Start Stop Hakkinda Bilmek Istedikleriniz Varsa Elimden Gelen Bilgiyi Paylaşirim

senged

Aktif Üye
Adı
celal
Modeli
Renk
Beyaz
@s.demirtas

Motor arıza ışığı yanıyor mu peki? Ben de 2 kez yaşadım aynı durumu bu kış serviste bilgisayar bağlayıp hallettiler.

s.demirtas

Yeni Üye
Adı
samet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
@senged
yok hocam arıza ışığı felan yanmıyor 1 haftadır böyle 1 hafta önce yakıt ışığı yandı yakıt dolumu gerekli uyarısı verdi mazot aldım ondan sonra başladı onunla ilgisi olabilirmi acaba?

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Sametb
Sadece ecojet 1.3 olanlar da var galiba

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
selamlar benim de start & Stop devre dışı kalıyordu yazılımdan dediler en başta bakımda yazılım güncelledik dediler
geçen hafta da Turbo değiştiler :) şimdilik bir sorun yok 5 gündür bakalım ne olacak

s.demirtas

Yeni Üye
Adı
samet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
sorun çözüldü hafta sonu elektirikcime aküyü ölçtürdüm düşük çıktı değişince sorun kalmadı start stop çalışıyor şuan

2010doblo

Azimli Üye
Adı
abdullah
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
@generalmurat55
Merhaba bu star stop olayını meganlardaki bir düğme yapıp aracı calıştırıp veya istop edilebilirmi

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@2010doblo

Basit bir işlem yapılabilir elbette :harika:

2010doblo

Azimli Üye
Adı
abdullah
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
@DobLoPremio
Nasıl yapılacağı hakkında bilgi bekliyoruz hocam

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@2010doblo

Ben elektikçi yada aksesuarcı değilim şefim ama bir çok yapılan araç var en kısasından youtubede bakın derim uzaktan çalıştırma bile var

beyazmart

Azimli Üye
Adı
beyaz
Meslek
teknisyen
Modeli
Renk
kırmızı
Mrh. Benim star stop bazen devreye girmiyor girsede marşa hemen geri basıyor akü den olabilir. Dediler yenisini aldım yine aynı neden olabilir.
Muhtemelen aldığın akü sorunlu yada ss sisteme uygun olmayan bir akü. Fakat aracın şarj ettiğini öğrenmek gerekli bunun için araç çalışırken akü voltajı 14 v olmalı. Şarz yoksa sıfır aküde olsa kısa sürede yer aküyü ve bu sorun devam eder. birde kutup başı iç kısmını zımpara ile temizleyin, bu da ciddi azıza ndeni oluyor.

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
nevşehir gibi küçük şehirlerde gereksiz olan eşya

sefasahin34

Azimli Üye
Adı
Sefa
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2014
Benimde 2014 model 128binde 1.6 doblom var.trafige ilk çıktığım zamanlarda sorun yok fakat 1,2 saat sonra start stop devreye girmiyor.herhangi bir ariza yok,1,2 durmada stop etmiyorsa 3.de ediyor.Aklıma akü geldi ama herhangi bir zayıflık hissetmedim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Benimde 2014 model 128binde 1.6 doblom var.trafige ilk çıktığım zamanlarda sorun yok fakat 1,2 saat sonra start stop devreye girmiyor.herhangi bir ariza yok,1,2 durmada stop etmiyorsa 3.de ediyor.Aklıma akü geldi ama herhangi bir zayıflık hissetmedim
Ölçtürmek lazım.

beyazmart

Azimli Üye
Adı
beyaz
Meslek
teknisyen
Modeli
Renk
kırmızı
Akü kutup başında bulunan sensör sorunu bu, bir süre sonra hiç stop etmeyecek. o sensöre giden soketi sök 15-20 dk sonra tak o günlük sorun gider ama ertesi gün yine sorun geri döner. ya değiştir yada akşam o soketi sök sabah tak.

sefasahin34

Azimli Üye
Adı
Sefa
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2014
Akü kutup başında bulunan sensör sorunu bu, bir süre sonra hiç stop etmeyecek. o sensöre giden soketi sök 15-20 dk sonra tak o günlük sorun gider ama ertesi gün yine sorun geri döner. ya değiştir yada akşam o soketi sök sabah tak.
Hocam tam olarak hangi sensör,resmi varmidir ?

BozkurtTuğrul

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ertuğrul
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Start stop devre dışı yazıyordu.düğmesi arızalıydı değiştirdim.şimdi start stop devredışı uyarısı vermiyor ama yine de çalışmıyor.sorun ne olabilir acaba

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Start stop devre dışı yazıyordu.düğmesi arızalıydı değiştirdim.şimdi start stop devredışı uyarısı vermiyor ama yine de çalışmıyor.sorun ne olabilir acaba
Akü Zayıf ise , klima açık ise , silecek çalışırken vs. veya motor stop edilmesini istemiyorsa start stop devreye girmiyor.

BozkurtTuğrul

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ertuğrul
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Mrh. Benim star stop bazen devreye girmiyor girsede marşa hemen geri basıyor akü den olabilir. Dediler yenisini aldım yine aynı neden olabilir.
Start Stop sorununu çözebildiniz mı acaba.benim düğmesi arızalıydı değiştirdim.olmadı.start stop Efb 72 Ah yeni akü aldım yine olmadı.acaba sorun nedir

Bayram Buldas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Bayram
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kuruyemiş imlt
Aracınız
Doblo
Modeli