Hava akismetresinden muhtemelen fişini sokup taktım hiç randıman yok şuan sonra kaba filtre kazanını ve akismetrenin turboya giden hortumunu söktüm akismetreyi ayırıp temizledim geri taktım bilgisayarla sildim ilk denemede eski haline döndü yani 2500 devirden sonra düzelmeye sonra tekrar fişi sokup taktım hiç randıman yok anlaşılan akışmetre alicaz mecbur

Flottes

Azimli Üye
Doblo
Adı
ABDU SAMET
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Merhabalar düşündüğüm gibi hava akışmetre de arıza şuan fişi sökük kullanıyorum ve gayet randımanlı hiçbir problem yok ustam fiyat aldı 500-600 civarı bosh marka ve yan sanayi takılmaz falan dedi sizce ne yapmalıyım yan sanayi varmı öneriniz yada hiç takmadan kullansam bu şekilde arıza çıkartir mi sizce

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Merhabalar düşündüğüm gibi hava akışmetre de arıza şuan fişi sökük kullanıyorum ve gayet randımanlı hiçbir problem yok ustam fiyat aldı 500-600 civarı bosh marka ve yan sanayi takılmaz falan dedi sizce ne yapmalıyım yan sanayi varmı öneriniz yada hiç takmadan kullansam bu şekilde arıza çıkartir mi sizce

Duman atar ve yakıt artar

Takin bence

Kablolarda sorun olmasın kontrol edin

Geçmiş olsun diyelim