Sorunlar bitmiyor. İmmobilizer yolda bıraktı

mali1957

Aktif Üye
Tepki
22
Adı
mehmet ali
Meslek
Emekli
Modeli
Renk
Beyaz
Bu araba ne ugursuzmuş..Beni araba kullanmaktan nefret ettirdi.kışı rahat geçirelim diye 60 amper mutlu akü aldım geçen fazla kullanmadığımız için akü sıfıra düşmüş.Takviye yaptık dudulludan gebzeye gittik ana tam sıfırlamışki ertesi gün gene çalışmadı.Satıcıyı çağırdım nazlanarak geldi takviye yaptı dükkâna gittik aracı kontrol etti kaçak yok.çıkma akü bağladı bizim akü sarja bağlandı ve kontrola alındı.4 gün sonra sağlam denildi gittim taktı.- kutup başını gevşek gördüm ve onu da degistirttim.çalıştırıp dudulluya gelmek üzere yola çıktım ama kurtköy sapağını geçince araba hareket halindeyken stop etti.kendimi emniyet şeridine zor attım. Baktım immobilzer Işığı yanıyor ve bir kaç kez denefim çalışmadı.zaten ışık sönmüyordu.o kar ve tipide bir çekici yanaştı arabayı yükleyip kadosanba geldik. İmmobilzerci anahtarı kontrol etti sağlam.beni elektronik beyin ve diğer sistemler üzerinde ehil dediği diğer esnafa yönlendirdi.içerde 4 araba olduğu için belki bu gün ilgilenirler.Nedir bu başına gelenler? Benzinli Doblo 1.2 2005 model bir araçta bu kadar sorun mu olur?gerçekten Doblo 'dan nefret geldi içine.sorun ne olabilir ki?son bıraktığım yerde kontağı açtım gene immobilizer yanıyor ama yağ lambası yanmıyordu.Bakalım bekliyoruz.tecrübeli arkadaş ve tabi ki ustalardan yorum ve yardım lütfen.YEDEK anahtar da yok.Her akü SÖK tak olayında bunun gibi sorun yaşanabilir mi? Yanımda anahtarlar olsaydı en azından kutupları söker bekler ve yeniden bağlayıp denerdim.Ama yoktu. İnşallah ciddi bir şey değildir.2 genç kardeş işletiyor bu atölyeyi.inşallah sorunu kolay ve fazla masraf açmadan çözerler. Hayırlısı bakalım....

Son düzenleme:

mali1957

Aktif Üye
Tepki
22
Adı
mehmet ali
Meslek
Emekli
Modeli
Renk
Beyaz
@aozgur
Hayır yani elektrikçinin önünde yapsa arızayı beklersiniz. Ama otoyolda normal seyir esnasında zırt diye ortada kalmak çok kötü. Halen de bir açıklama yapmadı usta.Bekliyorum.Ama takviye tapma ya da akü söküp takmadan sonra bazan böyle immobilizer sorunları oluşabildiği hakkında epey sorun yaşayan varmış. Araştırınca gördüm.inşaallah kısa zamanda hallolur..Ama araba gözümden düştü..

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
117.003
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Tepki
723
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Geçmiş olsun dun benim 2011 aracim kapilar acik kaldigi için aku sikinti yapti takviye yapmak zorunda kaldik.Takviye öncesi turlu turlu Ariza veriyordu durduğu yerde.Ama takviye takildigi an düzeldi hersey.Bu sebeple o arizalarin hepsinin düşük akü enerjisi olduğu sonucuna ulaşabiliriz.İnşallah sizinkide basit bir durumdur.Geçmiş olsun

ysrclk

Azimli Üye
Tepki
29
Adı
Yasir
Geçmiş olsun doblolarda genel olarak bir akü şikayeti okuyoruz bu günlerde. Şirket aracı da doblo biraderin onda da bazen akü sorunsalı oluyordu. Kime sorsak çabuk bitiyor aküleri diyor. Çok şükür bizimkinde öyle bir şey olmamıştı.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
2.448
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
akünün ömrü dolduysa isterseniz 1500 km yol gidin iki üç sonra gene sorun yaşatacaktır benim aklıma gelen akünün zayıflığından dolayı böyle arıza yaşamış olabilirsiniz keşke önce başka akü takıp deneseydiniz hiç kullanılmamış bir akünün raf ömrü iki yıl diye biliyorum

mali1957

Aktif Üye
Tepki
22
Adı
mehmet ali
Meslek
Emekli
Modeli
Renk
Beyaz
@wilyimc
Elektrikçi ne araçta kaçak ya da şarj etmeme sorunu buldu ne de aküsünde kusur buldu.lakin olan benim 250 TL akü ve 2 defa elektrikçi çağırma parası,200 TL çekici parası ve 450 TL immobilizer kart tamirine verdiğim yaklaşık 900 TL 'ye oldu...motor yaptırdım, yanı araçtan iyice sogudum. İşin garip tarafı bu araçtan fazla üretilemediği için yağ pompası,eksantrik mili vs gibi hayati parçalarının yan sanayisi yok.O nedenle az bulunan pahalı orijinal parça kullanmak yada çıkma aramak zorunda kaldım.çıkmada bulamadım ve buksamda içime sinmedigi için eski parçayı revize ettirip kullanmak zorunda kaldım. Elektronikçi akü takviye vs gibi işlem esnasında immobilizer kartında bazı tahribat ve yanmalar olduğunu söyledi ve bu akşam problemin halloldugunu söyleyip 450 TL hesap çıkardı...

mali1957

Aktif Üye
Tepki
22
Adı
mehmet ali
Meslek
Emekli
Modeli
Renk
Beyaz
@Gemlikforum
Akü henüz 2 aylık 60 amper mutlu akü. Kışın sorun olmasın diye eski akü kullanılabilir durumda delphi akü olmasına rağmen yenilemiştim..

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Tepki
723
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@mali1957
İnşallah sorunlar hallolmustur ve artik doblonun keyfini çıkarmaya baslarsiniz.

Cengaverr

Aktif Üye
Tepki
106
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Geçmiş olsun. Çok can sıkıcı. Allah cc yardimcin olsun kardes. Araba yolda kalınca it ölüsü gibi oluyor.
Umarım ustan kalıcı bir çözüm bulur.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun gerçekten sizin araba baya hor kullanılmış galiba yada daha önceden oynandı ise sorunlar malesef ardı ardına gelir eğer elektirik tessisatı düzgün yapılmadı ise sorunlar çoğalır

DobloClassic

Daimi Üye
Tepki
273
Adı
Barış
Modeli
Geçmiş olsun. Yolda kalmaktan daha büyük bir problem yok. Hele Tem o taraflarda iyice tehlikeli oluyor.

Bizimde bobinlerin gittiği gün Allah korudu da o yola girmedik. Normal günlük güzargahta sorunu yaşayınca servise kadar gidebildik.

Bu arada İmmobilizer anahtarı tanımadığında Fiat Code kartındaki yönergeleri takip ettiğinizde aracın anahtarı tanıması gerekmiyormu?

mali1957

Aktif Üye
Tepki
22
Adı
mehmet ali
Meslek
Emekli
Modeli
Renk
Beyaz
@DobloClassic

2.el araç aldık.Bırakın code kartı yedek anahtar bile yok ki. Taksi çıkması bile ilgisiz ve anlamayan bir insanın aracından iyiyimiş bunu anladım

Son düzenleme:

Murat6761

Onursal Zonguldak Yöneticisi
Tepki
1.992
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH -
Meslek
İşçi
Araç Yılı