sonradan açma doblo için yardım

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
selcukan43 tarafından yazılan metin:
Benim doblo 1.9 ama yeni 1.3 lerle vergisi aynı :)) 6 aylık 324 TL 2006 model üstü 1.3 doblolar yaştan dolayı fazla vergi verdiği için benimkinin de yaşının fazla oldugu için motoru yüksek işte aynı hesaba geliyor.. ha şu var gidip sıfır km 1.9 doblo alırsan 473 TL 6 aylık vergi verirsin 3-4 yıl :)

2006 üstü demiyelim de ,panelvan / camlı van araçlar 6 yaşını doldurana kadar vergiden düşmüyor diyelim

oatasoy

Azimli Üye
DobloM tarafından yazılan metin:
Donanım paketlerinden neler istiyorsun peki?
Klima-park sensörü-yolcu havayastığı ...vs ??? :)

E hiç biri :D

onlar önemli değil biraz konfor olsun azıcık rahat olsun direksiyon mutlaka hidrolik olsun çok yakmasın gerisi boşş

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
km model ve temizlik bulundukdan sonra donanıma kimse bakmaz :) çunki aynısının donanımlısı denk gelmez

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bu kadar Doblo'nun içinde de yok yoktur. :)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
topaloglu tarafından yazılan metin:
Bilgi olsun diye yazıyorum benim aracımda açma tabir edilenden. Ruhsatında tam olarak " yandan camlı çift sıra koltuklu kamyonet " olarak geçiyor tam olarak ruhsatta yazan bu yani kapalı veya panelvan falan yazmıyor..Muayenede veya başka yerlerde sorun yaşamadım..

ama Vergi sınıflandırımlasında Panelvan / Camlıvan sınıfına giriyorsunuz sorun yok zaten

kokplot

Onursal Üye
daima orjinalini tecih etmek daha mantıklı geliyor , bir sürü prosedür kovalamak takip etmek zorunda kalınmaz en azından.

oatasoy

Azimli Üye
selamlar bir sorum daha var 1.9 larda jtd diye model var ben hiç bir arabanın arkasaında jtd yazısı görmüyorum nasıl anlayacağım 1.3 lerde multijet yazıyor ama jtd hiç görmeidm nereden anlayacağız

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
geremy tarafından yazılan metin:
bana çok denk geliyor jtd yazılı doblo.;)

Valla bende görüyorum sürekli. Ya multijet yada jtd yazıyor. Yazısız bir tane gördüm, başkada görmedim. :)

oatasoy

Azimli Üye
anasını satmayayım :D omzaman millet düz dizelleri kitlemeye çalışıyor desenize 2 el ilanlara bakmaktan bir hal oldum yüzde 90 nında bişey yazmıyor 1.9 ların.....

düz dizel alma diyorlar 2002 üstü al diyolar allah sen byüksün şu arabayı bir alasaydık hayırlısıyla

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Yazını editler misin lütfen? Biraz abartmışsın!

geremy

Onursal Kurucu
düz dizelle jtd farklıdır farkı göremesseniz ustadan yardım alın.

kokplot

Onursal Üye
hiç bilemiyorsan almak istediğin bir araç ile ilgili geremy ninde deği gibi bir motor ustasına sormak lazım gelir. yada firmanın vermiş olduğu teknik bilgiler vardır, veya dahada garanti yetkili servisine 30 dakika ayırıp soracaksın ki güvenli bilgi alabilesin.